i- Dallinga staat na zege voor zwaarste opgave Ook Feyenoord naar Zeeland 13 zv verre hoek (ï-o). Het was een droomstart voor Goes, dat daarna kon leunen op het verdedigende kwartet Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke en Jop Dekker. Ze wonnen duel na duel en als Silvolde eens een kans kreeg, reageerde keeper Brian Meulmeester op de juiste manier. De snelle Franse haalde zijn wa pen pas na bijna een half uur voet ballen echt uit de kast. Op snel heid zocht hij de diepte, maar waar hij vervolgens moest schie ten legde hij de bal terug. Weg kans. Tien minuten later kon Franse alleen afgestopt worden met een overtreding, waarna scheidsrechter Te Hennepe de bal op de stip legde. Kabwe Manen- gela ging achter de bal staan, koos dezelfde hoek als bij zijn doelpunt maar zag doelman Marco Olthuis nu wel redden. Het bleek een dure misser, want waar het vlak voor rust 0-2 had moeten staan, werd het nu in de laatste seconden van de eerste helft t-i. Wout Blasman, de 20-jarige top scorer van Silvolde en volgend sei zoen spelend voor tweededivisio nist GWV, kopte de bal naast Meulmeester in de korte hoek bin nen. De gemiste strafschop zorgde echter niet voor minder zelfver trouwen bij Kabwe Manengela, zo liet hij meteen na rust zien. De linksbuiten werd aangespeeld door Wissel, gooide er een flit sende actie uit en vond Franse aan de tweede paal: 1-2. Het betekende dat Silvolde weer moest komen, Twee snelle goals helpen Goes op weg tegen Silvolde maar de pijp leek rond het uur leeg bij de thuisploeg. In de slotfase perste het er nog een offensief uit, maar Goes bleef onder aanvoering van Tawfik en de jongste Van Hecke, die weer een dijk van een wedstrijd speelde, overeind. In de slotfase moest Veenstra eerst Franse wisselen en daarna ook Ruben Hollemans. De aan voerder kreeg kramp en werd ver vangen door Yannick van de Woestijne. „Aan het eind van een lang seizoen kun je zien dat we op het randje van onze energie zit ten" constateerde de trainer. „Ik heb de jongens gezegd dat de ko mende drie dagen alles in het te ken van herstel moet staan. Want we moeten zondag echt nog aan de bak." KARAKTERISTIEK J Frédéric Caudron, Jean Paul de Bruijn, Steven van Acker en Berry Dallinga wonnen hun partij alle maal met 3-0 van de eerstedivisio- nisten uit Hilvarenbeek. Caudron noteerde 2.250 als gemiddelde en De Bruijn 1.364. Van Acker her stelde zich sterk - na zijn mispeer van woensdag - met 1.650 gemid deld. Berry Dallinga liet 0.918 aan tekenen. De zwaarste opgave in de beker finale moet nu nog komen. S.I.S. zat - net als Dallinga - in de hoek waar de klappen vielen. Ook zij verloren van STZ Zundert, dat al zeker is van de volgende ronde. S.I.S. moet van daag verslagen worden. Met Feyenoord als tegenstander heeft de Stichting Zeeuws Elftal een joekel van een vis gevangen. Er liepen ook contacten met an dere profploegen uit Nederland en België. „Feyenoord werd in heel korte tijd heel concreet", al dus voorzitter Kees Roelse. „Als dat op je pad komt, moet je snel beslissen." Waar de Stichting Zeeuws Elf tal de tegenstander heeft geregeld, zal Zeelandia Middelburg zorg dragen voor de organisatie. „En dat vervult ons met trots", zegt voorzitter Walter Blondeel. „Het zal een hele organisatie worden, maar we gaan er een mooie dag van proberen te maken." De afgelopen jaren speelde het Zeeuws elftal in de zomer regel matig zijn wedstrijden tegen prof clubs. Het waren aantrekkelijke wedstrijden met leuke tegenstan ders, zoals het