vliegt er weer in Zuiveringsheffing waterschap na aanpassing eerlijker Cultuurhitlijst Blijft deze beker in Zeeland? Nacompetitie Ben de Reu verheugd over rapportcijfer voor Zeeuwse cultuur Chef-kok Yannick Mahu uit Lamswaarde is klaar voor Vestrock. Drie dagen lang voorziet hij de vips van Vestrock van alles wat ze maar willen eten en drinken. De negende editie van Vestrock begint vanmiddag/; We nemen een kijkje achter de schermen. M De hoogte van de zuiveringsheffing is een vast bedrag per 'vervuilings eenheid'. Wie alleen woont, betaalt voor één vervuilingseenheid. Alle andere huishoudens worden aan geslagen voor drie vervuilingseen heden. Tweepersoonshuishoudens beta len dus de hoofdprijs. Zij moeten net zo veel overmaken als een groot gezin. Als een stel gaat samenwo nen stijgt hun zuiveringsheffing naar bijna 175 euro, 58 euro meer dan ze gezamenlijk kwijt waren als eenpersoonshuishoudens. Dat moet veranderen, vindt het bestuur van Scheldestromen. Die kans is er nu, aangezien landelijk wordt onderzocht of het belasting stelsel van de waterschappen moet worden aangepast. De Commissie Aanpassing Belastingstelsel (CAB) presenteert binnenkort haar eind rapport. Het ziet er niet naar uit dat de CAB aanpassing van de zuiverings heffing voorstaat. Het algemeen be stuur van Scheldestromen trekt daarom nu al aan de bel. Een motie werd woensdagavond unaniem ge steund. Het waterschap gaat lobbyen om van tweepersoonshuishoudens een aparte categorie te maken, met twee vervuilingseenheden. „Het heeft voornamelijk te maken met het onbegrip dat er in de samenle ving is over het huidige stelsel", zei Conny Almekinders (VVD), initia tiefnemer van de motie. „Het is iets wat niet uit te leggen is, aan geen enkele inwoner", zei Paul Weemaes (PvdA). „Wat voor systeem we ook kiezen, alles is be ter dan wat we nu hebben." De PvdA zou het liefst nog een stap verder gaan, door de heffing te ba seren op het waterverbruik. Als het Zeeuwse pleidooi wordt Dit is iets wat niet uit te leggen is, aan geen enkele inwoner overgenomen gaan tweepersoons huishoudens erop vooruit, maar betaalt de rest meer. Dat kan be hoorlijk oplopen. Het waterschap slaat Zeeuwse particulieren jaar lijks aan voor bij elkaar 415.000 ver vuilingseenheden. Volgens het CBS waren er vorig jaar bijna 63.000 tweepersoonshuishoudens in Zee land. Als zij één vervuilingseenheid minder hoeven betalen, daalt het aantal eenheden waarvoor betaald wordt naar 352.000. Het tarief voor één vervuilings eenheid is dit jaar 58,26 euro. Om de totale opbrengsten (24 miljoen euro dit jaar) op peil te houden, zou het tarief naar bijna 69 euro moeten stijgen. Het gevolg is - als er verder niets zou veranderen - dat tweeper soonshuishoudens de rekening zien dalen met 38 euro (van 175 naar 137 euro), maar dat gezinnen zeker 30 euro meer kwijt zijn (van 175 naar 206 euro) en eenpersoons huishoudens ruim een tientje meer betalen (van 58 naar 69 euro). P4 Goes wint uit van Silvolde:1-2»pi2 vrijdag 1 juni 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl P4 Vestrock v FOTO BOAZ TIMMERMANS Waar er twee vervuilen, betalen er ook maar twee De zuiveringsheffing van het wa terschap is onrechtvaardig en bovendien niet uit te leggen. De heffing moet landelijk zo worden aangepast, dat die eerlijker is voor tweepersoonshuishou dens, vindt waterschap Schel- destromen. Rolf Bosboom Terneuzen -Paul Weemaes (PvdA)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29