7 Harde opstelling kabinet rond MH17-ramp krijgt steun Deurbel Google filmt iedereen KAMERA EXPRESS In een Kamerdebat steunden alle partijen de beslissing van de rege ring om Rusland aansprakelijk te stellen. Alle partijen vinden het bewijs over de Russische herkomst van de Buk-raket van internatio naal onderzoeksteam JIT 'onom stotelijk' of op z'n minst 'plausibel'. De eensgezindheid is belangrijk, stelde VVD-Kamerlid Han ten Broeke, vooral nu minister van Buitenlandse Zaken Stef Blok deze week 'de halve wereld is afgereisd om steun te vergaren'. „Dan moe ten hier ook helder over zijn. Dat moet geen wig drijven, ook niet hier in de Tweede Kamer. We moeten de strijdbijl begraven zo dat we de onderste steen kunnen opgraven." Zijn pleidooi werd omarmd. Oók door de PVV en Forum voor Democratie (FvD). PW-leider Geert Wilders keerde zich eerder tegen de 'hysterische Russofobie' en bezocht in februari Moskou. Vooral de 'draai' van FvD werd met blije verrassing begroet door de Kamer. Voorman Thierry Baudet suggereerde eerder op Twitter dat de CIA achter het neerhalen van MHt7 zat, stelde Ten Broeke. Ook was hij anderhalfjaar geleden één van de ondertekenaars van een brief waarin hij de Amerikaanse president Trump vroeg om een nieuw onderzoek naar MHt7. Nu stelde Baudet dat de staats- aansprakelijkheid 'een terechte en logische stap' is. VVD'er Ten Broeke vroeg daarop of Baudet daarmee afstand nam van zijn eer dere brief. „In die brief wees ik op afspraken tussen Nederland en Oekraïne waarvoor geheimhou ding is bedongen. Dat blijft een probleem." De eensgezindheid klonk ook door in de vragen die de Kamerle den hadden. Waarom trekt Neder land alleen op met Australië en niet de andere landen die verenigd zijn in het JIT? Minister Blok zei dat de landen zijn geïnformeerd en be- Er is geen juridische grond om Oekraïne aansprakelijk te stellen loofde België en Maleisië nogmaals te vragen zich aan te sluiten. Kan Rusland aansprakelijkheid ontlo pen? Blok: „Ik zou het einddoel niet helpen als ik in het openbaar verschillende scenario's met u zou uitwerken." En valt Oekraïne - dat het luchtruim ondanks geweldda digheden niet sloot - iets te verwij ten. Op dat punt liep de eensgezind heid spaak. FvD, PVV en SP zou den graag zien dat ook aansprake lijkheid van Oekraïne wordt inge steld of onderzocht. PW-Kamer- lid Raymond de Roon: „Het land hield het luchtruim domweg open. Dat is op z'n minst onzorgvuldig." Blok stelde dat het kabinet niks uitsluit - ook aansprakelijkheid van Oekraïne niet. „We hebben nu voor Rusland hard bewijs van het Openbaar Ministerie. Er is geen ju ridische grond voor aansprakelijk heidsstelling van Oekraïne." Met de slimme deurbel - de Nest Hello, kostprijs 279 euro - kan de eigenaar via de smart- phone, tablet of tv zien wie er voor de deur staat en met hem of haar praten. De bel is bel, bewakingscamera en nacht kijker ineen, en stuurt auto matisch een melding bij een bijzondere activiteit of bewe ging. Met een abonnement zijn de gegevens tot dertig da gen terug te zien. De bel zorgt voor discussie: hij staat continu aan - ook als hij niet wordt ingedrukt - en de geregistreerde beelden be landen bij Google, moederbe drijf van Hello. Hans de Zwart, directeur van Bits ofFreedom: „Wat mij het meeste zorgen baart, is dat deze zogenaamde deurbel een van de vele ma nieren is waarmee Google in formatie verzamelt. Data waar de gebruiker zelf niets over heeft te zeggen en die het be drijf gebruikt om nog betere voorspelmodellen te maken en te gelde te maken." Pro ductmanager Joost van Hoof van Nest: „In het algemeen zeggen we tegen de gebruiker: film de openbare straat niet." Samen beter in beeld. Tijdelijk tot €200 extra korting op geselecteerde Nikon camera's objectieven! Nikon Coolpix A900 Nikon D5600 18-55mm VR vrijdag 1 juni 2018 VVD-Kamerlid Han ten Broeke tijdens het Kamerdebat over MH17. Achter hem ministers Grapperhaus en Blok. fotoanp Kamer eensgezind: Russen aansprakelijk Een unanieme Tweede Kamer is een zeldzaamheid, maar voor het aansprakelijk stellen van Rusland voor het neerhalen van vlucht MH17 krijgt het kabinet de volledige steun van de Kamer. Hanneke Keultjes Den Haag -Stef Blok, minister BuZa Een nieuwe deurbel met in gebouwde camera zorgt voor discussie. De camera staat continu aan en flimt mogelijk argeloze bezoe kers, passanten en de over buren. Mag dat wel? Anton Damen Amsterdam enjngebouwde in zwart of zilver! t prijs na €100 cashback Deskundig advies, met 16 winkels altijd in de buurt De beste deal met laagste prijs garantie Uniek, gratis 5 jaar garantie Dé specialist met het grootste assortiment van Europa Compacte alleskunner met 35x zoom, 4K video-functie, kantelbaar display en ingebouwde WiFi. Compacte spiegelreflexcamera met 24,2 megapixel sensor, kantelbaar LCD display en ingebouwde WiFi. prijs na €50 cashback

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7