meest recent Wil lem II, ADO Den Haag en FC Dor drecht, maar het waren niet de te genstanders uit de A-klasse. Dat zijn Feyenoord en AZ wel. Mede met het aantrekken van een nieuwe hoofdsponsor (Rabo bank) vaart het Zeeuws elftal mo menteel op een hoge golf. „Het gaat allemaal niet vanzelf', bena drukt Roelse. „Het kost veel tijd en we moeten er samen met de organiserende clubs veel voor doen. Maar als dit er dan uit komt..." WK-gangers Feyenoord zal vermoedelijk eind juni beginnen aan de voorberei ding op het nieuwe seizoen. De WK-gangers Nicolai Jörgensen (Denemarken), Renato Tapia (Peru), Brad Jones (Australië), So- fyan Amrabat en Karim El Ah- madi (Marokko) zullen nog niet beschikbaar zijn. Het WK duurt immers tot 15 juli. De Thoolse verdediger Bart Nieuwkoop keert terug in zijn ge boorteprovincie. Aan de voorbe reiding op vorig seizoen beleefde hij weinig plezier. In een oefen duel met SDC Putten raakte hij geblesseerd aan zijn hamstring en was enkele maanden uit de roula tie. Zijn basisplaats raakte hij daardoor kwijt. Door de toezegging van Feyenoord speelt het Zeeuws elftal in één week tegen beide bekerfinalisten Over huishoudelijke regelin gen, zoals entreebewijzen en de selectie van het Zeeuws elftal, buigt de organisatie zich de ko mende tijd. Roelse: „Het is alle maal best snel gegaan en het is kort dag." VERLEDEN vrijdag 1 juni 2018 dendert door r a Silvolde-Goes 1-2 (1-1). 7. Francis Kabwe Manengela 0- 1, 45+1. Wout Blasman 1-1, 50. Erwin Franse 1-2. Scheids rechter: M.A. Te Hennepe (Al phen aan de Rijn). Gele kaart: Gijs Hakvoort (Silvolde). Aan tal toeschouwers: 650. Goes: Brian Meulmeester; Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker; Tim de Winter, Ruben Hollemans (84. Yan nick van de Woestijne), Remon de Vlieger; Erwin Franse (80. Ray Kroon), Da niël Wissel, Francis Kabwe Manengela. Door een eenvoudige 8-0-over- winning in de tweede speel ronde van de bekerfinale drie banden tegen W. v.d. Sanden hebben de driebanders van Dal- linga.com nog zicht op de vol gende ronde. Daarvoor moet er vandaag wel gewonnen worden. Joop van den Oudenhoven Oosterhout Door de ruime 8-0-overwin- ning heeft Dallinga.com nog altijd kans om het bekertoer nooi in het landelijke drieban den te winnen. Feyenoord komt naar Zeeland. Op zaterdag 7 juli oefent de be kerwinnaar in Middelburg tegen het Zeeuws elftal (aftrap 17.00 uur). Binnen een week speelt het Zeeuws elftal daar door tegen beide bekerfinalis ten, want eerder werd al be kend dat verliezend finalist AZ op donderdag 12 juli in Brui- nisse wacht. Rudy Boogert Middelburg De laatste keer dat Feyenoord tegen een Zeeuwse ploeg speelde, dateert van bijna vijf jaar geleden. Het was op woensdag 30 oktober 2013 het befaamde duel in de KNVB-beker tegen Hoek. Op een memorabele avond be reikte Feyenoord de achtste finale door een 3-0-zege. De laatste keer dat Feyenoord op Zeeuwse bodem speelde, was in 2010. Tijdens een trai ningskamp in Cadzand speelde de topclub in Hoek met 0-0 gelijk tegen het Zeeuws elftal. De laatste overwinning van Feyenoord in Zeeland dateert van tien jaar geleden. In Kloe- tinge won het toen van een selectie bestaand uit spelers van zes clubs uit de gemeente Goes: 1-9. Dennis Weijers (Robur) maakte de goal voor dit zogenaamde Groot Goes. Hoessein Bouzambou (links) in duel met Ron Vlaar in 2010, toen het Zeeuws Elftal in Hoek een oefenduel tegen Feyenoord speelde, foto marco de swart f -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41