L EUWS 11 GroenLinks hekelt tortelduifjes deerd. In een volgende brief, van de IND, zal waarschijnlijk staan dat hij binnen drie maanden het azc in Weert én Nederland moet verlaten. Daarom zit Abdul nu aan de eet tafel van Denny in een vrijstaande woning in Rosmalen. Omgeven door manshoge vazen en een portret van de Nederlandse koning en koningin. „Als ik weg moet, waar moet ik dan heen?" vraagt hij. Naar Myanmar waar Rohingya worden onderdrukt? „Naar Bangladesh? Daar ben ik mis handeld en ik word er niet geaccep teerd. Ik heb er ook niemand, ik heb nooit meer contact gehad met mijn vader en mijn broers." Sean, die Abdul brother noemt: „Mensen zien hem als een vluchte ling. Maar hij is een normaal mens, die vrienden om hem heen nodig heeft. Hij heeft al genoeg pijn en tragedie gekend in zijn leven." Procedures De vrienden zoeken, met een nieuwe advocaat, of er nog procedures zijn die Abdul in Nederland zouden kun nen houden. „We begrijpen heel goed dat er regels zijn, daar ben ik ook voor. Maar als je kijkt naar deze persoon, dan moet hij volgens mij hier kunnen blijven." Er zijn maar weinig Birmezen (zo als inwoners van Myanmar heten) die asiel aanvragen in Nederland: 83 in 2016 en 2017 samen; in dit jaar wa ren dat er tot en met maart 9. Er is dan ook geen specifiek beleid voor hen, zoals voor bijvoorbeeld Syriërs en Eritreeërs. „Maar dat wil niet zeg- Mensen zien hem als vluchteling. Maar hij is gewoon een normaal mens gen dat personen uit Myanmar niet in aanmerking komen voor asiel", zegt een IND-woordvoerder. Hoeveel van die Birmezen Rohingya zijn en hoe vaak hun asielaanvraag werd ge honoreerd, kan de dienst niet zeggen. In 2015 en 2017 kwamen er wel veel Bengalen (inwoners van Bangladesh) naar Europa; zij werkten vaak al jaren onder erbarmelijke omstandigheden als arbeidsmigrant in de Golfstaten en besloten uiteindelijk via Libië naar Europa te komen. Hun asiel verzoeken zijn doorgaans kansloos. Om asiel te krijgen, heeft iemand niet per se documenten over zijn afkomst nodig, stelt de IND. „Als de persoon maar aannemelijk kan ma ken dat hij die niet kan overleggen", schrijft de woordvoerder. „Er is in een asielprocedure geen 'bewijslast', maar de asielaanvrager moet wel aan nemelijk maken dat hij niet kan te rugkeren, omdat hij risico loopt op ernstige mensenrechtenschendingen in zijn land van herkomst." De IND gaat nooit in op individuele gevallen. Als Abdul het azc moet verlaten, kan hij opvang krijgen in een bed- bad-broodvoorziening, maar dat geldt alleen voor uitgeprocedeerden die willen meewerken aan terugkeer. Abdul zegt dat hij niet zou weten waarnaartoe hij terug zou moeten. Het is maar de vraag of de ambassade van Myanmar hem papieren wil geven. Wat dreigt, is een verblijf als illegaal in Nederland of elders in Europa. Abdul: „Ik wil heel graag hier blijven. Werk en een vrouw zoeken, en dan een gezin beginnen." GroenLinks heeft Tweede Kamerlid Rik Grashoff en par tijvoorzitter Marjolein Meijer op de vingers getikt omdat zij sinds een jaar een liefdesrelatie hebben, maar dat hadden ver zwegen. Dat de relatie geheim was, is volgens de partij een probleem, omdat er een gevaar was van belangenverstrenge ling. Meijer deed namelijk de functioneringsgesprekken van de Tweede Kamerleden, onder wie ook Grashoff. De partij heeft besloten dat Meijer die gesprekken nu niet meer zal doen, laat de partij weten in een schriftelijke verklaring, die overigens pas volgde op vragen van EenVandaag. „De Tweede Kamerfractie, het partijbestuur en de toezichtraad hebben aan Meijer en Grashoff laten weten dat zij hierover eerder geïnfor meerd hadden willen worden en hebben hen daar nadrukke lijk op aangesproken", laat de partij weten. Volgens GroenLinks zijn er geen aanwijzingen dat de rela tie heeft geleid tot conflicte rend handelen. Grashoff keert na deze periode niet terug in de Tweede Kamer. Hij zou dat be sluit al eerder hebben geno men. Diëtist in het basispakket Sint meert af bij Zaanse Schans Neonazifestival mag doorgaan de Jong Intra vakanties Ontdek Rome f€ 559 Hoogtepunten van Toscane en Umbrië f€ 639 Toscane te kust en te keur Rome en de Golf van Napels Toscane en de Bloemenrivièra Klassiek Italië f€ 769* www.dejongintra.nl/busreizen zaterdag 2 juni 2018 GO Abdul Ali wil heel graag in Nederland blijven. „Werk en een vrouw zoeken, en dan een gezin beginnen." FOTO KOEN VERHEI JDEN -Sean Holland, vriend van Abdul UTRECHT/DEN HAAG A Rik Grashoff en Marjolein Meijer (inzet), fotoanp DEN HAAG Mensen die iets wil len doen aan hun overgewicht, kunnen in de toekomst be paalde vormen hulp vergoed krijgen door de zorgverzekeraar. Zo worden diëtisten en coaches toege voegd aan het pak ket, laat minister Bruno Bruins weten. „Als je gezonder gaat leven maak je minder ziektekos ten", zo redeneert Bruins over de toe voeging van de leef stijlbegeleiding. MADRID Sinterklaas komt dit jaar het land binnen bij de Zaanse Schans. De intocht is op 17 november. De NTR heeft dat gisteren bekendge maakt. De Pakjes boot 12 komt aan bij het dorp Zaandijk. MEININGEN De rechtbank in de Duitse stad Meinin- gen heeft het verbod op het neonazifesti val 'Rock tegen vreemdelingen' op geheven. Het district Hildburghausen had het festival in The- mar (8-9 juni) verbo den, omdat zeld zame vogelsoorten op het terrein broe den. De rechtbank vond dat er onvol doende bewijs is dat het festival de na tuurbeschermings wetten overtreedt. De mooiste excursie- en rondreizen met gegarandeerd vertrek 5-daagse vliegreis Reiscode: ehromOö ebcic03 10-daagse busreis Reiscode: evmds02 8/15-daagse vlieg-busreis nu 50 korting p.p.! (7/6,14/6) 8/12-daagse vlieg-busrondreis 9-daagse vlieg-busrondreis nut 50 korting p.p.! (13/6) 12-daagse busrondreis vanaf€ 689 Reiscode: evit412 vanaf 699* Reiscode: evit411 Reiscode: eeit302 vanaf€ 869 i 11/15-daagse vlieg-busrondreis nut 50 korting p.p.! (17/6) vanaf€ 869 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom excl. 19,50 reserveringskosten, eventuele vluchttoeslagen en 2,50 Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11