'We springen van links naar rechts' Hier heb je een podium. regel het maar Nu 25% korting Haal de zomer in je hr op alle showroomartikelen 8 Het is zo ver: de negende editie van muziekfestival Vestrock in Hulst gaat vanmiddag van start. De vrijwilligers zijn hard aan het werk met de laatste loodjes. uit FESTIVAL VOORBEREIDINGEN Din ri9n Yannick Mahu (32) uit Lamswaarde is chef-kok bij de Petrus Paulus Hoeve en verzorgt sinds vijfjaar de horeca in het vip-gedeelte en de backstage. Yannick bereidt onder meer vegetarische pizza's, haute dogs én gin-tonic calippo's voor de vips. „Alles wat erbij hoort om de gasten een mooi fes tival te laten beleven", vertelt de cateraar. „We zijn er vijfjaar ge leden bij gekomen en aan elkaar verknocht geraakt. De samen werking met Vestrock bevalt goed." Woensdag werden de keukens opgebouwd, gisteren was het vooral finetunen. „Vanaf vrijdag vliegen we erin. In Lams waarde worden nu al voorberei dingen getroffen, want er moet zo'n duizend man eten de ko mende dagen." Yannick zal dus constant aan het werk zijn tijdens het festival, maar heeft wel het geluk dat hij goed gepositioneerd staat. „Als ik mijn tent opendoe, kan ik een stuk van het podium zien. Ik ga werken en genieten in één. Na zoveel jaar loopt alles vloeiender en krijg je meer rust." Echte stressmomenten verwacht hij niet. „Vestrock is altijd goed ge regeld. Als er iets onverwachts gebeurt, zoals een stroomstoring, is het in no-time opgelost. Het is een heel fijne plek om te mogen werken." Ondanks de drukke maanden maakt Yannick dan ook graag tijd vrij voor Vestrock. „Afgelopen weekend stonden we nog op Cu- litruck. We springen van links naar rechts." Maar de sfeer van het festival kunnen combineren met lekker eten, maakt alles goed. „Het geeft echt een kick als ik vanuit mijn tent het publiek los zie gaan." Het publiek kan komend weekend meezingen met de nummers van de Britse singer-songwriter Tom Odell, losgehen op de beats van Kraantje Pappie of een exclusieve, intieme show meepikken op het nieuwe podium de Brewery. Met een Vestrock Blond in de hand na- Florian Oele (28) uit Den Haag doet de techniek. „Iedere ar tiest heeft zijn eigen wensen qua techniek. Ik zorg ervoor dat die overeenkomen met wat hier moge lijk is. Dat doe ik samen met het be drijf Purple Group", vertelt Florian. Hij is er sinds de tweede editie van Vestrock bij. „Ik ben begonnen als stagehand, maar het jaar daarna vroeg Marcel Verhaar of ik zin had om stagemanager te worden. Ik werd meteen het diepe ingegooid: 'hier heb je een podium, regel het maar'." Het was een enorme uitdaging voor Florian, maar het beviel hem zo goed dat hij er sindsdien elk jaar bij is. Als het goed is, zit zijn werk er bijna op. „Ik hoop het. Als ik tijdens het festival nog ingezet moet wor den, betekent het namelijk dat er iets mis is. De meest ideale situatie is dus dat ik gewoon backstage een biertje kan drinken." Al zijn er ui teraard altijd heikele puntjes. „Maar de kans dat ik het dit jaar rustiger zal hebben dan vorig jaar is wel groot. Toen waren de bands groter. Onder andere Biffy Clyro speelde en die band had veel eisen. We wilden daar natuurlijk wel aan voldoen, want zo'n grote naam staat altijd goed op je festival." Dit jaar is er echter geen Biffy Clyro en wordt het dus een kalmere editie voor Florian. En dat is bewust gedaan, want volgend jaar viert Vestrock zijn tienjarig jubi leum. „We houden ons nu wat meer in, zodat we volgend jaar kunnen uitpakken." De stagemanager wil deze editie zo veel mogelijk optre dens proberen mee te pikken. „Ik vind Kraantje Pappie heel leuk en Tom Odell wil ik ook zien." vrijdag 1 juni 2018 A Yannick Mahu verzorgt de catering in de VIP tent. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS 4Vestrock is alt Gertie De Boey Hulst 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 5614 82 binnenuit.nl woonexperts Mooie zonnige stranddagen en lange avonden onder de sterrenhemel: de zomer gaat bijna van start! Breng een bezoek aan de woonexperts van Binnenuit en haal de zomer in huis. Op alle showroomartikelen van BinnenUit Meubelen ontvang je vanaf 1 juni maar liefst 25% korting! Wees er op tijd bij, want weg is weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36