M 'Tholen is niet anders, als het gaat om drugs' M 7 Toeristen willen steeds verder en avontuurlijker. Het Zierikzeese reisbureau Van Oeveren wist zich aan te passen en te overleven. REISBUREAU 40 JAAR In veertig jaar tijd is de reiswereld ingrijpend veranderd. Vergeleken bij het gelijk namige busbedrijf, de ba kermat, is Reisbureau Van Oeveren nog een jonkie. De touringcars reden al een halve eeuw af en aan, toen de nieuwe telg zich in t978 in dit fa miliebedrijf aankondigde. „Het busvervoerwas in eerste instantie vooral gericht op Nederlandse be stemmingen en de grensstreken", vertelt bureaumanager Martine Wakkee. „Maar dat ging op een ge geven moment verder en verder. Steeds vaker kwam ook de vraag of ze naar Spanje gingen. Dus toen zijn ze er maar een reisbureautje bij begonnen voor vliegvakanties, gewoon vanuit het kantoortje des tijds aan de Watermolen." Een jaar later opende onder lei ding van Leo van den Ouden een eigen vestiging in de winkelpas sage tussen de Mol en de Appel markt. In de jaren tachtig ver huisde het reisbureau naar de hui dige locatie aan de Dam in Zierik zee, waar het in de afgelopen de cennia stevig is verankerd. Klein Duimpje Uit de jubileum-jubelfoto van de zes kantoormedewerkers spreekt de trots dat Van Oeveren zich als Klein Duimpje tussen de mach tige reisorganisaties overeind weet te houden. En bovendien binnen de sector wordt gezien als één van de toppers. De economische crisis die tien jaar geleden de kop op stak, heeft de reisbranche flink uitgedund, vertelt Wakkee. Veel nog zelfstandige reisbureau's zijn overgenomen door de grote ketens of simpelweg gesloten. Van Oeve ren is het enige nog overgebleven ongebonden reisbureau in Zee land, zegt de manager trots. „Dat houdt in dat wij niet genoodzaakt zijn een vast percentage van onze reizen bij een bepaalde touropera tor te boeken. Wij zijn neutraal, hebben geen eigen merk en kun nen alles aanbieden. Wij kijken dus in eerste instantie naar wat de klant precies wil." Mensen zijn minder bang geworden voor verre, onbekende bestemmingen; zoeken het 'avontuur' juist op En die klant wil duidelijk steeds verder en avontuurlijker. Wakkee: „De mensen zijn veel wereldser geworden. In mijn begintijd boek ten we vooral vliegreizen binnen Europa. Als er iemand kwam die naar Amerika wilde, zat je te stui teren op je stoel. Nu is een reisje Suriname niks bijzonders meer." Natuurlijk kiest het gros nog steeds voor een weekje op een zon nige bestemming, ziet Wakkee op basis van 29 jaar persoonlijke erva ring. „Alleen boekt die groep zo'n vliegvakantie steeds minder via een reisbureau, maar zelf via inter net", stipt ze een belangrijke kaper op de kust aan. „Voor ons wordt de uitdaging steeds groter. Ik denk dat onze betrouwbaarheid een heel belangrijke pijler is. Mensen zijn minder bang geworden voor verre, onbekende bestemmingen; zoeken het 'avontuur' juist op. Dus dan moet het vooraf wel goed geregeld zijn. Het toerisme in een land als Iran is echt opkomend. Mensen willen zelf zien hoe het er daar nu aan toe gaat. En dat kan ook ge woon! Zo ontstaan er steeds weer nieuwe toeristische gebieden. Hartstikke leuk, toch?" Zelf reist Wakkee binnenkort naar het zuiden van Chili om Pata- gonië te verkennen en haar vak kennis over Zuid-Amerika uit te breiden. „Zo heeft iedereen bij ons z'n specialiteit." Van Oeveren viert het jubileum in juni met diverse acties, waar mee onder meer een reischeque ter waarde van 400 euro kan wor den gewonnen. toename is." „Ik vind het belangrijk dat de ge meenschap weet dat dit speelt in de gemeente. Ook hier zijn deze acti viteiten, helaas. Maar die zijn er in elke gemeente. Daarnaast hoop ik awareness te kweken bij bewoners, en met name het bedrijfsleven." De roep om meer versterking vanuit het Haagse ondersteun ik van harte door slaapkamers. Er is bij hennep teelt ook veel water nodig, naast licht en warmte. Dat zijn gevaar lijke situaties. Dat vind ik zorge lijk." „We behoren tot dat politiedistrict en weten dat er in Brabant heel veel drugscriminaliteit is. De roep om meer versterking vanuit het Haagse ondersteun ik van harte. Maar of het nou één op één daardoor komt..." „Dat vind ik te kort door de bocht. We zitten er bovenop. De integrale aanpak werkt. De controle is er." De eigenaar van een pand dat on langs voor een halfjaar werd geslo ten, had familiebanden met B&B Beveiliging, dat onder meer het ge meentehuis beveiligde. De ge meente stopte de samenwerking zolang het onderzoek loopt. „Dat hebben we gedaan zonder een waardeoordeel te geven. De direc teuren van B&B Beveiliging heb ben ook aangegeven dat ze begrip hebben voor ons besluit." „We hebben er sinds een halfjaar bewust voor gekozen om berichten over sluitingen naar buiten te bren gen. Daardoor lijkt het dat er een „Als je ziet hoe er soms verbouwd is in een woning of bedrijf... Vaak is er sprake van het illegaal aftappen van stroom. Dan is er gesleuteld aan de installatie. Dat is al gevaarlijk. Soms lopen stroomkabels dwars zaterdag 2 juni 2018 SD Marcel Modde Zierikzee Van Oeveren ziet de wereld veranderen Martine Wakkee. -Martine Wakkee, reisbureaumanager Laura Schreutelkamp (links, specialisatie Portugal) en Eline Kloet (Canada), foto's dirk--jan gjeltema Alleen al in mei werden vier pan den op Tholen gesloten van wege de vondst van soft- of harddrugs. Er was een huiszoe king nadat een Tholenaar in Spanje opgepakt werd voor co caïnebezit. Eind maart betrapte de politie twee leren met zeven tig kilo coke op het bedrijventer rein. Wat is er aan de hand? Waarom nu dan wél die berichten? - Ger van de Velde, burgemeester Vindt er een verschuiving plaats van Brabant naar Tholen? Maakt een tekort aan agenten en boa's Tholen aantrekkelijk voor drugscriminaliteit? Waarom koos de gemeente daar voor? Michiel Bouwman Tholen Burgemeester Ger van de Velde: Hoe bezorgd is de gemeente over drugscriminaliteit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 125