m Zware kritiek op college en SGP/CU Wordt het voortaan Brit m a De vakantieservice van de PZC 7 GEMEENSCHAP ZOEKT PLEK In 2021 wil een groep mensen in Middelburg of Vlissingen wonen in een woonwerk gemeenschap. Zestien van hen zijn op zoek naar meer gelijkgestemden en een plek. i Picknick in het Molenwaterpark De Vlissinger Peter van den Berg (66) laat een foto zien van een woonwerkgemeen- schap in Wenen (Oostenrijk). De woningen staan boven op het dak van een groot kantoor. „Je hebt dus verbeel dingskracht nodig om mogelijk heden te zien. Iemand kwam op het idee om daar te bouwen. Ge weldig toch." Zover zijn de mensen van 'An ders Wonen op Walcheren' nog niet. Deze groep verkeert nog in het beginstadium en zoekt uit wat mogelijk is om zo'n woonwerk- groep daadwerkelijk vorm te ge ven. Het uitgangspunt is dat ieder een straks een eigen woonruimte heeft en dat veel wordt gedeeld. Ook benadrukken ze dat duur zaamheid hoog in het vaandel staat. Droom Enkele leden hadden deze week een verkennend gesprek met wo ningbouwvereniging L'Escaut. Volgens Van den Berg wil die cor poratie de groep wel advies geven maar bestaat er weinig kans dat deze woningen beschikbaar stelt. „Dat heeft alles te maken met de inkomensgrenzen die gelden voor huurders." De groep, zo zegt Rita Zwagemaker (67, Vlissingen), streeft ernaar om straks met vijf tien tot twintig gezinnen/alleen staanden hun droom werkelijk heid te laten worden. De mensen die tot nu toe belangstelling tonen zijn tussen de dertig en zeventig jaar oud en wonen op Walcheren, Zuid-Beveland, in Zeeuws-Vlaan- deren en Noord-Brabant. Erwin Becks (56, Vlissingen): „We mis sen nog gezinnen met kinderen. Die willen we er wel graag bij heb ben. We willen een zo dynamisch mogelijke groep." Christianne Altena (56, Goes) benadrukt dat diversiteit ook be langrijk is. Als Goese lift ze mee met de groep om kennis op te doen. Haar droom is om in Goes of directe omgeving ook een derge lijke woonwerkgemeenschap te beginnen. Maar ze sluit niet uit dat ze uiteindelijk toch aansluit bij de Walcherse groep. „Heel veel hangt af van de uiteindelijke locatie." Wat dat betreft wil de groep of We hebben toch niet allemaal een wasmachine nodig in Middelburg of in Vlissingen gaan wonen. Van den Berg: „We willen wat reuring rondom ons plan hebben." De groep heeft ook contact met beide gemeenten. Zo wees de ge meente Vlissingen hen enige tijd terug op de Willem III als moge lijke locatie. Dat pand is echter re cent verkocht zodat de groep hoopt dat in de nabije toekomst iets anders moois langskomt. Becks: „We moeten geduld heb ben." Wat hem zo aanstaat in een woonwerkgemeenschap is het de len van spullen. „We hebben toch niet allemaal een wasmachine no dig." Van den Berg: „Qua ruimte kunnen wij best met wat minder." Energie De initiatiefnemers willen het liefst in een bestaand gebouw trekken. Zwagemaker: „Dat is het duurzaamst." En wat haar betreft gaat de groep ook zoveel mogelijk zelf energie opwekken en voedsel verbouwen. „En we willen ook de len. Als bijvoorbeeld de fruitoogst overvloedig is, dan delen we met de buurt. Dan brengen we het langs of zetten we het fruit buiten langs de straat." Wordt het weer Grand Hotel Bri- tannia of krijgt het herrijzende hotel aan de Vlissingse boule vard een nieuwe naam: Brit Re- sidences? Daar wordt nog over nagedacht, zegt ontwikkelaar Jorgen Geurts van AW. De promotiecampagne voor het nieuwe complex van hotel appartementen en