'pB® IlI re 3 Dit kun je verwachten Behang met parels Zitten op je T-shirt Kweken op hoogte Franken (6i), uit Amsterdam. „In de cember wilden mijn man en ik even de stad uit, dus ruilden we met een stel uit Bergen. Al na twee dagen hadden we het daar ontzettend naar ons zin, zowel in het huis als in het dorp. We zagen dat een huis in de zelfde straat te koop stond. We gin gen langs voor een bezichtiging en ik voelde: hier wil ik wonen." Vanaf juli woont Marlijn met haar man in Bergen. Mede door de proef- week die ze hadden. „Doordat je in iemands woonhuis verblijft, kun je echt ervaren hoe het zou zijn daar te wonen. Je gaat hardlopen door de buurt, fietst naar de supermarkt, hebt contact met de buren. Je leeft zoals je dat thuis ook zou doen." Dat herken ik. Al die keren dat ik hiervoor in Rotterdam was, ging ik naar een museum, café of theater. Maar nu kom ik erachter hoe het échte leven hier is. In mijn notitie boekje schrijf ik elke dag observaties op. De ene dag noteer ik dat ik de stad tof, modern en multicultureel vindt. De andere dag beoordeel ik het als le lijk, leeg en grijs. Of mijn ervaringen met het maatjegrotergehalte van de stad op een dinsdagmiddag om 14.00 uur. Ik schrijf: 'Ik wil een artikel uit tikken in een koffietentje. Maar ja, voordat ik daar ben is mijn halve werkdag voorbij." Een proefwoonsessie kan ook han- In anderhalf jaar tijd zat ik in zeven huizen. Ik maakte me elke keer de buurt eigen dig zijn als je wel zeker bent van de stad waar je wilt wonen, maar nog niet weet in welke wijk precies. Ilse Savenije (30), online redacteur bij Yoga Magazine bijvoorbeeld, wilde graag naar Amsterdam en hopte daarvoor als huizenoppasser van wijk naar wijk. „In anderhalfjaar heb ik in zeven huizen gezeten, kriskras door de stad. Elke keer probeerde ik zo'n buurt me eigen te maken door een supermarkt te zoeken, een cafeetje te ontdekken, een fijne yogastudio te vinden. Zo kwam ik er achter of een wijk goed bij me past." Na al dat huizenoppas- sen - telkens via vrienden of oproep jes op Facebook - had ze een goed beeld van de stad en kon ze op zoek naar een huis voor haarzelf. Het werd de Jordaan. Mijn ruilmaand in Rotterdam loopt op zijn eind. Ik antwoord vol mondig 'ja' op de vraag of ik me thuis voel in Rotterdam. Een paar weken HUIZENRUIL later is de Rotterdam-heimwee wat gezakt. Ook omdat ik na zo'n proef- maand anders aankijk tegen mijn ei gen woonplek. Utrecht is óók een ontzettend leuke stad, zeker met de zomer voor de deur. Maar Roffa, je bent niet uit mijn gedachten. Want ooit, ooit kom ik er aan voor een per manente huizenruil. vrijdag 1 juni 2018 GO 44 Ilse Savenije Wat betekent het voor je kost bare spullen? De 65.000 leden van huizen- ruil.com hebben nog nooit melding gemaakt van dief stal. Er ligt wel een vreemde in je bed. Ja. Maar als je naar een hotel gaat, heeft er ook iemand anders voor je in dat bed geslapen. Krijg je je huis niet vies terug? Maak afspraken over de eind- schoonmaak en probeer je gast te screenen. Heb ben ze dezelfde standaard? Voor een moes tuintje hoef je niet altijd op je knieën te zitten. Met de kweek- tafel van Elho (35 euro) kweek je op een ideale werk- hoogte stekjes uit tot grotere groente, fruitplanten en krui den. Door er een kweek- kap (19,95 euro) bo venop te zetten, zorg je voor het ideale kweekklimaat. De kap heeft een venti- latieregelaar, waar mee je temperatuur en luchttoevoer kunt regelen. En hij be schermt je oogst tegen vogels en on gedierte. Dan komt het met het oogsten wel goed. De Nederlandse designer Annebet Philips ontwierp de T-Chair, waarin je zowel een stoel als een T-shirt kunt herkennen. De stoel, die is opgenomen in de collectie van het Italiaanse designlabel Mogg, heeft dezelfde grafische mogelijkhe den als een T-shirt: hij is er in effen kleuren, maar ook met strepen, logo's of de naam van je favo riete band. De behangcollectie Metal X van Arte is uitgebreid met zeven dessins die zijn aan gebracht op de on dergrond van me taalfolie. Zo is er de Classo, waarop recht hoeken met een verrassende twist staan. Dit ontwerp is er in vier kleu ren. Sommige varianten hebben glas parels, voor een extra luxueus accent. Prijs op aanvraag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52