Polderparty als vanouds 5ikkEn5 7 EX-WETHOUDERS REIMERSWAAL Hans de Kunder en Izak Vogelaar hadden dolgraag nog eens vier jaar als wethouder in Reimerswaal willen werken. In het geval van De Kunder stak de kiezer er een stokje voor; bij de tormatie werd Vogelaar gepasseerd. i www.verfbron.nl Vogelaar: „Dit was de leuk ste baan van allemaal. Ik ben al zo'n veertig jaar politiek actief. In vier jaar kun je veel in gang zetten, maar sommige dingen hebben meer tijd nodig. Het nieuwe recreatiebeleid had ik graag willen uitvoeren." De Kunder: „Bijna dertien jaar ben ik wethouder geweest. Ik vond het moeilijk om te moeten stoppen. Je neemt afscheid van goede colle ga's, een boel projecten zaten nog in de pijplijn en ik zit vol met ideeën." Analyse Vogelaar: „Zo onverwacht als de VVD in 2014 in de coalitie kwam, zo onverwacht lagen we er nu uit, ook al boekten we stemmenwinst. Leefbaar Reimerswaal en de PvdA valt niks kwalijk te nemen, maar de SGP heeft ons laten vallen. Ze volgden het advies van de verken ner op en gaven ons geen serieuze kans." De Kunder: „We haalden maar net twee zetels. Het CDA verloor overal, maar je moet ook naar je zelf kijken. We hadden last van het frame van Leefbaar en Christen- Unie dat we aan de hand van de SGP liepen. Dat was niet zo. Feit is dat de kiezer had gesproken." Successen Vogelaar: „Het is gelukt om al ge plande bezuinigingen op de bibli otheek in goede banen te leiden, en ik ben tevreden over hoe we op de buitensportverenigingen heb ben bespaard. Daarnaast is het geld voor de reconstructie van de Zanddijk eerder losgekomen door de aandacht die vroegen voor de groeiende bedrijvigheid in Yer- seke. Dat zijn net als veel bedrijven in agrosector wereldspelers van formaat." De Kunder: „We maakten de diepste economische crisis sinds tijden mee en moesten miljoenen bezuinigen. In 2015 kregen we ook allerlei sociale taken op ons bordje die we voor minder geld moesten uitvoeren. Ik had het voordeel er nauw bij betrokken te zijn, omdat ik als bestuurslid in regionale en landelijke commissies zat. Rei merswaal is er goed uitgekomen." Toekomst Vogelaar: „Ik heb de afgelopen vier jaar flink veel gewicht in de schaal kunnen leggen. Wel tien kilo! Nu heb ik weer tijd om te sporten. De politiek laat ik achter me, al mogen ze altijd om advies vragen." De Kunder: „Ik heb nog zoveel energie, ik moet er niet aan den ken om met pensioen te gaan. Al ben ik blij om meer tijd te hebben voor mijn kinderen en kleinkinde ren. Als bestuurslid en coach blijf ik in elk geval actief bij het CDA." Spijt Vogelaar: „Jammer dat het niet is gelukt extra subsidie voor Podium Reimerswaal binnen te halen. En we hadden slagvaardiger het ar- beidsmigrantenbeleid ter hand kunnen nemen. Daar zijn we als één van de eerste gemeenten mee begonnen, maar het duurde lang voordat we het konden invoeren." De Kunder: „In 2007 belandde de mosselsector in zwaar weer. Dat moment grepen we aan om de toe ristische potentie van Yerseke te vergroten. Vanwege de crisis bleef alleen project De Zaete daarvan over. Dat duurde ook veel langer dan gehoopt. Ik had graag het pro ject met daarin het onthaal als ver vanging voor het dorpshuis zelf willen afronden." Een gebrek aan vrijwilligers dreigde roet in het eten te gooien, maar het liep toch goed af. De Pol derparty, het jaarlijkse wijkfeest in de Goese Polder, barst zaterdag weer in volle hevigheid los. Eind vorig jaar liet de organisa tie nog weten dat de dag kleiner van opzet zou worden als zich geen nieuwe vrijwilligers zouden melden. Die zijn er gekomen, laat Matrijs Gerrits van welzijnsorga nisatie SM WO weten. „De groep die het feest heeft voorbereid heeft nu een acceptabele omvang en ook veel mensen willen op de dag zelfkomen helpen. Bijzonder leuk is dat zes jongens van 11 tot en met 13 jaar komen meehelpen met alles wat ze kunnen. Er zijn ook bewoners die een activiteit organiseren of een optreden ge ven." In en rond wijkcentrum De Spinne valt zaterdag tussen 14.00 en 18.00 uur van alles te beleven voor jong en oud. Vanaf 18.00 uur is er een barbecue met bingo en entertainment. SSM Ultra oogglanslak XD HIGH GLOSS S2U Allure donderdag 31 mei 2018 'Teleurgesteld, maar niet verbitterd' Joeri Wisse Reimerswaal Hans de Kunder (62). foto's gemeente reimerswaal Vandaag neemt Izak Vogelaar afscheid in het gemeentehuis. Hans de Kunder neemt maan dag 4 juni in MeerWaarde af scheid. Beide recepties zijn van 16.00 tot 18.00 uur. Izak Vogelaar (68). Rob Paardekam Goes LAKS er RUBBOL HOOGGLANS De Verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl SIGMA COATING S Extreem weerbestendig, maximaal onderhoudsvrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65