hotelkamers begint binnenkort, belooft de website die woensdag online kwam. Over een tot twee maan den hoopt hij duidelijk te maken welke hotelketen er gaat bouwen in het gat aan de Boulevard Evertsen. Nu wordt er nog onderhandeld over kamergrootte, de scheiding tussen appartementen en de pu- bieke ruimte en meer van die on derwerpen, zegt Geurts. De om gevingsvergunning om te mogen bouwen, hoopt hij over een paar maanden binnen te hebben. Dan, voor de zomervakantie, houdt AVV met de gemeente een eerste presentatie over de omgevingsvergunning. Daarna houdt AW een eigen presenta tie. Uiterlijk veranderen de plan nen voor de nieuwbouw niet veel van de eerder gepresen teerde schetsen, stelt Geurts. MIDDELBURG Wie zin heeft in een picknick kan woensdag 6 juni naar het Molenwaterpark in Middelburg komen. Brede School Netwerk Noord en Stichting Welzijn Middelburg nodigen alle kinderen en wijkbe woners (bij mooi weer) uit om van 12.00 tot 14.30 uur te komen lunchen en spelen in het park. Zorg zelf voor een hapje, een drankje en een picknick kleed; de organisatie neemt spel materiaal mee. Er is geen toe zicht, dus (groot) ouders/verzor gers zijn zelf verantwoordelijk voor hun (klein)kinderen. DOMBURG In een afgeladen ge meentehuis kreeg het college van burgemeester en wethouders en de SGP/CU onder uit de zak. Het voornaamste punt op de agenda was het integriteitsrapport naar wethouder Jaap Melse. PvdA/GroenLinks en CDA had den zware kritiek. Het college had veel alerter moeten handelen. „Met de kennis van nu zou ik toen alerter hebben gehan deld", erkende burgemeester Rob van der Zwaag. „We namen aan vankelijk genoegen met het ant woord van wethouder Melse dat aantijgingen opgeklopt waren", zei wethouder René Molenaar. „Later werd ons duidelijk dat we door hem niet goed of niet volledig zijn voorgelicht." In de gemeenteraad waar zelden iemand uit zijn slof schiet, liepen gisteren de gemoederen soms hoog op. CDA en PvdA/Groen Links vroegen duidelijkheid van de SGP/CU over wethouder Melse, Behandeling van het integriteitsrapport naar Jaap Melse deed de gemoederen hoog oplopen over hoe de partij onderzoek doet naar raadsleden, over de reden van de mislukte coalitiebesprekingen maar kregen die niet. Arie Schot bleef op de vlakte: „We willen niet steggelen of mar chanderen over de ware inhoud maar we vinden dat niet zinvol. Het is achter de rug." Over de ware reden van de mis lukte coalitiebesprekingen met PvdA/GL en CDA wilde hij niks kwijt vanwege de vertrouwelijk heid van die besprekingen. Het le verde hem bij vlagen hoongelach op vanuit de publieke tribune op en boze reacties van collega-poli tici. Groot was ook de verbazing in de raadszaal toen Schot aan het einde van het agendapunt zei het jammer te vinden dat het rapport niet besproken werd. „Nou ja!" en „nu word ik duizelig", klonk het in de raadszaal. pzc.nl/vakantieservice vrijdag 1 juni 2018 WA Samen delen en leven Emile Calon Rita Zwagemaker, Christianne Altena, Erwin Becks en Peter van den Berg (vlnr) willen in Middelburg of Vlissingen een woonwerkgemeenschap opzetten, foto ruben oreel - Erwin Becks, Anders Wonen op Walcheren Claudia Sondervan Vlissingen SPECIAAL VOOR ABONNEES Geef snel uw vakantie door en profiteer van de voordelen: %Z Lees uw krant tijdens uw vakantie digitaal Geen stapel kranten in uw brievenbus bij thuiskomst U kunt uw krant Laten bezorgen bij familie, vriend of buur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35