Drollen over het terrein' Gemeente Goes gaat voorop bij verkennen mogelijkheden voor aanleg minibos 9 tuurlijk. Maar voor het feest echt los kan barsten, moet er uiteraard nog van alles gebeuren. Er komt namelijk heel wat kijken bij het organiseren van een mu ziekfestival. Organisator Gino Baart, technicus Florian Oele en ca teraar Yannick Mahu zijn druk be zig met alle voorbereidingen en ge ven ons een kijkje achter de scher men. Festivalmanager Gino Baart (45) uit Hulst, 'Vestrock chiefis de rust zelve. „Ie dereen denkt altijd dat wij hier super gestrest rondlopen, maar als je een goede planning hebt, is dat helemaal niet het geval", vertelt hij. „We zijn nu vooral de puntjes op de i aan het zetten. Als het goed is, zijn we om vijf uur klaar donderdag." Vanoch tend wordt er eerst met de hele crew uitgebreid ontbeten. „Daarna gaan we ervoor. Tijdens het festival heb ik de algehele leiding, dus ik doe alle veilig- heidsgesprekken. We bespreken dan onder meer de weersver wachtingen en bezoekersaantal len. En de administratie moet natuurlijk ook gebeuren." Volgend jaar viert het festival zijn tienjarig jubileum. „We hebben grote plannen, maar ik mag nog niets verklappen. Vooral omdat niet altijd alles gaat zoals je hoopt met bands. We hebben inmiddels geleerd om te zwijgen totdat er handte keningen gezet zijn." Volgens Gino is er een duide lijke reden waarom Vestrock zo succesvol is. „We zijn een grote familie geworden. Er is heel veel goodwill. Iedereen werkt voor niets en dat creëert een groeps gevoel. We werken hard en voor en na het festival maken we ple zier. Er wordt veel gelachen." Elk jaar zijn er wel bizarre si tuaties waarop jaren later nog teruggeblikt wordt. „Een keer was de riolering bij een restau rant kapot en liepen de drollen over ons backstage terrein. Ter wijl we Anouk moesten ontvan gen! We hebben snel een nieuwe riolering gestoken, toen ze aankwam was er niets meer aan de hand." De kans dat Zeeland 50.000 euro sub sidie binnenhaalt voor de aanleg van een tiny forest in een stedelijke omge ving (ook wel minibos of kleine wil dernis genoemd) is aanzienlijk geste gen sinds IVN Zeeland twee weken ge leden alarm sloeg over het gebrek aan animo bij de Zeeuwse gemeenten. Voor gemeenten zijn de minibosjes actueel vanwege hun rol in de klimaat bestendigheid. Tiny forests vormen een natuurlijke waterberging in verste delijkte gebieden. Goes heeft de mini- bosjes opgenomen in het collegepro gramma en schuift maandag al aan ta fel met IVN om de mogelijkheden te verkennen. Er is ook belangstelling uit Middelburg, Borsele en Terneuzen, zegt projectleider Vincent van der Veen van IVN Zeeland. Landelijk is er 2 miljoen beschikbaar, die verdeeld moet worden over belang stellende gemeenten van minimaal 100.000 inwoners. Zeeland heeft die niet, maar als de gemeenten die zich aanmelden gezamenlijk toch aan die 100.000 komen, mag Zeeland alsnog Tiny forests vormen een natuurlijke water berging in verstede lijkte gebieden aanspraak maken op 50.000 euro. IVN verdeelt het geld via partnerships met gemeenten. Die kunnen via de mini- bosjes samen met burgers 'werken aan beleidsdoelstellingen rondom biodi versiteit, klimaatbestendigheid, na- tuureducatie, gezondheid en leefbaar heid'. Vanaf 5 juni kunnen gemeenten zich inschrijven via www.ivn.nl. IVN na- tuureducatie zoekt vierentwintig part nergemeenten, die samen met de na tuurorganisatie landelijk honderd tiny forests van zo'n 240 vierkante meter willen realiseren. In principe is er 50.000 euro voor Zeeland, maar als par tijen van buiten Zeeland daar eerder beslag op leggen, geldt 'op is op'. PZC ONLINE Met je #fietsnaarje- werkdag! Mijn buurman is vanmorgen bijna verdronken! Hij werkt op 'n booreiland... vrijdag 1 juni 2018 PC ijd goed geregeld' Het Vestrock-terrein aan de Stationsweg in Hulst is van daag vanaf 15.00 uur ge opend. Morgen gaat het feestje verder om 11.00 uur. Zondag is het de beurt aan de kinderen: de familiedag begint om 13.00 uur. Voor tickets en info: vestrock.nl. Florian Oele, stagemanager. Vanaf komende dinsdag kunnen Zeeuwse gemeenten zich inschrij ven voor een bijdrage uit de lande lijke subsidiepot voor tiny forests. Goes baant de weg. Ondine van der Vleuten Goes NIEUWSBRIEF Wilt u dagelijks snel en overzichtelijk op de hoogte worden gebracht van het interessantste, leukste, gekste en opmerkelijkste nieuws uit Zeeland en binnen- en buitenland? Meld u dan aan voor de PZC nieuwsbrief. Vrijwel dagelijks versturen we een e-mail met daarin tien geselecteerde artike len van de website, waar van de redactie vindt dat u die niet mag missen. Aan- en afmelden is gratis en kan eenvoudig met uw e-mailadres. De nieuws brief valt tussen 11.00 en 12.00 uur in uw mailbox. Aanmelden kan via pzc.nl/nieuwsbrieven. TWITTER Henk de Bot @Bontnbal Het was gisteren fiets naar je werkdag. Dat leidde op Twitter tot veel hilarische tweets. De dag viel so wieso in het water, omdat het op veel plaatsen op nieuw goot van de regen en er sprake was van on weer. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op PZC.nl 1. Bliksem raakt elektrici- teitskast op camping 2. 'Terrorzwaan' slaat weer toe in Zierikzee 3. Geen jaarlijks vervolg wandelmarathon Zeeuws- Vlaanderen 4. Slaapprobleem houdt Zeeuwen wakker 5. Megaschuld verdeelt waterschap Scheldestro- men Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie p facebook.com/depzc @pzcredactie A Gino Baart, festivalmanager.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37