Koen Voskuil (42) „Niet meer. Door mijn werk en omdat ik een gezin heb met drie jonge kinderen. Ik volg het Holleeder-pro- ces, dus ik lees wel alles wat daarover is geschreven. Vroeger, toen het er wel van kwam, had ik een voorkeur voor mooi geschre ven boeken, fijne zinnen die me in vervoering konden brengen. Het waren vaak romans, maar soms ook thrillers. Een mooie combi natie vond ik Het verslag van Brodeck, van Philippe Claudel. Ongelooflijk mooie stijl." 13 uur van Deon Meyer. „Deze Zuid-Afrikaan schrijft heel mooi en meeslepend. Inspecteur Benny Griessel moet de moord op een rugzaktoeriste oplossen, terwijl een tweede jonge vrouw wordt achtervolgd door de moordenaars. Politieke intriges zitten hem in de weg. Griessel is drankverslaafd, een cliché, maar het personage is trefzeker neer gezet. Met vaart geschreven, het speelt zich af binnen dertien uur. Steeds een situatie hier, dan schakel je naar een andere plek waar gelijktijdig iets gebeurt." Jeroen van Inkel (56) „Jazeker, maar alleen tijdens zonnige vakanties. Dan gaat het alle kanten op. Biografieën, gewone romans en thrillers. Ik hou het graag dicht bij huis, zeker wat thrillers betreft. Ik lees ook weieens de miljoenensuccessen, Dan Brown, David Bal- dacci; vermakelijk, maar dan denk ik achteraf: het zal wel. Ik lees liever iets van Esther Verhoef of Elvin Post." „Versleuteld van Donald Nolet. Dat won De Gouden Strop in 2014. Je legt het niet meer weg. Het speelt deels in de Tweede Wereldoorlog, en dan is het knap om een lezer zo overtuigend in die sfeer te brengen. Een Nederlandse jongen gaat op on derzoek naar het lot van zijn Duitse grootvader die radiotech nicus was en na de oorlog spoorloos verdween. Hij raakt verwikkeld in gevaarlijke politieke intriges. Ik vind het zo mooi als dingen langzaam duidelijk worden en dat je dan denkt: verrek, dat klopt en dat had ik al eerder kunnen bedenken. De auteur heeft voorkomen dat je het zelf bedenkt door z'n manier van vertellen. Ingenieus opgezet." Bart Molenkamp (71) „Zeker, maar ik lees weinig thrillers. Vaak stelt het plot van zogenaamde literaire thrillers bedroevend weinig voor. Span nend vind ik ze zelden. De werkelijkheid is veel spannender. Ik lees graag boeken op de grens van fictie en non-fictie, zoals nu De familie Mann: Geschiedenis van een gezin, van Tilmann Lahme. En de boeken van wetenschapsfilosoof Ton Derksen over Hüseyin Bayba§in, een Koerd die tot levenslang is veroor deeld. Maar is hij schuldig? Hoe gaat justitie met de werkelijk heid om? Op basis waarvan oordeelt zij? Dat is pas spannend." „Koekoeksjong van Robert Galbraith. „Dat is een detective roman van J.K. Rowling, die ze onder pseudoniem uitbracht na het voltooien van de Harry Potter-serie. Ik vind dat boek en de andere detectives die ze daarna uitbracht heel goed. Niet vanwege het spanningselement, maar vanwege de totale vertelling, hoe ze schrijft. De verbeeldingskracht, de thema's. Een model springt van een flat gebouw, haar broer betwijfelt of het zelfmoord is en schakelt een detective in." Misdaadverslaggever bij het AD. Hij schreef (samen met Stan de Jong) De club van dollars, over een speurtocht naar een groep oplichters, en Maffiaparadijs, over de Itali aanse maffia in Nederland. Veellezer? Favoriet Hou je van Deon Meyer, probeer dan ook eens Jo Nesbo. Is dj, maar in dit kader van meer belang: Van Inkel heeft ook twee thrillers uitgebracht, Kortsluiting en Verwarring. Hij werkt aan de derde. Veellezer? Favoriet DONALD NOLET VERSLEUTELD Hou je van thrillers die spelen tegen een historische ach tergrond, probeer dan ook eens de thrillers van Philip Kerr. Voormalig directeur van de Penitentiaire Inrichting in Vught. Veellezer? Favoriet Hou je van Robert Galbraith, probeer dan ook eens De Odeon-moorden van W.H. van Eemlandt. 341 zaterdag 2 juni 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 101