8 Steeds meer Nederlanders kiezen voor plastische ingrepen. Chirurg Felicia Smits (35) over neuscorrecties en de borsten van Kate Moss. INTERVIEW CHIRURG FELICIA SMITS Op de menukaart van de Velt huis kliniek: ingrepen van kruin tot teen. Van botox (vanaf too euro) tot oorlel verjongingen (300 euro) en van facelifts (6000 euro) tot het aanpassen van borstvor- ming bij mannen, zoge noemde manboobs (vanaf 2500 euro). Sterk in op komst: de schaamlipcorrectie. Cosmetische ingrepen zijn in. Met negen vestigingen en 20.000 behandelingen per jaar is de Velthuis kliniek in twee decennia uitgegroeid tot de grootste kliniek voor cosmetische behandelingen en operaties van Ne derland. Veel clientèle - 'nee geen patiënten' - komt niet voor een achterwerk a la Kim Kardashian of een ander Hol- lywood-accessoire, maar voor een makeover waardoor ze zichzelf weer herkennen in eigen gezicht of lichaam, zegt plastisch chirurg Felicia Smits, die wekelijks zo'n 25 Nederlanders op consult krijgt. Zij is een van de vier plastisch chirurgen die in het Amsterdamse filiaal fulltime sleutelt aan vooral borsten en buiken en 'alles daar tussenin' en wordt gezien als de lokale liposuctie-goeroe. Smits, opgeleid in Leiden, maakte vlieguren in het AMC Amsterdam: „Ik deed eerst reconstructies van polsen en ellebogen, maar ik vond het jammer dat je niets van mijn werk aan de bui tenkant zag. Bovendien, al sinds mijn jeugd houd ik van knutselen. De esthetische plastische chirurgie is inmid dels een erkend specialisme en keurige tak van sport." „Wie niet? Het idee dat alleen de grachtengordel zich laat behandelen, is achterhaald. Ik krijg mensen uit Amsterdam, maar ook uit Brabant of Franeker. Jonge moeders die na een zwangerschap hun oude lijf weer terug willen, 50-plussers die een frissere versie van zichzelf voor ogen hebben. Ze hebben er vaak lang voor gespaard en diep over nagedacht voordat ze deze stap namen. Zien het ook als luxe. Jij bent mijn zomerva kantie, hoor ik dan. Ik zeg: wat een eer, ik hoop dat ik net zo leuk ben als Ibiza. En ik zie steeds meer heren. In 2001 was 3 procent van onze cliënten man, nu bijna 15 procent. Ze zullen er in de kroeg niet over opschep pen tegenover hun vrienden, maar ze komen zeker." „Alles: botox, fillers, oogleden. Net als vrouwen bij wie verder borstvergrotingen en liposculpting in de top 5 staan. Hits bij mannen: de bovenooglid- en neuscorrec tie en wenkbrauwenlift. En liposuctie. Veel veertigers met een zwemband. Ze hebben vaak een druk leven: kinderen, een baan, allerlei verplichtingen en etentjes. Daardoor is er weinig tijd om te sporten. Andere cate gorie: mannen met een jongere vriendin. De meesten zullen nooit toegeven dat ze een handje geholpen zijn, ze gooien het op trainen en dieten." „Dat ligt gecompliceerder. Velen hebben al van alles op dat gebied geprobeerd voordat ze hier komen. Ik hoor ook mannen en vrouwen zeggen: voordat ik bij je kom, val ik eerst minstens 10 kilo af. Veel te hoge eisen aan je zelf stellen, leidt tot frustratie. En ik wil ook niet dat mensen lopen te crashdiëten. Maar ze moeten wel zelf vrijdag 1 juni 2018 GO Annemart van Rhee Amsterdam Wie liggen er bij u op tafel? Wat laten ze doen? Zouden ze dat niet gewoon moeten doen? Dit klinkt zo lui. 'De neus van George Clooney is erg in trek'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8