BOEK NU! Van Hengel: Ik wist niet van faillissement Curator reageert EUWS 11 Mishandelende vader in beroep DE MOOISTE REIZEN OpsfappLcubfsesi bij oc Cn biAurf/ EFFeweg.nl of bel 08810 30 800 1 Q-fffi WGO ttl Tanja van Hengel was 23 jaar eige naresse van Psy- cho Informa Instellin gen. De vorig jaar naar Curacao geëmigreerde Hengel is aangeslagen door het faillissement en de gevolgen voor de transgenders. Naar ei gen zeggen heeft ze cu rator Amos Kroll erop attent gemaakt dat het belangrijk is dat de be handelingen van de 'transen' doorgaat. „Er zijn enorme wachtlijs ten bij andere praktij ken. Psychisch weer maanden wachten, is voor transen nauwelijks op te brengen." Volgens haar is er niks met het verzoek gedaan. Aangezien er zoveel mensen tussen wal en zetten, de ander heeft geen vertrou wen meer in de psychologe. Transgenders die nog niet uit de zijn, bevinden zich in een kwetsbare positie. Ze durven niet naar buiten te treden over de problemen omdat hun omgeving nog niet op de hoogte is. Tegelijkertijd zitten ze te springen om een oplossing, zo valt op te ma ken uit de reacties op de site van Vol- gering. Een van de gedupeerden leeft privé als vrouw, maar werkt nog als man. Ze kan niet wachten om van start te gaan met de transitie: „Als ik ergens anders in behandeling ga, moet de diagnose opnieuw worden gesteld. Bovendien zijn er overal enorm lange wachtlijsten die nu al leen nog maar langer worden." Volgens Volkering hebben veel cliënten van Pil geen idee wat ze moeten doen. „We willen weten wat er met ons gaat gebeuren. Dit geeft zo veel onrust." schip dreigen te raken, is Van Hengel van plan om bij een bestaand be drijf door te gaan met het opleiden van een nieuw behandelteam. Mocht dat niet lukken, dan wil ze een nieuw bedrijf starten. Van Hengel zegt niet schuldig te zijn aan het faillissement. Ze zegt niet op de hoogte te zijn geweest van de slechte financiële situatie. „Vo rig jaar is er een nieuw bestuur gekomen dat het bedrijf van mij zou kopen. Maar een vast stelling van de waarde werd alsmaar uitge steld. Toen ik zelf een accountant stuurde, bleek personeel al maanden niet betaald te zijn." Volgens curator Amos Kroll is in maart 2017 een andere bestuurder aan gesteld door Van Hen gel. „Tot dat moment was zijzelf indirect be stuurder van Pil en werd verwacht dat zij op de hoogte was van de (financiële) situatie van PIL" De salarisachterstand van het personeel was in maart opgelopen tot bijna drie maanden. „Mevrouw van Hengel verrichtte haar behan delingen het laatste jaar vanuit Curacao (via Skype) en bleek zich weinig te bemoeien met de bedrijfsvoering." De schulden schat Kroll op minimaal anderhalf miljoen euro. Volgens de curator was Van Hengel wel de gelijk op de hoogte van het faillissement. Hij zelfheeft de cliënten niet ingelicht over de stand van zaken, maar dat was een bewuste keuze. „Er is uitdrukke lijk voor gekozen om deze contacten via de behandelaren, waaron der ook mevrouw Van Hengel, te laten verlo pen. Zij kunnen een be tere inschatting maken hoe dit bij de cliënten landt." Van Hengel ging in beroep tegen het faillis sement. Dat heeft vol gens Kroll voor nog meer problemen ge zorgd. „Ik kon hierdoor nog niet met andere zorginstellingen in ge sprek over een moge lijke overdracht van de dossiers om de zorgver lening te waarborgen." Voor de dossiers van de transgenders werd geen geschikte overname kandidaat gevonden. Kroll heeft wel een gespecialiseerde zorg verlener bereid gevon den cliënten te behan delen. „Zij nemen de lo pende dossiers niet van Pil over, maar de