De weerwolf met het brilletje zingt nu ook 9 CHECK DIT! In het Watersnood museum is vanaf van daag de tentoonstelling 'Watersnoodpenningen' te zien. Sjaak Jasperse (64) uitTerneuzen heeft de Ramp verbeeld in 38 penningobjecten. Tentoonstelling „Ik ben een paar maanden na de Wa tersnoodramp geboren in Sint-Maar tensdijk. Mijn ouders hebben vele herinneringen nagelaten en ook uit de opgetekende verhalen van schrij ver Kees Slager haalde ik veel inspira tie voor mijn penningen. Mijn vader maakte foto's voor, tijdens en na de Ramp. Ik weet nog dat ik als klein kind meeging naar diapresentaties die mijn vader in bejaardenhuizen gaf. Op een dag waren we in Stave- nisse. Toen er foto's getoond werden van de Stoofdijk en het water op de steigers, liepen er tranen over de wangen van bezoekers. Als tiener snapte ik daar niets van. Pas jaren la ter begreep ik welke ravage de Ramp had aangericht." Watersnoodramp „Mijn moeder is een paar jaar gele den op 93-jarige leeftijd overleden. Tijdens haar laatste levensjaren maakten we regelmatig 'een rondje Tholen'. Als ik een mooi aardappel veld zag, stopte ik en ging ik foto's maken. Maar ik zette de auto ook aan de kant als bij mijn moeder herinne ringen boven kwamen aan een be treffende plek. Een keer had ze net over de Watersnoodramp verteld, toen ik de auto startte en er een bandje aanging van Paul van Vliet. Uit de luidsprekers klonk: 'Ik wil hier niet weg of hier vandaan, want hier moet het gebeuren. Hier zijn wij neergezet, dus moeten wij hier sa men verder gaan.' 'Dat gaat over de Watersnoodramp', zei mijn moeder ineens. ,'Zo voelden we ons de dagen en de weken erna. Wat bijzonder dat die man de wederopbouw zo mooi kan verwoorden.'" Duizend ogen „Ik heb veel te danken aan mijn ou ders. Vooral mijn vader nam me re gelmatig mee naar het water. We kwamen dikwijls bij het Verdronken Land van Reimerswaal. Dan vond pa een scherf in het zand en zei 'die zou best eens t6de-eeuws kunnen zijn'. De creativiteit heb ik zonder meer Pas jaren later begreep ik welke ravage de Ramp had aangericht van hem geërfd. Hij had oog voor de tail en ik zeg wel eens, pa had dui zend ogen. Dan reden we in zijn Fiat 600 en trapte hij ineens op de rem. 'Kijk eens wat daar vliegt!', riep hij dan. Zat ik bijna met mijn hoofd te gen de ruit en bleek dat pa in de verte een buizerd of een torenvalk had ge spot." Dominee „Mijn opa was Johannes de Bres, die 24 jaar voorganger is geweest in Sint- Maartensdijk. Als kleine jongen ging ik natuurlijk mee naar de kerk. Laatst kwam ik in het Thools archief nog de watersnoodpreek tegen van 8 fe bruari 1953. Op die dag preekte mijn opa in een café in Stavenisse. Bijzon der om zijn vertrouwen in God daar- uit te herleiden. Zo rotsvast als bij opa is mijn geloof niet. Als iemand aan mij vraagt, 'Sjaak, ben je van de kerk?' Dan zeg ik altijd, 'natuurlijk, van een blije kerk'." Zeeuw „Ik kan wel zeggen, ik ben een echte Zeeuw. Voor mijn werk als instruc teur op een school ben ik dertig jaar geleden naar Terneuzen verhuisd, maar ik voel me voor altijd een Tho- lenaar. Zolang ik maar aan het water ben, voel ik me thuis. Als ik in Ter- neuzen aan de Westerschelde sta, zie ik bij helder weer Goes en vanuit het Goese Sas kan ik naar Tholen turen. Ik heb altijd het gevoel dat ik hon derd jaar word en wil zolang moge lijk van de zee genieten." Staalman „Ik noem mezelf geen kunstenaar, maar een handwerkman. Opa zei vroeger tegen mij: 'Als je je handen omdraait naar je gelaat, dan staat in de linkerhand een M en in de rech terhand een W.' 'Jongen', zei hij dan, 'dat betekent Mens Werkt en ik denk dat jij daar wel in slaagt'. Daar heeft opa gelijk in gekregen. Ik vind het heerlijk om 's morgens om 8 uur naar mijn werkplaats te gaan en te begin nen met een stuk koper of messing smeden. Ik ben een staalman, maar geen man van staal. Emoties visuali seren vind ik het mooiste om te doen. Ik hoop dat mensen die emoties te rugzien in de tentoonstelling pen ningen." donderdag 31 mei 2018 GO Zolang ik aan het water ben, voel ik me thuis Hans Puik Sjaak Jasperse A Sjaak Jasperse: „Ik ben een staalman, maar geen man van staal. Emoties visualiseren vind ik het mooiste om te doen." FOTO PETER NICOLAI De tentoonstelling 'Watersnood penningen' is tot 31 december dage lijks van 10.00-17.00 uur te bezichti gen in het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Naam voorstelling: Dolfje weerwolfje, de musical Wie: o.a. Jan Schepens en Dorothy Wuyts Genre: musical Leeftijd: vanaf 6 jaar Waar: Theater Elckerlyc, Antwerpen Wanneer: zondag 3 juni, 15.15 en 17.15 uur En janken maar! Naar de maan! Awhooooooo! Het kan niet anders dan dat dit geluid in je hoofd zit na het bezoeken van de musical Dolfje Weer wolfje. Het is dit jaar 22 jaar geleden dat schrijver Paul van Loon zijn boek Dolfje Weerwolfje uit bracht. Hoofdpersoon Dolfje Spaan viert dan zijn zevende verjaardag. Het is op die dag volle maan. En dan gebeurt er ineens iets geks met Dolfje. 'Hij ziet opeens overal haar. Zijn handen en voeten zijn poten geworden. En hij heeft een staart', schrijft Paul van Loon. In eerste in stantie vindt Dolfje zijn transformatie helemaal niets. Hij wordt er ver drietig van en wil weg lopen van huis. Maar zijn vriendje Timmie en zijn ouders, bij wie Dolfje in huis woont, vinden het helemaal niet erg dat Dolfje een weerwolfje is. Timmie is zelfs blij, want hij zeurt al jaren over een huis dier. En nu heeft hij een A Dolfje is veranderd in een weerwolf en maakt allerlei avontu ren mee. fotolaurannec./ EVENT-TEAM witte weerwolf met een brilletje. In de musical komen alle figuren uit het po pulaire boek voorbij. Dolfje is een gewone jongen met een brilletje, maar als het volle maan is, verandert hij drie nachten in een weer wolf. Hij wordt dan op gezocht door zijn weer wolffamilieleden en maakt allerlei avonturen mee. Overigens is Dolfje na al die jaren niet ouder geworden. Wel kan hij nu zingen. Misschien heb je als bezoeker geluk: het is deze week net volle maan geweest, dus Dolfje is weer gewoon Dolfje. Niet gevaarlijk dus. Of is een beet van Dolfje altijd besmette lijk, ook al is hij op dat moment geen weer wolf? Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56