Festival met foodtrucks én catwalk van de PZC De vakantieservice 7 Renesse heeft z'n zeehond, Burgh- Haamstede een duinkonijnen Westenschouwen een zeemeermin. Als er iets past bij Noordwelle is het een trekpaard. Die komt er binnenkort dan ook te staan. In megaformaat. KUNSTWERK BLIJVERTJE i en joekel van een dier is het. Imposant tot en met. Vijfjaar lang stond het stalen paard, I dat Wieke Terpstra uit Den Haag maakte, voor de twin tigste editie van de Kunstschouw op de ringwalburg van Burgh te grazen. Nu vertrekt het naar het dorp waar het écht thuishoort: trekpaardendorp Noordwelle haalt een mascotte in huis. En wat voor één. Het paard is 2 meter 50 lang en even zo hoog en is ongeveer een meter breed. Ge last van betonijzer, maar deson danks voorzien van een hoog knuffelgehalte. Ontelbare foto's zijn er door passanten bij het kunstwerk gemaakt. Toen ze in Noordwelle hoorden dat het paard weg moest van de ringwalburg sloegen ze daar direct aan het rekenen. „We promoten Noordwelle nu al een aantal jaren als trekpaardendorp", zegt Rens Vermeer van de Stichting Trek paardendorp Noordwelle. Met re sultaat. Trok de straó in 1972 nog maar 13 paarden, tegenwoordig klossen er jaarlijks 150 stuks door het dorp. Ook de Power Horse Competition is er met een jaarlijks meerdaags evenement neergestre ken. Het paard van Terpstra hoort nergens meer thuis dan daar. Supertrots is de kunstenaar uit Den Haag, die ook dit jaar weer meedoet aan de Kunstschouw. „Ik vertel met mijn beelden een soort verhaal, zonder woorden. Maar de kijker is zelf de baas over hoe hij dat beeld interpreteert. Daar heb ik geen bal over te vertellen. Maar als ik iemand weet te raken, vind ik dat natuurlijk wel te gek." Terpstra werd in 2013 door het Kunstschouwcomité uitgenodigd iets te maken voor de Karolingi sche burcht. Ze had eerder een grote leeuw van wilgentakken ge maakt en dat paste goed bij het scherm waarmee de ringwalburg is gereconstrueerd. Maar de Haagse kunstenaar raakte in de ban van ijzer. „Ik ben echt een bouwer en ben gaan lassen. Dat vond ik zo ontzettend leuk. Dat gaat dwars tegen de zwaartekracht in." Dus maakte ze een paard van staal. „En omdat-ie er prachtig bij stond, mocht hij blijven staan. Elk jaar ging ik even langs met een potje Hammerite om 'm bij te werken." Dat is vanaf nu niet meer nodig. Met hulp van de gemeente wordt het beeld nu helemaal schoonge maakt, hersteld en duurzaam ge- Elk jaar ging ik even langs met een potje Hammerite om 'm bij te werken maakt. Daarna wordt hij geplaatst in het parkje naast het dorpshuis, waar voorheen de school stond. „Een duurzaam paard, dat we niet hoeven te voeren en waar geen stront uitkomt", geniet Vermeer bij voorbaat. En: „Het komt op een prachtige plek te staan en het hoort echt bij dit dorp." De aanschaf van de kolossale dorpsmascotte wordt bekostigd door de Stichting Trekpaarden dorp Noordwelle, de Dorpsge meenschap Noordwelle en de Stichting Renesse. Deze stichting maakt zich sterk voor realisatie van een kunstroute op Schouwen- Duiveland door het openbaar kunstbezit stapje voor stapje uit te breiden", licht bestuurslid Mari- anne van den Hoek van de Stich ting Renesse toe. Dat gebeurt sa men met de Kunstschouw. Eerder werd de zwevende bank van Iris Le Rütte - heel toevallig ook in Noordwelle - al aangekocht. In het hoogseizoen zijn er duizend dingen te doen. Hoe leuk is het om ook daarbuiten voor reuring te zorgen. Dus stappen Jantien van Soelen - berijdster van koeien - en raadsleden Roy Klop (LSD) en Femke de Vries (GroenLinks) op de catwalk. Dat en nog meer tij dens het Foodtruckfestival Molen berg. Wie wil kan die dag een balletje slaan tijdens een gratis clinic bij de golfclub van lunchboerderij Mo lenberg. Om de grote rotonde voor de boerderij komen acht food- trucks te staan. Kledingzaak de Boulevard verzorgt op die plek drie keer een modeshow, met model len die in leeftijd variëren van 18 tot 75 jaar en in maat van 34 tot 42. Het is een enorme klus om alle dertien modellen elk half uur drie keer in een andere outfit te hijsen. Toch verheugen eigenaren Else Raadsleden van GroenLinks en LSD gaan samen over de catwalk Groenendijk en Johan Tholen zich vooral op de show. „We willen een impressie van onze zaak geven, maar het moet vooral ook een leuk feestje zijn." Net als Marcel Willemse van de Molenberg streven zij naar leven digheid buiten de twee drukke zo mermaanden juli en augustus om. Willemse: „Maar dat is ook een uitdaging, want de massa is er nog niet. Terwijl je natuurlijk wel mensen wilt trekken." Door een combinatie van activi teiten hopen de organisatoren iets leuks te bieden, zowel voor bewo ners van Schouwen-Duiveland als voor weekendgasten. Naast de open dag van de golf club, het Foodtruckfestival en de modeshows, is er een loungehoek met zitkussens en hangmatten en is er livemuziek. Van dj Aaron, S.A.M. en John James. pzc.nl/vakantieservice vrijdag 1 juni 2018 SD Megamascotte voor Noord wel Ie Esme Soesman Noordwelle Het stalen paard van kunstenaar Wieke Terpstra krijgt een vaste plek in het parkje naast het dorpshuis, eigen foto wieke terpstra - Wieke Terpstra Het Paard wordt zaterdag 16 juni om 13.00 uur onthuld, bij het dorpshuis in Noordwelle. Esme Soesman Burgh-Haamstede Zaterdag 9 juni van 11.00 tot 19.00 uur, Burgh-Haamstede. Geef snel uw vakantie door en profiteer van de voordelen: Lees uw krant tijdens uw vakantie digitaal Geen stapel kranten in uw brievenbus bij thuiskomst U kunt uw krant laten bezorgen bij familie, vriend of buur SPECIAAL VOOR ABONNEES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64