Chaos in Groningen na vertrek Alders LAAGSTE ijk Nog veel onduidelijk over nieuwe regering 5 Apple <64GB> iPhone 8 Plus Alders schrijft in een brief aan mi nister Wiebes van Economische Zaken en Klimaat dat die de geloof waardigheid van de Nationaal Coördinator Groningen (NCG) de nek heeft omgedraaid door zich steeds minder aan te trekken van eerder gemaakte afspraken voor het aardbevingsgebied. De minister wil voorlopig niet meer met de regio praten over de versterking van extra huizen. En aan 1581 huizen in het gebied waar van het versterkingsrapport na lange tijd eindelijk gereed is, ge beurt de komende tijd ook niets meer. Dit terwijl de regio juist eist dat die huizen ook aangepakt wor den. Verder bespeurt Alders een groeiend gebrek aan vertrouwen in hem. „Het is voor mij onmogelijk te werken in een situatie waarin het meest elementaire vertrouwen ontbreekt. Hoe kan ik vertrouwen herstellen als ik mijn afspraken niet na kan komen?" Wiebes reageert tamelijk kortaf op het vertrek van Alders. Dat past volgens de VVD-bewindsman in de 'nieuwe fase' waarin de aardbe- vingsproblematiek is beland. Hoewel de stap van de oud-co- missaris van Groningen niet hele maal onverwacht komt, reageert de regio teleurgesteld. Daar waar Al ders voorheen steevast kritiek oogstte voor de stroperigheid van zijn organisatie, de toenemende bureaucratie en de jarenlang hape rende schadeafhandeling, valt hem nu ineens lof ten deel. „Het nieuws is ingeslagen als een bom", meldt de gemeente Appin- gedam in een verklaring. „We ver liezen in hem een bondgenoot", zegt burgemeester Anno Wietze Hiemstra. „Het leidt ook tot nog grotere onzekerheid voor veel be woners in ons gebied." Voorzitter Jan Wigboldus van het Groninger Gasberaad vindt dat Wiebes Groningen heeft geschof feerd door terug te komen op eer dere afspraken. Ook hij betreurt het vertrek van de NCG. „Hij koos steeds meer de kant van de regio. Dit helpt ons niet vooruit." Voorzitter Jelle van der Knoop van de Groninger Bodem Beweging vraagt zich af hoe het nu verder moet. „Het is een enorme puin hoop. Het enige positieve is dat de gaswinning stopt. Verder is sprake van een bestuurlijke chaos." S^tkost* Let op! Geld lenen kost geld 5 GB Data Onbeperkt min/sms p/mnd* donderdag 31 mei 2018 GO Door het aangekondigde vertrek van Nationaal Coördinator Hans Alders kan een nieuwe impasse in het aardbevingsgebied in Gro ningen ontstaan. Gerdt van Hofslot Groningen ROME De vorming van een overgangsregering in Italië blijft onzeker. Vol gens de links-populisti sche Vijfsterrenbeweging zouden er toch nog kan sen op een politieke coa litie zijn, met een andere minister van Financiën. Wie dat zou moeten zijn, is niet bekend. De Itali aanse president Sergio Mattarella en de door hem aangestelde pre mier Carlo Cottarelli lie ten gisteren weten te wil len wachten tot definitief duidelijk is of er op het allerlaatste moment niet toch een akkoord tussen bepaalde partijen kan worden gevonden. On duidelijk is over welke partijen het gaat. De alliantie tussen de Vijfsterrenbeweging en de rechts-populistische Lega klapte zondag, nadat president Matta rella had geweigerd de uitgesproken euroscepti cus Paolo Savona tot mi nister van Financiën te benoemen. Daarop gaf Mattarella financieel expert Cotta relli opdracht een tijdelijk kabinet van technocraten te vormen om het land naar nieuwe verkiezingen te leiden. De Lega stuurt aan op nieuwe verkiezin gen na de zomervakan tie. PRIJS! S Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 756,00 756,00 €31,50 24 maanden 16,00 voor je abonnement 31,50 voor je toestel Krijg nu €2,50 korting met 2 abonnementen op 1 adres.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5