'Poekie liep zelfs mee naar het café' 9 Danny de Leeuw (41) uit Rijsbergen heeft in zijn vrije tijd niet meer nodig dan 1,5 vierkante meter. Op zolder heeft hij een Formule 1- cockpit die duurder is dan z'n echte auto. anny de Leeuw is gek van de Formule ï-sport. Overdag runt hij zijn eigen winkel, GP World racing merchandise in Rijsbergen, 's avonds kruipt hij - op zolder - zelf achter het stuur. Op weg naar zijn mancave passeren we repli ca's van helmen, schaalmodellen en andere sportmemorabilia. Op zolder heeft Danny zijn eigen Ft-cockpit. Veel realistischer dan deze particuliere racesimulator, vind je ze niet. Wanneer De Leeuw over de digitale circuits scheurt, gefocust op de weg die op drie schermen aan hem voorbij schiet, volgt zijn stoel de bewegingen. „Flier achterin zit zelfs een zogenoemde butt kicker ge monteerd. Dat is ook letterlijk wat hij doet", zegt De Leeuw. Hij geeft je een trap onder je kont. Een installatie als deze is niet goedkoop. „De stoel alleen al is duur der dan mijn echte auto", zegt De Leeuw. „Maar als je bedenkt dat ik hier elke avond zeker drie kwartier tot een uur te vinden ben, dan valt het alles bij elkaar relatief gezien nogal mee wat ik uitgeef aan mijn hobby." Terwijl Danny zich dagelijks laaft aan de geneugten van bijna duizend virtuele pk's, houdt zijn vriendin het bij één pk. „Zij heeft haar paard als hobby en ze gunt mij mijn hobby. Ze is er inmiddels aan gewend dat ik het volume flink openzet, waarbij de gla zen in de woonkamer in de kast staan te trillen." In de mancave is een jongedame altijd welkom, mits ze natuurlijk niet net tijdens een race binnenloopt. Dochter Sanne (4) maakt graag ge bruik van de simulator. „Zij gebruikt hem om de meest uiteenlopende achtbanen uit te proberen. De blazers die ik bovenop gemonteerd heb, heb ik voor haar aangeschaft." Al geeft De Leeuw grif toe dat hij ze zelf ook erg prettig vind. „Vooral in de zomer", Als ik het volume flink openzet, trillen de glazen in de woonkamer zegt hij. „Dan wordt het niet zo warm. In de winter kan het wat koud zijn. Vandaar dat ik hier ook een sjaal heb liggen." Zespuntsgordel „Ik speel op de pc, waarbij ik ver schillende circuits en auto's kan downloaden. Mijn voorkeur gaat uit naar de modellen uit de jaren 90. Zeg maar het Senna-tijdperk, naar de Braziliaanse autocoureur. Ik waan me het liefst in die wereld. Toen er nog geen traction control was. Toen het nog echt een gevecht was de auto op de weg te houden." Over de wagen op de weg houden gesproken: hoewel de installatie maar een centimeter voor- of achter uit gaat, behalve de bewegingen in de stoel, is er toch een zespuntsgordel gemonteerd. „Dat hoort er een beetje bij", zegt Danny. „Als ik hier mijn gordel niet draag, voelt dat net zo vreemd als dat ik gewoon in mijn auto rijd en mijn gordel vergeet om te doen." DORISA& POEKIE vrijdag 1 juni 2018 Het hol van De Leeuw Marlijn Schraven Danny de Leeuw Het speel toestel van Danny heeft duizend vir tuele pk's. FOTO JAN STADS Acht jaar geleden zag Dorisa Schrijver (27) uit Vlissingen een briefje bij de dierenarts: nieuw tehuis gezocht voor kat. Na wat strubbelingen zijn zij en haar huis-tuin- en-keuken-kater Poekie (11) onafscheidelijk. „Poekie vond de verhui zing moeilijk. Hij viel aan, maar dat was een ontla ding van zijn frustratie. Een dierentherapeut adviseerde me om hem een andere naam te geven. Poekie heette eerst Shrek. Daarop reageerde hij nooit. Hij mort en hij knort altijd, dus daarom riep ik vaak Knorretje, maar ook daar luisterde hij niet naar. Omdat hij zo'n knuffel kont is, noemde ik hem Poekie. Toen luisterde hij wel, dus hij heeft zelf zijn naam uitgekozen. Sinds die naamswijziging be staat er een magische band tussen ons. Het is Poekie en ik, hij is altijd bij me." Douchen „Als 's morgens de wek ker gaat, komt hij knuffe len. Als ik blijf liggen, tikt hij met zijn pootje op mijn hand. Dan moet ik eruit. Als ik 's nachts naar het toilet moet, loopt hij mee. Als ik ga douchen, ligt hij op de badmat. Als ik kook, ligt hij in de keuken en als hij me op straat tegenkomt, rent hij mee naar huis. Toen ik nog in de binnenstad woonde, liep hij zelfs mee naar het café of de frietboer en wachtte dan buiten op me. Hij is heel bijzonder." Valeska Nastaly p

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58