ft 0) Wankelend gijzelingsdrama 6 Oscarwinnaar Javier Bardem [No Country for Old Men) heeft al vaak bewezen dat hij heel goed verderfelijke mannen kan spelen. Vandaar dat hij jarenlang aasde op de rol van drugsbaron Pablo Escobar. „Hoe verwerpelijk hij ook is, Escobar is heerlijk om te spelen." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Solo: A Star Wars Story A Prayer Bef ore Dawn Josie Rol voor Berry in John Wiek 3 Jeugdfilm Wallaywint EFA-prijs Voordat Javier Bar- dem (49) besloot om de Colombi aanse drugsmisda- diger Pablo Escobar te spelen, wilde hij een dubieus aspect van de film Loving Pablo de kop in drukken. „De film mocht hem beslist niet gaan verheerlijken", zegt de Spaanse acteur op het filmfestival van Venetië waar Loving Pablo vorig jaar in we reldpremière ging. „Toen ik mijn rol voorbereidde, kreeg ik van diverse kanten te horen dat zijn leven vooral niet als glamoureus voorgesteld mocht worden. Veel jonge mensen in 7 Days in Entebbe Colombia zien hem als een held en dromen van een leven zoals hij leidde. Ik voelde dus een behoorlijke verantwoordelijkheid bij het maken van deze film." Het gevaar om de drugsbaron voor te stellen als een Robin Hood-achtige held lag zeker op de loer. Loving Pablo is gebaseerd op de ervaringen van de journaliste Virginia Vallejo op wier boek (volledige titel: Loving Pablo, Hating Escobarde film is gebaseerd. De aantrekkelijke vrouw, gespeeld door Penélope Cruz (in werkelijk heid getrouwd met Bardem), was ja renlang de minnares van Escobar, die haar in vertrouwen nam. Toen de re latie stukliep, werd Vallejo een klok kenluider en was zij een belangrijke factor in de ondergang van Escobar. In juni 1976 werd de wereld gecon fronteerd met het nieuws dat een Frans vliegtuig gekaapt was door een groep Duitsers en Palestijnen. De pi loten moesten naar Oegandees grondgebied vliegen en landen op Entebbe International Airport. Daar wilden de gijzelnemers met de Israë lische regering onderhandelen over vrijlating van Palestijnse gevange nen. Israël weigerde met hen te pra ten. Ondertussen tikten de uren weg terwijl talloze gijzelaars in een sme rige, warme loods hun lot afwacht- Diverse keren is de rol van Escobar aan Bardem aangeboden. Hij had de rol onder meer kunnen spelen naast Johnny Depp in de film Blow uit 2001. De Spanjaard bedankte voor de eer. Escobar is de laatste jaren diverse ke ren in films en televisieseries opge doken. Zoals vorig jaar nog in de film American Made met Tom Cruise als drugskoerier. En niet te vergeten de tv-serie Narcos. Vat vol contradicties „Ik begrijp wel waarom acteurs hem zo graag willen spelen", zegt Bardem. „Hij is een verwerpelijk mens vol te genstellingen. Dat biedt voor acteurs enorm veel houvast. Escobar was een vat vol tegenstellingen. Aan de ene kant was hij een familieman, aan de ten. Het op ware gebeurtenissen ge baseerde drama wordt vanuit ver schillende perspectieven verteld, maar niet alle invalshoeken blijken even sterk. Met name het saaie ge konkel op Israëlisch overheidsniveau wordt te lang uitgesmeerd. En waarom spreken ze Engels en geen Hebreeuws, terwijl die Duitsers wel Duits spreken? Dat is verwarrend. Padilha (Tropa de Elite, 2007) heeft er varing met sterke actiescènes, maar dat blijkt in dit aanvankelijk span nende verhaal niet genoeg. Alle per sonages blijven zo vlak dat het moei lijk is om mee te voelen met welke partij dan ook. INTERVIEW JAVIER BA donderdag 31 mei 2018 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Deadpool 2 €478.000 2 (-) Solo: A Star Wars Story €474.000 3 (1) The Avengers €166.000 4 (3) I Feel Pretty €79.000 5 (-) Overboard €74.000 SCIENCEFICTION Acteur Alden Ehrenreich kreeg de moeilijke taak om de voorganger van Harrison Ford te worden als de jonge Han Solo in dit sciencefictionavon- tuur. Hij bewijst zich als een waardige voorganger van Ford die van Solo een losbol maakt die langzaam in een idealist verandert. ACTIEDRAMA Het gevangenisleven van de Britse bokser Billy Moore staat centraal in dit actiedrama. In een Thaise gevan genis kan hij alleen maar overleven door als thaibokser in actie te komen. De realistische film zit vol met ex treem geweld. DRAMA Game of Thrones-actrice Sophie Turner speelt een van de meest verleidelijke rollen van het jaar in dit mysterieuze drama. Zij brengt het hoofd op hol van een oudere man met wie zij een oude rekening wil vereffe nen. De details komen pas aan het slot boven water. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week Oscarwinnares Halle Berry heeft een sub stantiële rol te pakken in de nieuwe film van actieserie John Wiek. Welke rol zij gaat spelen is nog niet be kend, maar zij zal niet als slechterik wor den gecast. Keanu Reeves speelt John Wiek, een voor malige huur moordenaar die zijn leven wil be teren maar door elementen uit zijn verleden wordt belaagd. De Franse jeugdfilm Wallay is bekroond tot Beste Europese Jeugdfilm. De keuze werd ge maakt door 2.000 kinderen. Het verhaal draait om een 13-jarige jongen die gedwongen wordt Frankrijk te verlaten. Hij belandt in Burkina Faso, waar hij in een gezin wordt op genomen en lo kale gebruiken ervaart. E Ab Zagt THRILLER/DRAMA Regie: José Padilha. Hoofdrollen: Rosamund Pike, Daniël Brühl - Marieke Nieuwdorp rion Het Israëlische leger moet in actie komen voor de bevrijding van gijzelaars, foto entertainment one

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53