Per kilo afval, per liter water hapjesreest vnssinaen 1 3 'mtw 2018 Maatstaven 2 een culinaire wandeling 3 amuses uias uuun voor s.sseuro c amusemeviissingen Het slechte weer zorgde gisteren opnieuw voor overlast en ongemak. Zo sloeg de bliksem in in een electriciteitskast en stonden een school en gemeentehuis blank. NOODWEER ONGEMAK Duizend probleemlocaties in Zeeland Commentaar Belasting heffen op basis van vervuilingseenheden is niet van deze tijd van 12:00-21:30 U De buurtjes hadden een gezellig praatje over de kleinkinderen. Het kleinkind van de ene buur vrouw is een jaar oud en alles wat eetbaar is, gaat in het mondje van het vuilnisbakje. Op het bureautje zeiden ze dat het kind minder moest eten an ders zou het later te dik worden. Zoals een van de vele regels te genwoordig voorschrijft. De andere buurvrouw vertelde dat haar oudste kleinkind dat vroeger ook had. De reactie van het bureautje was toen echter veel soepeler: „Het kind heeft een maag van een gulden, maar vreet voor een rijksdaalder." Ingrid Garnier-Bergman uit Rot terdam werd door een bliksemin slag in een elektriciteitskast op camping de Veerhoeve in Wol- phaartsdijk naar achteren gesme ten. Ze raakte niet gewond. „Je voelt de trilling wel door heel je li chaam." Door de inslag brandden enkele hoofdstoppen door, waar enkele caravans zonder stroom za ten. De regen zorgde voor veel overlast op de camping. Honderden leerlingen van de loca tie Bergweg van het Ostrea Ly ceum in Goes werden naar huis ge stuurd vanwege wateroverlast in het gebouw. Rond 11.00 uur kwam het regenwater in meerdere loka len langs de muren en uit plafonds. Vandaag kunnen de leerlingen weer komen. Werkzaamheden aan het dak waren de oorzaak. De eerste problemen door het water deden zich al vroeg voor. Een medewerker van de gemeente Ter neuzen was om 06.30 uur in het stadhuis om te openen. Een kwar tier later stond het middelste, lager gelegen gedeelte met de publieks balie al blank. Het ergste leed was tegen 13.00 uur geleden. De schade is enorm. Houtwerk, de cement- dekvloer en tapijt zijn aangetast. In verband met herstelwerkzaamhe den is de publieksbalie vandaag ge sloten vanaf 13.00 uur en ook maandag vanaf 13.00 uur. In het weekend wordt doorgewerkt. De Schoolsport Olympiade en de Zwemspelendag in zwembad Stel- leplas in Heinkenzand werden gis teren afgeblazen, net als de sport dag in zwembad Den Inkel in Krui- ningen. Dé specialist in kunststof kozijnen vrijdag 1 juni 2018 e? Waterschappen liggen onder de loep. Ze hebben een flinke schuldenlast, krijgen veel werk door het veran derende klimaat en ze zijn bezig met het herzien van het belastingstelsel. Scheldestromen vraagt aandacht voor de zuiveringsheffing. De wet schrijft voor dat het schap belasting heft op basis van vervuilingseenheden. Voor huishoudens zijn twee aanslagen mogelijk. Een op basis van één vervuilingseen heid, en een op basis van drie. Zo betaalt een tweepersoons huishouden onevenredig veel. Scheldestromen maakt er te recht een punt van. Deze manier van belasting heffen is te grof. Scheldestromen wil een eerste stap zetten met de introduc tie van een aparte categorie voor tweepersoonshuishoudens. Dat is veel te voorzichtig. Waarom zouden de waterschappen het aantal vervuilingseenheden niet koppelen aan het aantal gezinsleden? Of nog beter, meteen de sprong maken naar een heffing op basis van het watergebruik? Dat is pas echt zuiver. Deze aanpak wint ook terrein in het huisvuil. Steeds meer Ne derlandse huishoudens moeten per kilo restafval betalen. De waterschappen staan voor een flinke uitdaging. Ze moe ten inspelen op de klimaatverandering. Dat zal veel geld kos ten. Omdat de schappen nu schulden hebben in plaats van vet op de botten, is de kans groot dat de belastingen omhoog moeten. Dat is wel uit te leggen, maar irritatie over de zuive ringsheffing maakt het niet makkelijker. Daarom moet er snel een eerlijke heffing komen. li Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Kledingbank ook in Terneuzen De Kledingbank Zeeland opent later dan gepland een vestiging in Terneu zen, op 15 juni. Het pand aan Molenzicht in de Ter- neuzense binnenstad, is nog niet klaar. Sinds 2012 is de kleding bank in Middelburg ge vestigd. De opening van een filiaal in Terneuzen is volgens Susannah Su- sannah Koppejan, voor zitter van de Stichting Kledingbank Zeeland een logische stap. „Reizen is duur." VLISSINGEN Tiende hapjesroute Amuse Me Het Vlissingse hapjes- feest Amuse Me viert za terdag en zondag de tiende editie. In tien res taurants kunnen mensen drie kleine 'signaturege- rechten' proeven voor een tientje, op een stui ver na. Dat zijn dus dertig gerechtjes en tien glaas jes wijn, te nuttigen tus sen 12.00 en 21.30 uur. Alle restaurants lig gen op loopafstand van elkaar. Zie: facebook.com /amusemeviissingen BURGH-HAAMSTEDE Nieuw biertje de Graanhalm Pannekoekenmolen De Graanhalm in Burgh- Haamstede heeft een nieuw, eigen biertje. De IPA Plompe Toren wordt gebrouwen van gerst die langs de Kraaijenstein- weg groeit. Dat graan is gemout bij distilleerderij Kampen in Bruinisse. Overlast onze regioredacties Vlissingen Langs de muren De publieksbalie van het ge meentehuis in Terneuzen. FOTO HARMEN VAN DER WERF Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND □PGEPAST ATTENTIQN Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl Zeeland telt zo'n duizend loca ties die gevoelig zijn voor zwaar weer, zo is gebleken uit een 'quick scan' van Samen werking Afvalwaterketen Zee land (SAZ+). De locaties, ver spreid over de hele provincie, zijn op de kaart weergegeven. Een groene stip geeft aan dat het knelpunt inmiddels is ver holpen, bij rood moet dat nog gebeuren. In veel gevallen is nader onderzoek nodig om de problemen, de maatregelen en de kosten nauwkeuriger in kaart te brengen. Het ene knel punt is het andere niet. Op sommige locaties is de oplos sing eenvoudig, elders zijn forse investeringen nodig. De kosten voor het opheffen wor den op 3 miljoen euro geraamd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30