RENATE WENNEM ARS In Duitsland ook tegenwerking bij verkoop sealants' STIP 10 JAAR 10 DAGEN LANG LAATSTE DAG, PROFITEER NOG SNEL! korting i 088 - 70 70 600 StlPjï 6 Column In Groningen staan nog steeds huizen scheef, zitten nog steeds scheuren in de muren en hebben steeds meer mensen ruzie met elkaar. En nu gaat Hans Alders ook nog weg. De Nationaal Coör dinator Groningen heeft tegen de minister gezegd dat hij ermee kapt. Groningen vertwijfeld ach terlatend. Net nu ze hem zo'n beetje in hun armen hadden ge sloten. Onwillig, maar toch. Na de gasboringen en alle gevol gen van dien, wist niemand - bij wat voor overheid dan ook - wat ze nou aan moesten met al die ge dupeerde Groningers. Met alle emoties. En met al die scheuren. Want waar leg je een grens? Wanneer is iemand gedupeerd? De boel moest bij elkaar ge houden worden en dus werd Hans Alders aange steld. Als oud-commissaris van Groningen kende hij zijn pappenheimers wel, maar hij zat natuurlijk vanaf het begin al klem. Tussen de overheid en de bewoners. En dan heb je nog die gapende kloof tussen de regionale overheden en de be leidsmakers in Den Haag. tenslotte de vertegenwoordiger van de overheid en dus van de te genpartij. Dus hij ging praten. Met iedereen. Want krijg de Groninger maar eens om. Hij heeft er vast wel eens wakker van gelegen. Maar in middels is er bijna niemand die meer van het dossier weet dan hij. En in Groningen kregen ze steeds meer het gevoel dat hij er voor hén was, dus nu zien ze hem toch lie ver niet vertrekken. Maar Alders is moegestreden. Hij is het zat om tegengewerkt te worden door Den Haag. En om dingen te belo ven die hij niet kan waarmaken. Er sijpelt niet zoveel infor matie door naar de rest van Nederland, maar in Gro ningen is de situatie op veel plaatsen schrijnend. Ge huchtjes die verplaatst moeten worden, rijtjeswoningen waarvan alleen de twee buitenste in aan merking komen voor versterking of renovatie en de rest niet. Met burenruzies, echtscheidingen en hartaanvallen als gevolg. En na tuurlijk de ene na de andere on vermijdelijke informatieavond. Je zult de ambtenaar maar zijn die daar zijn verhaal moet hou den. Een verhaal dat haaks staat op dat van je collega een maand eer der. Dus: „Sorry, uw wijk komt tóch niet in aanmerking voor re novatie. Helaas." Geen wonder dat mensen argwanend, gefrustreerd en boos zijn. Hans Alders gaat on getwijfeld met pijn in zijn hart weg. Ook wel opgelucht mis schien, want straks kan hij weer rustig slapen. Maar de Groningers blijven achter. In hun kapotte hui zen. Hans Alders is het zat om dingen te beloven die hij niet kan waarmaken Is er sprake van oneerlijke han delspraktijken in de bandenindu strie? Daarom draait het onder zoek dat de Autoriteit Consu ment en Mart (ACM) is begonnen naar de manier waarop in banden wordt gehandeld. De afgelopen maanden werden na tips afspra ken gemaakt om informatie in te winnen, blijkt uit documenten in handen van deze krant. Een bron meldt dat gekeken wordt of het onderzoek naar de bandenindustrie zal worden uit gebreid tot Europees niveau. Want niet alleen in Nederland lo pen de nieuwkomers op de markt tegen beperkingen aan, wordt ge meld. Ook in Duitsland laten po tentiële klanten bijvoorbeeld we ten niets te zien in het gebruik van sealants, omdat ze vrezen voor problemen met de garantie. „Er zijn vele miljoenen mee ge moeid. Kijkend naar het totaal aantal personenauto's kan het aantal verkochte banden met 33,3 procent achteruit gaan. Het gaat dan om omzetdalingen van 200 tot meer dan 400 miljoen euro per jaar", zegt de bron. Geld dat t Verkoop aantal banden kan dalen met ruim 30 procent nu nog wordt opgehoest door au tobezitters. En dan zijn er nog al die klapbanden die niet alleen verkeer platleggen maar ook zor gen voor extra onkosten. „We houden de autobandenin dustrie in de gaten", zegt Jeroen Nugteren van ACM, die normaal gesproken geen mededelingen doet over dit soort zaken. „We ontvangen graag tips en signalen over dit onderwerp." Dat kan op www.acm.nl/nl/contact/tips-en- meldingen/tip-ons. 8 dagen Canarische Eilanden 10% Per 4* AIDAstella 16 dagen Klassiek Sri Lanka 8 dagen Klassiek Roemenië 12 dagen Verre Oosten 10% 10% 10% Sffl? Per 4* Costa Fortuna ~Ga voor alle aanbiedingen en actuele prijzen sneTnaor onze websjte) SO JAAR reizen «nl/ vrijdag 1 juni 2018 eo Moeaestreden In eerste instantie moest Alders afrekenen met argwaan. Hij was Het onderzoek naar obstructie door producenten van auto banden wordt mogelijk uitge breid naar het buitenland. Ook in Duitsland zijn signalen dat het gebruik van banden met langere levensduur wordt ge dwarsboomd. Victor Schildkamp Carla van der Wal Den Haag VAKANTIEGELDKORTING \\J/O Al v.a. korting Vaar mee op het 4-sterren cruiseschip AIDAstella en geniet van bestemmingen als Lanzarote, Tenerife Madeira. U verblijft o.b.v. Semi All Indusive (alle maaltijden en diverse dranken inbegrepen). Ind. vliegreis, transfers fooien t.w.v. €70 p.p. Al v.a. korting korting korting 8-daagse groepsrondreis door prachtig Roemenië naar o.a. Boekarest Transsylvanië. Ind. vliegreis, ruimbagage en verblijf in 4-sterren hotels ontbijt. Voor slechts €69 p.p. kunt u 7x een diner (ind.lx wijnproeverij) bijboeken1 Ontdek tijdens deze heerlijke cruisevakantie de indrukwekkende cultuur en prachtige natuur van o.a. Singapore, Thailand en Maleisië. Ind. vliegreis, ruimbagage, transfers, cruise o.b.v. volpension 2 hotelnachten ontbijt in Singapore 16-daagse groepsrondreis én strandvakantie door Sri Lanka. Ind. vliegreis per Emirates (per Airbus A380 Boeing 777), rondreis per touringcar, goede toeristenklasse hotels ontbijt, excursies lokale Nederlandssprekende reisleiding! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Prijzen en kortingen kunnen per dag variëren. De kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6