1-1 Zidane stopt bij Real, want Ploeg van Koeman laat zich afbluffen in eerste 22 De 3-0 zege tegen Portugal onlangs was niet representatief voor de staat van Oranje. Dat maakte de oefenbeurt tegen Slowakije gisteren duidelijk. Pas na rust maakte Nederland er een echte wedstrijd van: 1-1. .7 Kort Brama terug bij Twente Wout Brama (31, foto) heeft Australië verla ten en speelt komend seizoen weer voor FC Twente. Hij speelde eerder negen jaar voor de club waarmee hij landskampioen werd in 2010. In zijn contract staat dat hij na zijn ac tieve voetbalcarrière werkzaam blijft voor Twente. Beenhakker bedankt Leo Beenhakker heeft aangegeven geen offi ciële functie te willen bij Sparta. De 75-ja- rige Rotterdammer hielp de club sinds no vember als adviseur. De clubleiding wilde 'Don Leo' graag als bestuurslid technische zaken binnenhalen. Toch WK voor Guerrero Paolo Guerrero, aanvoerder van het natio nale voetbalelftal van Peru, mag toch mee doen aan het WK. De rechter schortte de schorsing van veertien maanden van de spits voorlopig op. Sporttribunaal CAS, dat de straf had uitgesproken, had al gezegd de gerechtelijke uitspraak te respecteren. Lampard coach Derby Frank Lampard (foto) begint zijn trainers carrière bij Derby County. De 39-jarige En gelsman ondertekende een contract voor drie jaar bij de club die afgelopen seizoen als zesde eindigde in het Championship, het tweede niveau in Engeland. Flitsen Quote van de dag 'Madrid heeft nu het winnende DNA, Barcelona is in slaap gevallen' Kramer Lugt Weertman Ronald Koeman heeft nog genoeg te puzzelen bij Oranje. Dat wist hij zelf al wel. Maar de derde oefen wedstrijd onder zijn bewind maakte het weer eens voor iedereen duidelijk. In een broeierig Trnava liet het Nederlands elftal zich eerst een helft afbluffen en terugdringen, voordat de ploeg na rust ook zelf aan het voetballen kwam. Even leek een aanvankelijke 1-0 achterstand nog omgebogen te kunnen worden in een zege. Maar Oranje en Slowa kije eindigden op 1-1. In die tweede helft ging de bal eindelijk sneller naar voren. Ineens dekten overal op het veld spelers wél op tegenstanders door. En du els werden niet meer halfbakken gespeeld en verloren. Het gebeurde allemaal mede on der impuls van Ruud Vormer, de captain van Club Brugge die debu teerde in Oranje met een sterke in valbeurt. Naast hem zagen ook de andere middenvelders Davy Pröp- per en Kevin Strootman er na de pauze beter uit. Boodschap Maar waarom kon het niet wat eer der? Pak ze maar aan en laat je niet ondersneeuwen. De boodschap van Ronald Koeman die in maart tegen Portugal zo ambitieus werd opge pakt, leek nu aanvankelijk alweer vergeten. Het was ergerlijk: hoe vaak kon den de Slowaken in de eerste helft niet vrijuit combineren. Soms zelfs helemaal vanaf hun eigen helft tot oog in oog met keeper Jeroen Zoet. Of simpel wegdraaien met een man in je nek, tal van Oranje-spelers lie ten het eenvoudig gebeuren. Nee, compact was Oranje in de verste verte niet. En dan kun je zoveel ver dedigers opstellen als je wil, de nul houden is dan een utopie. Schuitje De Slowaken zitten deze zomer in hetzelfde schuitje als Oranje. Ook zij ontbreken op het WK in Rus- land en kunnen al bouwen aan een ploeg voor de start van de Nations League na de zomer. Dat doen ze op papier met voetballers die zeker niet bij mindere clubs spelen als die bij Nederland. Vanaf de aftrap was de thuisploeg dus meteen de baas. En na 9 minu ten lag de verdiende 1-0 al achter Zoet in het net. Een voorzet van aanvoerder Marek Hamsik bereikte Adam Nemec die wel heel erg sim- Voorzitter Florentino