Wanneer wordt het *®r V Feyenoord oefent 7 juli in Zeeland Markt mogelijk gemanipuleerd Goesenaar laat leven bij crash vliegtuigje Boer Tonis Boot doet in Kruiningen wat hij kan om zijn akker droog te krijgen na de over vloedige regenval. Het waterschap helpt hem daarbij. Dagelijks loost het de inhoud van 12.000 trucks in een van de Scheldes. oyj - - v. - - -- >Jfe. J? Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Wedstrijd tegen Zeeuws elftal De Autoriteit Consument en Markt (ACM) is een onderzoek begonnen naar mogelijke tegen werking. Ze heeft verschillende partijen gevraagd inlichtingen te verschaffen, nadat ze informatie kreeg dat bandenfabrikanten in novaties blokkeren en daar onder ling afspraken over maken. De reden: de introductie van een nieuw soort sealant, een gel die in de band gespoten kan wor den. Het spul wordt veel gebruikt om lekken te repareren, maar de nieuwste soort zou meer doen dan dat. Het materiaal zorgt dat de band langer op spanning blijft, waardoor slijtage wordt gemini maliseerd. Banden kunnen zo veel langer mee. Verschillende producenten pro beren met het product de markt te veroveren. Maar bandenfabrikan ten raden het gebruik van de nieuwe sealants af en zeggen dat de garantie op hun banden komt te vervallen als dat advies in de wind wordt geslagen. Zo worden klanten onder druk gezet om de bandenbeschermer niet te gebrui ken. Ook wordt verteld dat inza melaars van versleten banden deze niet meer willen innemen als er een sealant is gebruikt. Ver der worden berichten over ka potte wielen en milieuschade rondgestuurd. Onterecht, aldus een producent van sealants. Bandenfabrikanten zouden door de opkomst van de beschermgel een flink deel van hun inkomsten zien verdwijnen, omdat banden veel langer mee gaan. Het vermoeden is dat het negatieve standpunt van de grote producenten over sealants geza menlijk is bepaald. En dat mag niet, net zoals het niet de bedoe- Er is wel al lange tijd een technische discussie over de kwaliteit van de gels ling is nieuwe spelers op de markt tegen te werken. De brancheorganisatie van ban denfabrikanten VACO ontkent met klem dat er onderlinge af spraken zijn gemaakt. Ook is niets bekend over een onderzoek van de ACM. „Wel is er al lange tijd een technische discussie gaande over de kwaliteit van dergelijke producten", zegt Edwin Brinksma namens de VACO. De ACM erkent dat er 'signalen uit de markt' zijn binnengekomen over het verzet van bandenprodu centen tegen de invoer van nieuwe sealants en dat een onder zoek is begonnen. P6 Nieuwsmedia Zeer ervaren vlieger Hans van der Linden (62) stort neer bij oppikken reclamesleep P3 Pv ZJ c« droog? KV -w«sSl Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. ZEELAND13 'Slijtvaste autoband geweerd' De autobandenindustrie is in opspraak. Grote producenten zouden de deur dichthouden voor innovaties die de levens duur van banden fors verlen gen. Victor Schildkamp Carla van der Wal Amsterdam —Edwin Brinksma (VACO) Vooral in het oosten buien »P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 neemt je mee Boek nu een verre groepsreis met extra korting NRV is dé spedalist in verre rondreizen. De Groepsreizen Sale geldt voor al onze 62 wereldwijde groepsreizen. Boek nu en profiteer tot 425 korting per persoon. Vertrekken t/mjuni 2019.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1