Vrachtverkeer blijft in B. Ballotstraat De vakantieservice van de PZC 7 ROLSTOELDANS NIEUWE DOCENTE Haar rolstoeldansers voor de tweede keer teleurstellen kon ze niet. Nu is Joke de Bert blij dat ze een opvolgster heeft gevonden. Borsele Proof naarNisse Muziekfestival Borsele steunt de dierenambulance e kunnen hun geluk niet op, de rolstoeldan sers die elke twee we- ken samenkomen in I zorgcentrum Ter Valcke in Goes. Met de komst van een nieuwe lerares is de toekomst van hun club veiliggesteld. Daar zag het lange tijd niet naar uit. Maar dankzij het doorzettingsver mogen van afscheidnemend do cente Joke de Bert uit Kapelle kun nen de leden hun hobby nog uit oefenen. „Eigenlijk had ik tien jaar geleden al willen stoppen", zegt ze. Pittig De Bert was al actief als docente in allerlei andere disciplines van het dansen toen ze ruim dertig jaar ge leden besloot zich te verdiepen in het rolstoeldansen. De opleiding die ze ging doen, bleek best pittig te zijn. „Het was breder dan ik had gedacht", herin nert ze zich. „Het ging niet alleen om dansen, maar we moesten ook dingen leren over ziekten, gehan dicaptentoiletten en rolstoelhel lingen. Ik heb mijn man, die bij de gemeente werkte, er in die tijd nog op gewezen dat de helling bij het gemeentehuis te steil was. Die is toen aangepast." Plannen om daadwerkelijk les te gaan geven, had De Bert niet di rect. Ze kende simpelweg geen mensen in een rolstoel. „Ik had de opleiding vooral gedaan, omdat ik het leuk vond ook deze discipline van het dansen te beheersen." Toch kwam de Kapelse al snel in contact met de Sportclub Gehan dicapten Beveland (SGB). Die zag wel brood in een groep voor rol stoeldansen. „Na een paar keer te hebben ge danst in buurthuis De Pit zijn we in Ter Valcke terechtgekomen. Daar zijn we nooit meer wegge gaan, ook niet toen er een nieuw zorgcentrum is gebouwd." Welletjes Hoewel ze het altijd met veel ple zier heeft gedaan, vond De Bert- die de zeventig inmiddels ruim schoots is gepasseerd - het tien jaar geleden welletjes. Maar er was een probleem: een opvolger ont brak. 'Nou, dan doe ik het nog wel een jaartje', zei ze steeds. Maar het bleef duren. Anderhalfjaar gele den besloot de inwoonster van Ka pelle er echt mee te stoppen. De dansgroep werd opgeheven. Groot was de vreugde toen zich een aan- We moesten ook leren hoe groot een gehandicaptentoilet moet zijn tal maanden later toch een nieuwe docente meldde. „Ik wilde deze vrouw nog even gaan begeleiden en had de voormalige leden al la ten weten dat het weer ging be ginnen", blikt De Bert terug. „Maar toen haakte de nieuwe do cente plotseling af. Ik kon het toen niet meer over mijn hart verkrij gen om de rolstoeldansers voor de tweede keer teleur te stellen. Toen heb ik het maar weer opgepakt." Ze is er zeker van dat het deze keer niet zo zal lopen. Ze kent de nieuwe docente Addy van Liere al vele jaren. De twee dames volgden destijds samen de opleiding. Van Liere heeft daarna jaren een rol stoeldansgroep begeleid op Wal cheren. Vrijwilliger De Bert laat de groep in Goes nog niet helemaal los. „Ik ben er na de zomer weer bij, maar dan als vrij williger", laat ze opgetogen weten. Ze is het rolstoeldansen allesbe halve beu, maar wilde van de ver antwoordelijkheid af. „Met name de voorbereiding kost veel tijd. Denk aan het uitzoe ken van de muziek. Je kunt die mensen toch niet elke week op hetzelfde deuntje laten dansen!" De tweede editie van Muziekfes tival Nisse, de opvolger van festi val Pastorale, vindt plaats van 13 tot 15 juli. Op de zaterdag is naast beeldende kunst en foodtrucks ook ruimte