Nigeriaanse ploeg haakt af voor Memorial Cup Breskens O O) CD O 12 ZE Van der Lijke bij de beste twintig Steen weet eindelijk waar het aan toe is NACOMPETITIE DERDE DIVISIE Hoofdklasser deelt eerste klap uit aan Silvolde. Eerste duel in nacompetitie wordt op vreemde bodem gewonnen: 1-2. Nick van der Lijke is de eerste rit in de Ronde van Luxemburg gisteren goed doorgekomen. De Middelburgse wielrenner, die in dienst rijdt van Team Roompot - Nederlandse Lote rij, eindigde met zijn negentiende plaats net bij de beste twintig renners. Daarmee deed hij het een stuk beter dan een dag eerder in de proloog. De Zeeuw klokte in de korte tijdrit over 2.3 kilometer de 68ste tijd. Hij deed 23 seconden langer over het parkoers dan de winnaar Damien Gaudien. De Fransman is ook na de eerste etappe nog steeds de leider in het klassement. Van der Lijke klom vier plekken en staat 64ste. Steen speelt in de nacompetitie tegen Sprun- del voor een plaats in de derde klasse van het zondagvoetbal. De tegenstander van Steen was zondag op de laatste speeldag nog niet be kend, omdat het duel Achtmaal-Sprundel kort voor rust gestaakt werd wegens hevige regen val. Bij een overwinning zou Sprundel de na- competitie ingaan, bij elke andere uitslag Alli- ance uit Roosendaal. In het doordeweekse restant leek het duel in 0-0 te eindigen, maar in de laatste minuut be zorgde Ruben Wagtmans zijn ploeg Sprundel alsnog het ticket voor de nacompetitie. Zon dag komt Sprundel op bezoek bij Steen in de eerste ronde. De winnaar treft Hontenisse. M, Vette Inhaalduel Turnen 'Kedeng, kedeng, kedeng, kedeng'. Vlak voor het nacompetitieduel tussen Silvolde en Goes draaiden ze bij de thuisploeg de hit van Guus Meeuwis. Was het een voor bode van opnieuw een sterk op treden van Goes, dat dit seizoen soms als een trein over tegenstan der heen walste? Die conclusie kon niet helemaal getrokken worden, want Silvolde bleek een ploeg die je niet zomaar over de knie legt. Toch stapte de selectie van Rogier Veenstra met een goed gevoel de bus in, want de 1-2-overwinning is een goede uitgangspositie voor de return van zondag. Dat Goes niet de derde treffer maakte, was achteraf gezien jam mer. Want de ruimte en de moge lijkheden waren er. „Daar hebben wij vaak moeite mee", zei Veen stra. „We gaan niet altijd goed met de ruimte om." De trainer was te vreden over het resultaat, tegen een fysiek sterke ploeg die over het hele veld één tegen één speelde. „Ik ben benieuwd of ze dat bij ons zondag ook zo gaan doen", zei Veenstra. „Ik had ze het liefst nu al knock-out gehad. Al lijkt Silvolde me wel een ploeg die altijd weer opstaat. Maar we hebben wel de eerste klap uitgedeeld." Dat deed Goes tegen een ploeg die heel snel duidelijk maakte wat de tactiek was. Trainer Dennis van Beukering, de broer van oud-prof Johnny, had zijn ploeg de opdracht gegeven om met het mes tussen de tanden te spelen. Ieder duel werd hard aangegaan, veel spelers lieten hun voet daarbij ook nog even hangen. Naar de schoonheidsprijs ging Silvolde deze avond geen gooi doen, de nummer drie van de hoofdklasse A gooide de beuk erin tegen een ploeg die het van het voetballend vermogen moet heb ben. Het duurde een paar minuten voordat Goes geacclimatiseerd was, maar sloeg vervolgens wel hard toe. Francis Kabwe Manen- gela werd de diepte ingestuurd en trok naar binnen. De technisch vaardige buitenspeler wachtte even tot hij een gaatje zag en krulde de bal vervolgens in de Ik had ze liever nu al knock-out