Pérez, de man die tien trainers ontsloeg zo dra de resultaten of het spel hem niet bevielen, kon zijn oren niet ge loven. Zinedine Zidane kwam woensdag bij hem langs; om te pra ten over het afgelopen seizoen dacht Pérez, kort na het winnen van de derde Champions League op een rij. En met wensen voor nieuwe spelers. Maar Zidane zei dat hij vertrok, na in januari 2016 als opvolger van de ontslagen Benitez te zijn aange steld. Na in die korte tijd negen prij zen te hebben gewonnen. Drie keer de beste van Europa. Maar zelf vond hij het landskampioenschap, vorig jaar, verreweg het mooiste, zei hij gisteren, toen hij het voor velen on- begrijpelijke probeerde te verkla ren. „Dit team heeft een nieuwe me thode nodig. Ik zie me niet in staat het nog te laten winnen. Ik heb al zoveel van deze spelers gevraagd, nu is het beter dat een ander dat doet", zei Zidane. „Dat was totaal onverwacht voor mij", erkende Pérez, die eerder dit seizoen (uitschakeling beker, grote achterstand in de Liga) ongetwij feld een vervanger voor Zidane overwoog. „Maar ik wist dat ik hem niet meer kon overtuigen. Als hij iets besluit, blijft hij erbij." Whatsapp Zelfs de spelers wisten van niets, werden gisteren pas op het laatste moment met een Whatsapp door hun geliefde coach op de hoogte ge bracht, en reageerden allemaal met lovende woorden. Uit de wat mysterieuze bespiege lingen van Zidane bleek iets van de vermoeidheid die eerder al genera tiegenoten als Guardiola en Luis Enrique hadden aangevoerd. Veer tigers, net als hij, die een succes volle trainerslichting vormen, ge obsedeerd door het spelletje, met vrijdag 1 juni 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Silvester van der Water heeft een driejarig contract getekend bij Heracles. De 21-jarige vleugelspits komt over van Almere City FC. Excelsior heeft Denis Mahmudov overge nomen van FC Dordrecht. De 28-jarige aan valler tekende voor twee jaar. Thom Haye verhuist van Willem II naar het Italiaanse Lecce. De middenvelder tekende voor twee jaar. Atlete Nadine Visser is vierde geworden op de 100 meter horden bij het gala van de Diamond League in Rome. Ze finishte in 12,90. Haar persoonlijke record is 12,78. Barga-icoon Xavi (38) is kritisch op zijn club GO I Michiel Kramer (29) vervolgt zijn voetbalcar rière in Israël. De spits staat op het punt voor één jaar te tekenen bij Maccabi Haifa, de club van trainer Fred Rutten. Kramer krijgt daarmee zijn gewenste buitenlandse avontuur. 5 Edwin Lugt (foto) stopt na vijf jaar als voorzitter van de raad van commissaris sen van Go Ahead. De club liet weten dat zwaarwegende privéredenen de reden zijn van het vertrek. l Ferry Weert man is tweede geworden bij de Open Franse kampi oenschappen in open water (10 kilometer). De olympisch- en wereldkam pioen was titel verdediger. Oranje: twee Maarten Wijffels Trnava 1 SLOWAKIJE-NEDERLAND f 8. Nemec 1-0 1-1 59. Promes Opstellingen Dubravka Zoet Pekarik Janmaat Hubocan De Ligt Skriniar De Vrij Mazan Blind Lobotka 66. Kongolo Kucka 63. Sabo Van Aanholt 75. Elia Hamsik 72. Duda Van de Beek 46. Vormer Mak 63. Pacinda Pröpper 75. Berghuis Nemec Strootman 63. Dunis Promes Rusnak Depay 90. Mihalik Scheidsrechter: Frankowski ..V. 1'Aft 7 J i t c Het is wel goed geweest. Tweeëneenhalf seizoen aan de top, met een kast vol prijzen, zijn slopend. Zinedine Zidane (45) volgde gisteren het voorbeeld van Guardiola en Luis Enrique bij FC Barcelona. Hij stapt op het hoogtepunt op bij Real Madrid omdat hij de club niet nóg meer kan bieden. Edwin Winkels Barcelona O Q. (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22