voor Borsele Proof. „Dit is een initiatief van Land schapspark Borsele, maar zij zochten een partner voor de uit voering", zegt wethouder Arno Witkam. Op Borsele Proof is ruimte voor iedereen uit de ge meente die streekproducten ver koopt. „Van babbelaars tot bes senjam." Landschapspark Bor sele en de gemeente dragen sa men 4.000 euro bij. „Als het een succes is, willen we het graag structureel op deze manier voortzetten", zegt Witkam. Het programma van het mu ziekfestival begint met dialect- muziek in de Mariakerk op vrij dag. Zaterdag is het muziekpro gramma breder en is er ook een buitenpodium. De zondag is een 'retrodag' met rockabilly muziek, klassieke auto's, bromfietsen en retromarkt. HEINKENSZAND Twaalf cent per inwoner. Dat is het bedrag dat Borsele vanaf volgend jaar bijdraagt aan Dierenambulance de Bevelanden. Het college van B en W wil volgens wethouder Arno Witkam de ambulance structureel steunen en laat het subsidiebedrag geleidelijk oplo pen tot 24 cent per inwoner in 2020. Aan het besluit ligt een breed gesteunde motie van de PvdA uit maart ten grondslag. De partij vond dat Borsele, net als alle andere gemeenten op de Be velanden, ook een bijdrage kon geven aan de vrijwilligers van de Dierenbescherming. GOES Er komt vooralsnog geen verbod voor vrachtwagens in de Buys Ballotstraat in Goes. Een mo tie die, op initiatief van de Partij voor Goes, donderdag tijdens de raadsvergadering werd ingediend door de gehele oppositie, werd niet gesteund door CDA, WD en SGP/CU. De motie stelde voor om een verbod voor vrachtwagens in te stellen met de mogelijkheid om lokale bedrijven die daardoor in de problemen zouden komen een ontheffing te geven. De coalitiepartijen zeiden er problemen mee te hebben dat er nu één punt wordt uitgelicht (de vrachtwagens), terwijl de ge meente nog in overleg is met aan- wonenden over een totaaloplos sing. De SP bracht daar tegenin dat de wens van bewoners om vracht wagens te weren wel de allergroot ste is. Wethouder Loes Meeuwisse raadde de motie af. „Hoewel we begrijpen dat vrachtverkeer over- Er wordt gezocht naarandere manieren om de overlast op te lossen last veroorzaakt, vinden we een verbod een te zware maatregel", zei ze. „Welke routes gaat het vrachtverkeer dan nemen? Aan de M.A. de Ruijterlaan wonen ook mensen." Meeuwisse wil wel in gesprek met bedrijven waarvan de vrachtwagens vaak in de straat worden gezien. Ook wil ze andere manieren zoeken om de overlast in de straat op te lossen, maar eerst wordt de totale verkeersstroom in het gebied onderzocht. Stan Meulblok stelde vast dat de recente afsluiting van de Buys Bal lotstraat, toen er dus ook geen vrachtwagens door konden, ook niet tot overlast heeft geleid in on der meer de M.A. de Ruijterlaan. Hondenbelasting Een andere motie, op initiatief van de partij Nieuw Goes, werd giste ren wel unaniem aangenomen. De hondenbelasting wordt afge schaft. pzc.nl/vakantieservice vrijdag 1 juni 2018 BH 'Niet op hetzelfde deuntje' Rob Paardekam Goes Joke de Bert (staand rechts) geeft het stokje als docente rolstoeldans over aan Addy van Liere (staand links), foto johan van der heijden - Joke de Bert Streekproductenmarkt Bor sele Proof keert na de eerste editie van 2016 terug, ditmaal als onderdeel van Muziekfes tival Nisse. Joeri Wisse Nisse SPECIAAL VOOR ABONNEES Geef snel uw vakantie door en profiteer van de voordelen: Lees uw krant tijdens uw vakantie digitaal Geen stapel kranten in uw brievenbus bij thuiskomst U kunt uw krant Laten bezorgen bij familie, vriend of buur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67