DE PLOT EN CONSTRUCTIE IN DE LAATSTE NICCI FRENCH IS VOLMAAKT' ROSS Marleen Hendriks (40) „Vroeger las ik alles: thrillers, romans, sciencefiction, litera tuur. Omdat ik voor mijn werk veel moet lezen, schiet boeken lezen thuis er nog weieens bij in. Voor de vakantie liggen altijd hele stapels te wachten, die dan niet in mijn koffer passen... Als ik lees, dan bij voorkeur een thriller die ik niet weg kan leggen. In vakanties lees ik dan rustig de hele nacht door." „Stalker van Lars Kepler, pseudoniem van het Zweedse schrij versechtpaar Ingmar en Alexandra Ahndoril. Terugkerend personage is rechercheur Joona Linna. In dit boek wordt hij gevraagd de moorden op jonge vrouwen in Stockholm te helpen oplossen. Wat er zo goed aan is, is dat het verhaal van uit meerdere perspectieven is geschreven, ook dat van de dader. Er zijn verrassende plotwendingen - niks is saaier dan aangekondigde of té voorspelbare wendingen - en het einde is heel span nend. Dit boek heb ik dus ook in één keer uitgelezen. Ik heb het aan mijn moeder cadeau gegeven, maar zij durfde na een paar hoofdstukken niet verder te lezen. Bram Bakker (54) „Ik lees veel, liefst non-fictie, over dingen die echt gebeurd zijn, of fictie over dingen die echt gebeurd hadden kunnen zijn. Ik heb behoorlijk wat thrillers achter de kiezen. Wat ik jammer vind: ze lijken vaak zo op elkaar, het is echt lastig iets origineels te vinden. Lang niet iedereen met een goed verhaal kan ook mooi schrijven, lang niet iedereen met een goede pen heeft ook een mooi verhaal. Een mooi boek blijft iets zeld zaams. Veel boeken waaraan ik begin, leg ik daarom na een paar hoofdstukken al weg." TOMAS „Ik heb erg genoten van de boeken van Tomas Ross, en dan vooral zijn schrijfsels over prins Bernhard in De dubbelganger, De anjercode en King Kong. Ross vond een geweldige vorm om die man al bij leven te kritiseren. Bij alles wat ik las dacht ik: dat is vast waar, zo is het ongetwijfeld gegaan. Toen Bernhard stierf en Ross oud werd, was de lol er voor mij een beetje vanaf. Ik heb ook veel plezier be leefd aan IV, de thriller van Arjen Lubach. Ook origineel vond ik de thrillers van Donald Nolet, Versleuteld en Handschrift van de duivel. Ilja Gort (67) „Ik lees heel veel, maar vooral op een analytische manier. Ik blader en hink- stap-sprong door boeken. Ik lees ze zelden uit. Ik lees alles wat over wijn gaat, ik lees spannende boeken en voor het slapen gaan lees ik veel non-fictie. Dikke boe ken over de oude Romei nen en Etrusken. Prima om bij in slaap te vallen." „De dag van de doden van Nicci French. Ik vind alles goed van het schrijversechtpaar, maar heb hun laatste boek gekozen omdat ik dat onwijs goed vind. Technisch volmaakt, zowel qua constructie van het plot - wat ik eigen lijk helemaal niet zo belangrijk vind - als in schrijfstijl en de invalshoeken die ze kiezen. Wachten op woensdag begint met een filmische scène bekeken door de ogen van een kat. Heel goed gedaan. Het schrijversduo speelt in hun boeken vaak met het onverwachte. De bloederige scènes sla ik meestal over, die zijn aan mij niet besteed. Dat soort dingen vind ik leuker om zelf op te schrijven dan om te lezen. Daar denken mijn lezers ook zo over, want ze hadden weinig waardering voor de thrillers die ik schreef." magazine 39 Strafrechter bij de rechtbank Oost-Brabant. Veellezer? Favoriet Hou je van Lars Kepler, probeer dan ook eens de boeken van Cilla Rolf Börjlind, zoals Springvloed en De Derde Stem. Ook een Zweeds schrijversechtpaar. Weet als psychiater alles van de dwalingen van de menselijke geest. Bovendien is hij aandeelhouder bij twee uitgeverijen, Lucht en Water, en in die hoedanigheid krijgt hij regelmatig thriller manuscripten aangeboden. Veellezer? DE DUBBELGANGER Favoriet Hou je van Tomas Ross, probeer dan ook eens Bob Mendes, Jacob Vis en de thrillers van Jef Geeraerts. Schrijver, wijnboer en programma maker, residerend in Frankrijk. Schreef spannende boeken als De vrouwenslagerij, Chateau Fatale en Het Merlot Mysterie. Veellezer? Favoriet Hou je van de psychologi sche onderlaag in het werk van Nicci French, lees dan ook eens de boeken van Ma- rion Pauw en Esther Verhoef. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 106