cliën ten kunnen zich daar wel aanmelden als nieuwe cliënt." Henk Koelewijn (59), de vader van 19 kinderen uit Bunscho ten die is veroordeeld tot twee jaar cel, gaat in hoger beroep. Ook het Openbaar Ministerie (OM) tekent beroep aan bij de rechtbank in Utrecht. Het OM eiste 5 jaar tegen de vishandelaar voor het mishan delen van zijn kinderen, po ging tot doodslag met een ket tingzaag op de oudste zoon en ontucht met een dochter. De strengreligieuze Koelewijn werd veroordeeld voor het mishandelen en opsluiten van zijn kinderen, maar de recht bank vond de andere aantij gingen niet bewezen. Via zijn advocaat laat Koele wijn weten dat hij zich niet kan neerleggen bij de uit spraak van de rechtbank over de opsluiting van zijn oudste zoon. Volgens de Bunschoter, die in zijn dorp Henk de Voe ger wordt genoemd, was de opsluiting gerechtvaardigd omdat 'zijn zoon zijn zussen heeft verkracht'. Ook is hij het niet eens met het opgelegde contactverbod voor vijf jaar met zijn (klein)kinderen die geen aangifte hebben gedaan, omdat 'hij die nooit een tik heeft gegeven'. Toen zag ik wat een geweldige vent ik was geweest Zoetwaterparel brengt ruim drie ton euro op Bij het Venduehuis in Den Haag is gister de grootste zoetwaterparel ter wereld ge veild. Voor 320.000 euro wis selde De Slapende Leeuw van eigenaar. De parel is gekocht door een Japanse handelaar, waarschijnlijk met het doel hem door te verkopen. De richtprijs was 340.000 tot 540.000 euro. Omdat natuur lijke parels van deze grootte zeer zeldzaam zijn, was het niet eenvoudig een verkoop prijs vast te stellen. FOUTPARKEREN va. €349,- Zwitserse Alpen met bus en vrijdag 1 juni 2018 GO man en vrouw UTRECHT De Russische journalist Arkadi Babtsjenko (41) zette zijn dood in scène, samen met de geheime dienst, om een huurmoordenaar te pakken. Hij volgde het nieuws op tv. DEN HAAG Ife Foutje, bedankt. Een parkeerbediende van het Hyatt Re- gency Hotel in Sydney zag gisteren kans om een Porsche ca- brio te parkeren ónder een Ford. De medewerker bleef onge deerd, maar moest wel uit de auto worden gezaagd, fotoap RIANNE VOLKERING 5 daagse busreis Een prachtig heuvellandschap afgewisseld met mooie meren en romantische stadjes. Dat is de Eifel. Naast de schitterende natuur bezoekt u de oudste stad van Duits land: Trier, wijnstadje Cochem en kunt u een sluizentocht maken op de Moezel. In het hotel geniet u van een all-inclusive arrangement voor een onbezorgde vakantie! Inbegrepen 4 hotelovernachtingen 4 maal uitgebreid ontbijtbuffet, lunch(pakket) en 3-gangen diner Gratis consumpties tussen 17:00 - 24:00 uur Gratis gebruik koffiecorner en hotelfaciliteiten Gevarieerd avondprogramma in het hotel Vervoer per TouristClass touringcar Vertrekdata en prjjzen 11 juniC3T37 €359,- 21 juli€389,- 18 augustus, 3 september€379,- 1 oktober€369,- 29 oktober€349,- 8 daagse busreis Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa. Geniet van uitzichten op de Mont Blanc en de Matterhorn. U ziet imposante gletsjers, bergmeren en adembenemende vergezichten. Beleef de unieke treinrit- ten met de Mont Blanc Express en de Glacier Express, die tot de mooiste treinreizen ter wereld horen! nbegrepen 7 hotelovernachtingen 7 maalontbjjt 7 maal diner Stadsrondit Brig met Simplon Express T reintje van Tasch naar Zermatt v.v. Vervoer per Comfort Class touringcar GEEN AANBETALING! Vertrekdata en prjjzen 15juni€549,- 13 juli€549,- 3 augustus€549,- 24 augustus€549,- 21 september€549,- Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. (jj§)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11