Prediker vraagt privéjet: God zegt dat ik hem nodig heb Het volk vergeeft Rajoy de diepgewortelde corruptie in zijn partij niet meer 12 Voor Mariano Rajoy komt onverwacht een einde aan zijn premierschap van Spanje. Vandaag wordt hij met een motie van wantrouwen weggestemd. daarvoor ook een tegenprestatie komt. Niet de onafhankelijkheid die de Catalaanse separatisten wil len, maar vermoedelijk wel meer fi nanciële steun en een eerder be loofde aanpassing van de Spaanse grondwet die de regio meer auto nomie geeft. Historische dag Maar dat is allemaal voor de toe komst. Vandaag kan Spanje een his torische dag beleven in zijn nog relatief jonge democratie; drie eer dere moties van wantrouwen tegen een premier hadden geen succes. De twijfelachtige eer is aan Rajoy, die zich gisteren al verschool en niet bij de middagsessie van het debat over de motie verscheen, misschien om zijn aftreden te over wegen. Spanje was gisteren in afwachting of de 63-jarige Rajoy (inzet) de eer aan zichzelf zou houden en zou af treden. Dat kwam omdat de Baski- sche nationalisten, in navolging van de socialisten, het linkse Podemos en de Catalaanse partijen, aankon digden dat hun stemmen naar de motie van wantrouwen gaan. Met die vijf stemmen erbij is er een nipte meerderheid voor het wippen van de conservatief die sinds 2011 premier is. De socialistische leider Pedro Sanchez diende de motie deze week in nadat de rechters hoge straffen hadden uitgesproken in een corruptiezaak, waarbij verschillende bestuur ders van de Partido Po- pular (PP) waren be trokken en ook de partij zelf werd veroordeeld als 'begunstigde' van de megafraude. Oud-penning meester van de par tij, Barcenas, een vroegere vertrouweling van Rajoy, moet 33 jaar de cel in. Bovendien zullen nog meer dere rechtszaken tegen PP-kop- stukken volgen. Eigenlijk was het al een wonder dat Mariano Rajoy in 2015 een tweede mandaat kreeg van het Spaanse volk. Zijn PP-partij werd toen ook al geplaagd door talloze juridische onderzoeken naar corruptie zaken. Maar liefst dertien ex-ministers uit de vorige conservatieve kabinetten van Ra- joys partijgenoot José Maria Aznar worden nog on derzocht of zijn aangeklaagd of zelfs veroordeeld, net als verschillende regioleiders uit Mal- lorca, Valencia en Madrid. De PP verloor bij die verkiezin gen drie jaar geleden wel veel zetels én zijn absolute meerderheid, maar bleef de grootste partij en vormde sindsdien een minderheidsrege ring, met gedoogsteun van de libe rale Ciudadanos. Die laatste wil Ra joy vandaag niet wegstemmen, maar vraagt om vervroegde verkie zingen, waarbij Ciudadanos (Bur gers) volgens de peilingen de groot ste wordt. Voorlopig zal echter de socialistische leider Pedro Sanchez (PSOE) de nieuwe premier worden. Gedaald De PP is de laatste maanden steeds verder gedaald in die enquêtes. Het volk bleek Rajoy de diepgewortelde corruptie in zijn partij niet meer te vergeven. Ook zijn aanpak van de crisis rond de onafhankelijkheid van Catalonië heeft veel kritiek ge had. De Catalaanse partijen, die toevallig deze week eindelijk hun nieuwe regering konden vormen en niet meer onder curatele van Madrid staan, kondigden aan met W De socialistische leider diende de motie deze week in na uitspraak corruptie gemengde gevoelens vóór de motie te stemmen. Het is een unieke kans Rajoy weg te werken, erkennen zij, maar van de socialistische voorman Sanchez zijn zij ook geen fan, omdat hij Ra joy in diens beleid tegen Catalonië steunde. Nu Sanchez mede dankzij die Ca talanen zijn grote politieke rivaal kan verslaan, bestaat de kans dat Ruben Koenes Baton Rouge De tv-prediker uit Louisiana heeft zijn volgelingen in een filmpje om het geld gevraagd. Het vliegtuig heeft hij naar eigen zeggen nodig om overal ter wereld zijn bood schap te kunnen verkondigen. God was volgens hem ook zo vriendelijk om erbij te vertellen voor welk model hij moet gaan: een Falcon 7X van 54 miljoen dol lar. „Het probleem met mijn drie andere privéjets is dat ze regelma tig tussenstops nodig hebben om bij te tanken", zegt de prediker. „Daarom heb ik een nieuwe nodig. Trouwens", vervolgt de predikant, „Als Jezus vandaag fysiek op aarde zou zijn, dan zou hij toch ook niet rondtrekken met een ezel?" Daarbij was het overduidelijk voor Duplantis dat hij een nieuwe jet nodig had. „Het was één van de duidelijkste dingen die de Heer ooit tegen mij zei. Ik dacht: hoe ga ik dat betalen? Maar toen moest ik denken aan wat God in 1978 tegen mij zei: 'Ik vraag je niet om voor je jet te betalen, maar om erin te ge loven." Die denkwijze was al eer der succesvol, want voor Duplan tis zou het zijn vierde jet in 24 jaar worden. De Falcon 7X is van alle gemak- VoorJesse Duplantis zou het zijn vierde jet in 24 jaar worden ken voorzien. Zo kan het dertien uur lang vliegen zonder te tanken en zijn er een douchecabine en een entertainmentcentrum aan wezig. Het is dan ook een gewild model onder de rijken der aarde. Niemand minder dan John de Mol en Bill Gates zijn eveneens de trotse bezitters van deze kist. Eerder dit jaar schafte een an dere Amerikaanse tv-predikant, Kenneth Copeland (81), zich ook al zijn vijfde privévliegtuig aan. Co- peland en Duplantis beweren ook dat ze hun privéjet nodig hebben om in contact te komen met God. „Op een lijnvlucht zit het vol dui vels", aldus Copeland. vrijdag 1 juni 2018 Premier Spanje kan inrukken Edwin Winkels Barcelona Partijgenoten applaudisseren voor Rajoy tijdens het debat over de motie van wantrouwen, fotosafp De Amerikaanse tv-prediker Jesse Duplantis doet een opval lend verzoek aan zijn volgelin gen nadat God tot hem sprak. In plaats van op te roepen tot het naleven van lessen uit de Bijbel, vraagt hij geld te doneren voor een privéjet ter waarde van 54 miljoen dollar zodat hij het woord van God overal kan ver kondigen. -4 „Als Jezus vandaag fy siek op aarde zou zijn, dan zou hij toch ook niet rond trekken met een ezel?", vindt Jesse Duplantis. FOTOTWITTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12