Fietsend de zomer door 13 weer lijkt altijd prachtig, de mensen altijd vriendelijk. Voor even vergeten we de wereldpolitiek en de FIFA- corruptie, maar dompelen we ons onder in de euforie op de tribunes. Dat is wat voetbal met je doet. Voorpret Over Rusland 2018 hebben we al sinds de zomer van 2017 voorpret. De ticketspecialist van ons drieën wierp zich op de voorverkoop en hoestte uiteindelijk kaarten op voor vier potjes. „Zou zomaar een kwartfinale van Brazilië of Duitsland tussen kun nen zitten!" meldde hij trots na de loting. Eerder deze maand even na gevraagd bij de FIFA: er zijn ruim 11.000 kaarten aan Nederlanders verkocht. Vermoeden: daarvan zijn er heel wat voor wedstrijden van Marokko. Nog meer voorpret: twee wed strijden zijn in het kosmopolitische Moskou (eentje in het gigantische Loezjniki-stadion), daarna gaan we Er zijn ruim 11.000 WK-kaarten verkocht aan Nederlanders diep Rusland in. Een tussenstop in Nizjni Novgorod, een overnachting in een particulier flatje in een enorm betonblok van communistische snit, wel met uitzicht over de Wolga. We mailen de eigenaar of de boeking is doorgekomen, maar krijgen geen antwoord. We bellen maar even voor de zekerheid. Spreekt u Engels? 'Njet'. We sturen een mailtje in het Rus sisch (hoe reisden we eigenlijk vóór Google Translate?). Binnen een uur is er antwoord. We zijn welkom op veertienhoog, voor nog geen 30 euro(Dank u). En door. Met de nachttrein naar Ka- zan. Nog geen 400 kilometer, maar de trein doet er negen uur over. Misschien komt dat doordat-ie mid den in de nacht op elf stations stopt. Het tripje kost dan ook maar 3700 roebel (50 euro). Heb je toch mooi een plek in een stapelbed in een rij tuig met nog zeker 41 andere passa giers voor. Wodka, iemand? FIFA-prijzen Geen voorpret: de prijzen van al die treinen en hotel kamers vallen in het niet bij de bedragen die de wereld voetbalbond FIFA rekent voor de kaartjes voor WK- wedstrijden. U wilt weten wat je betaalt voor zo'n kwartfinale? Dat vroeg mijn vriendin onlangs ook. Om thuis de lieve vrede te bewaren heb ik ervoor ge kozen dat geheim pas ver na mijn dood vrij te geven. Terug naar de appgroep van A. Als de woede is gezakt, beginnen de onderhandelingen met de Russen en sluiten we uit eindelijk een deal, voor beduidend minder dan 450 dollar. Vijf uur in een taxibusje met een regenboog aan nationaliteiten die allemaal naar het WK gaan zonder dat hun land mee doet. Oké, Spanje doet mee, maar met een beetje mazzel is het dan al uitgeschakeld en als die gast over de 'Teen van Casillas' begint, zetten we 'm de bus uit. Kunnen we onderweg alvast plan nen smeden hoe we de komende zes jaar doorkomen. Want het EK 2020 is niet in één land, maar verspreid over heel Europa. Als Oranje mee doet, speelt het zeker twee keer in Amsterdam. Dat voelt toch meer als een veredelde Champions League dan als een EK. Het WK 2022 is in de woestijn van Qatar. Daar liggen alle stadions op een rijtje, de afstand van de ene naar de andere kant is maximaal 115 kilometer. Geen eer aan te behalen. In de app heeft iemand alvast een interessante suggestie: zomer 2029, de Afrika Cup in Kameroen. Ook een prachtig toernooi! Complete vakanties inclusief busreis, ontbijt, diner, Fietsroutes en Nederlandse reisleiding Kras.nl of bel 088-0885 886 zaterdag 2 juni 2018 ILLUSTRATIE MARK REIJNTJES EN RONALD VISSER Het Beierse Woud HetThüringerwald Romantische Strasse Nomnandië Langs de Donau en naar Passau Verblijf in sfeervol familiehotel Klantbeoordeling 8,3 Ideale mix van stadjes en natuur Met Weimar en de Feeëngrotten Vertrek 16/6 nu in prijs verlaagd Actief eropuit en terrasjes pikken Rothenburg, Bamberg en méér Klantbeoordeling 8,1 Invasiestranden en Mont St.-Michel Vertrek 14/7 nu in prijs verlaagd Klantbeoordeling 8,3 Geliefde 3-landenreis Bloemenpracht en heerlijk klimaat Klantbeoordeling 8,2 Kras.nl/46243 Kras.nl/46006 Kras.nl/46051 ANVR Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13