Scaldisfestival sluit feestelijk af 5 Loten om een plekje Warm-up The Sore Losers Zes uur aan optredens Barmhartig concert Philharmonie Zuidnederland Kamermuziek JUBILEUM gen: een prima middel om toehoor ders te bereiken. Tijdens onze optre dens in verzorgingshuizen merkten we dat liedjes in het Nederlands uit vroegere tijden heel goed overkwa men. Zang spreekt aan, de mensen vinden het leuk en begrijpelijk. Wij deden al mee met VÓLkoren als diri- gente of pianiste. Toen onze koren dit jaar niet meededen, hebben we ons ingeschreven als duo. We hopen zo een ander publiek aan te spreken. We waren aangenaam verrast toen we mee mochten doen. Een duo tussen al die koren... We brengen heden daagse liedjes en mooie luisterliedjes en schrijven zelf arrangementen. Ik vind het heerlijk om 'Eerbied voor jouw grijze haren' te zingen, maar ook nummers van Jan Smit en Marco Borsato zing ik graag. We nodigen het publiek uit om lekker mee te doen. We hebben hoge verwachtin gen van Middelburg VÓLkoren." geloof een belangrijke reden om te zingen in het religieus koor. We zin gen verschillende stijlen muziek, van gospel tot lichte rock, Nederlandsta lig én Engelstalig. Heel divers dus. We hebben er zin in!" „Dit is ons eerste optreden op Middelburg VÓLkoren. We hebben al meegedaan aan een Shanty- en een Smartlappenfes tival. De sfeer van VÓLkoren sprak de leden, die al eens met een ander koor hebben opgetre den, aan. Het Mannenkoor bestaat al 24 jaar, ik dirigeer en accordeoniste Willy Kamphuis begeleidt. We zin gen zeemansliedjes, volksliederen, evergreens, soms licht klassiek of een smartlap. In Middelburg brengen we een leuk programma en ik praat de nummers aan elkaar. Samen zingen is ontspannend, gezellig én blijkbaar heel gezond. We hebben er zin in en zijn benieuwd naar de reacties." zondag in Porgy en Bess, Terneu- zen (15.00 uur), met vooral aan dacht voor de componisten Ysaye, Schumann en Dvorak. Naast de zussen Milstein, de Van Pouckes en het Busch Trio, treden dit weekend violist Kerson Leong en de altviolisten Daniël Palmizio en Anna den Herder in het voetlicht. De zes Sonates voor viool solo van de 20ste -eeuwse Belgische com ponist Ysaye zijn revolutionaire werken, die naast een geweldige techniek ook een muzikale inle ving vereisen. Ysaye droeg elke so nate op aan een bekend violist en maakte gebruik van de speelwijze van deze mensen. Heel virtuoos. Kerson Leong speelt telkens drie sonates in Hulst en Terneuzen. Anna den Herder werkt mee aan het eerste Pianokwintet van Dvo rak en is ook van de partij in het slotconcert. Als laatste compositie wordt het eerste strijkkwartet van Brahms vertolkt. Vier dames: Na- thalia Milstein (piano), Maria Mil stein (viool), Anna den Herder (altviool) en Ella van Poucke (cello) nemen de taak op zich om dit feestelijke festival af te sluiten. Juist het samen wonen en eten en vooral altijd bezig zijn met mu ziek, smeedt een band die uitvoe ringen door deze musici, die stuk voor stuk internationale podia ver overden en prestigieuze prijzen wonnen, zo speciaal maken. Bij het Scaldisfestival met intieme kamer muziek staat de liefde voor de mu ziek voorop. Kwaliteit is verzekerd en hun passie voor muziek willen de musici delen met een geïnteres seerd publiek. Ook de jeugd krijgt kansen. Zaterdag zijn er master- classes piano en viool en na het festival worden in samenwerking