gehad. Dit lijkt me een ploeg die altijd weer opstaat De voetbalacademie beschikt over zo'n tweehonderd spelers, die actief zijn in Brazilië, Engeland, Nigeria, Ghana en Kameroen. Naast Top Level Londen doen dit jaar ook de Onder 19-teams van Vitesse, Sparta en Heerenveen mee. De Friese club verzorgt zaterdagmiddag ook een Fun Clinic in Breskens. De overige deelnemers zijn FC Antwerp, Aarhus (Denemarken), Rosenborg BK (Noorwegen) en Celta de Vigo. De Spaanse ploeg speelt in poule B en opent het toer nooi zaterdag om 12.00 uur tegen Sparta. De twee andere teams in deze poule zijn Rosenborg en Hee renveen. In poule A spelen Vitesse, Aarhus, TopLevel en FC Antwerp. De laatste wedstrijden worden zaterdagmiddag vanaf 17.00 uur ge speeld. Zondag gaat de Esad Os manovski Memorial Cup om 10.00 uur verder. De finale staat om 15.00 uur gepland. Het is niet de laatste wedstrijd van die dag in Breskens, want het eerste elftal van de club speelt om 17.00 uur de nacompeti- tiewedstrijd tegen NSV. Inzet is een plek in de derde klasse. Breskens eindigde daarin op de voorlaatste plaats, NSV is de nummer zes van de vierde klasse A. Afgelopen zon dag speelde het al in de buurt van Breskens. De Brabanders verloren met 7-5 van Groede. vrijdag 1 juni 2018 A Nick van der Lijke werd gisteren negen tiende. FOTO TEAM ROOMPOT WIELRENNEN VOETBAL Ook tijdens de Hoek Run stond er geen maat op de Terneuzense atleet Sander Post. Tij dens de loop, die woensdagavond als opening van d'Oekse Feesten diende, nam Post vanaf de start het initiatief en liep solo naar de zege op de 12 kilometer. Het verschil met nummer twee Wim van Sparrentak uit Sint Laurens be droeg een kleine drie minuten. Post klokte een tijd van 42.40 minuten, Van Sparrentak kwam uit op 45.15. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Liselot Hemelsoet uit Hoek, in 59,06 minuten. Gino van Broeck uit Temse won de middenafstand bij de mannen (8 kilometer) in 30.12, bij de vrouwen ging de winst naar de Middelburgse Ingrid Koene, in 37.08. 1 Pieter Vette heeft woensdag een zege geboekt in de Zomeravond- wielercompetitie. De wielrenner bleef Roy Gijzel en Rico van Damme voor. Andy van Loon (B-catego- rie) en Daphne Mesu (vrouwen) wonnen eveneens. 21 Terwijl de nacom petitie al in volle gang is, moesten Corn Boys en Schoondijke giste ren in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal nog een wedstrijd inhalen. Het Zeeuws-Vlaams onderonsje ein digde in een 2-0- overwinning voor hekkensluiter Corn Boys. J Kim Jansen van EMM Terneuzen won tijdens de landelijke toestel finales derde divi sie twee keer brons. In Waalwijk werd ze op zowel sprong als brug derde. Jansen zette op sprong een score van 12.184 punten neer en kwam op brug tot 10.650 punten. De trein van Goes Barry van der Hooft Silvolde - Rogier Veenstra Omdat de spelers van TopLevel Football Academy uit Nigeria geen visum kregen om naar Eu ropa te reizen, doen zij niet mee aan de twaalfde editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup. De plek die door de afwe zigheid van de Nigeriaanse for matie is vrijgekomen, wordt in gevuld door een team van Top Level uit Londen. Barry van der Hooft Breskens a LOTtaiJ A Steen (zwart-wit shirt) moet het opne men tegen Sprundel. fotocamileschelstraete A Francis Kabwe Manengela (links) viert zijn openingstreffer met Jop Dekker. De linksbuiten was al na zeven minuten trefzeker. FOTO WIL KUIJPERS/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40