Hl !!i# 4 HEILIG HUISJE De Emmalaan in Terneuzen heeft de afgelopen decennia veel bewoners gekend. Mensen gingen weg en er kwamen nieuwe voor terug. Een ding bleef al die jaren hetzelfde: Cees en Lia van der Heijden wonen op nummer 10. Al 37 jaar. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis ia: „Cees en ik zijn al lebei geboren in Den Haag. Ik heb er maar twee jaar gewoond, voordat ik met mijn familie naar Hoek verhuisde. Cees is op zijn zeventiende in Terneuzen be land. Je zou het misschien niet ver wachten, maar als er iemand terug naar den Haag zou willen, dan ben ik het. Cees absoluut niet, die wil nooit meer weg uit Terneuzen. Daar kan ik prima mee leven, hoor. We wonen met veel plezier in ons huis, anders houd je het ook niet zo lang vol. In de straat is niet eens zoveel veranderd. Behalve dan dat er vroeger een zie kenhuis was, tegenover ons. En dat De inchting van ons huis moet allesbehalve strak zijn we van de jongsten in de straat, bijna de oudsten zijn geworden." Brocante Lia: „Je kunt gerust stellen dat onze inrichting ontzettend druk is. Het moet allesbehalve strak zijn. Som mige mensen zouden er gek van wor den, maar ik vind het heerlijk. Het thema? De hoofdmoot is vooral bro cante. Ik heb allerlei hoekjes in huis die ik inricht. Al jaren spaar ik Mariabeeldjes. Die staan allemaal bij elkaar. De beeldjes zijn het enige wat ik specifiek spaar. Verder is mijn smaak breed, zolang het maar tegen brocante aanzit. Het hele huis staat bomvol met van alles en nog wat. Ik geniet van de warmte die ons huis uitstraalt. Veel van wat je in huis ziet, heb ik trouwens zelf gemaakt." Piepschuim Cees: „Lia is altijd wel aan het fröbe len. Ze is creatief en weet van zo goed als niets de mooiste dingen te maken. Neem een aantal van de dierenge- zichten die we aan de muren hebben hangen. Ze begint met een half piep schuim ei en wat schapenwol en voor je het weet heeft ze de kop van een giraffe gemaakt. Ik vind het prima, laat haar maar TERNEUZEN vrijdag 1 juni 2018 PZ tl AL >:.W z - v,'V Een huis vol hoekjes en Bas Dingenouts 44 —Lia van der Heijden Het huis van Cees en Lia staat aan de Em malaan in Terneuzen en is het hoekhuis in een rij van vijf. De woning is in de jaren 30 gebouwd en Cees en Lia schatten de waarde op 100.000 tot 125.000 euro. De woning heeft twee slaapkamers en een zolder. De Emmalaan ligt vlakbij het cen trum van Terneuzen. Vroeger keken Cees en Lia uit op het voor malige ziekenhuis. Tegenwoordig zit er een kinderdagverblijf aan de overkant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53