met stichting Cultuureducatie Zeeuws-Vlaanderen nog concer ten voor duizend scholieren ver zorgd. In de slotweek vinden nog drie concerten plaats: vrijdag in balzaal Hotel de Linde, Kloosterzande (20.00 uur), zaterdag in de protes tantse kerk, Hulst (20.00 uur) en ■gfr Bluesrock Muziekdag Klassiek „We doen al jaren mee aan Mid delburg VÓL koren, het is gewoon ge zellig en heeft een fijne sfeer. Het is een prima kans om ons koor en combo te presenteren aan het pu bliek. Zingen is voor mij ontspan ning, lekker vocaal uit je dak gaan. Daarnaast is het uitdragen van mijn donderdag 31 mei 2018 VÓLkoren is ontstaan in 1999 als uit breiding van de Kunstroute. Middel burg was toen één weekend een dag vol koren. Nu, na twintig jaar, is het festival enorm gegroeid en veranderd en is het een begrip geworden in Zuid-Ne derland, stelt coördinator Moritz Ben schop. „Er zijn nu zoveel aanmeldin gen, dat er geloot moet worden. We hanteren vier categorieën: populair, klassiek, religieus en gevarieerd. Tij dens editie 2018 treden op twee dagen 186 koren (6535 deelnemers) op op 28 locaties. Het is een prima promotie voor de stad Middelburg. Het evenement maakt duizenden mensen gelukkig. VÓLkoren betekent enthousiasme en plezier, voor ieder een. Zingen moet leuk zijn!" Rineke Roelse, dirigente van Truze- ments mannenkoor uit Retranche- ment: Middelburg VÓLkoren: zaterdag 2 en zondag 3 juni van 13.00 tot 16.30 uur. Afsluiting van 16.45 tot 17.30 uur op het Abdijplein, waar enkele koren nog twee (meezing-)nummers vertolken. Meer informatie: middel burgvolkoren. nl. De eerste concerten van het Scaldis Kamermuziekfestival waren interessant en leerzaam. Afgelopen weekend arriveerden nog zeven musici. Deze week wordt er gerepeteerd en samen gemusiceerd in een boerderij in Terhole. Het slotweekend moet een feest worden. Jeanette Vergouwen Scaldis Kamermuziekfestival: morgen in Kloosterzande, zater dag in Hulst en zondag in Terneu zen. Meer informatie: scaldisfesti val.nl. Violist Kerson Leong speelt werk van Ysaye. Zeemanskoor de De Leye Zangers uit Til burg zong vorig jaar tijdens VÓLkoren in de Kloostergangen. FOTO LEX DE MEESTER Altvioliste Anna den Herder. FOTO MERLIJN DOOMERNIK De Philharmonie Zuidne derland brengt deze keer geen programma met romantische werken, maar barokmuziek van tijdgenoten van Bach: Te- lemann en Pergolesi. 'Suite in e' en 'Burlesque de Don Quixotte' van Te- lemann in acht delen is een bijzonder werk, orke straal schitterend. Het werk vol humor moet heel precies vertolkt worden. Telemann was een mees ter in het muzikaal uit beelden van sfeer en ka rakters. Met Jos van Veldhoven (foto) als dirigent van de Philhar monie Zuidnederland is de uitvoering in goede handen. Daarna wordt het over bekende werk van Per golesi, 'Stabat Mater', uit gevoerd met als solisten Kristina Bitenc (sopraan) en Helena Rasker (alt). Dit werk is een van de mooiste staaltjes van muzikale barmhartigheid. Philharmonie Zuidne derland: zondag, Zeeuwse Concertzaal Middelburg, 15.00 uur. Vooral bij onze zui derburen heeft de Belgisch-Limburgse band The Sore Lo sers in de afgelopen jaren een flinke naam opgebouwd. Niet zo gek natuurlijk na het uitbrengen van drie succesvolle albums en optredens op grote festivals als Rock Werchter. Ook in Nederland geniet de vierkoppige blues rockband al enige faam en hebben ze bijvoorbeeld al op Pinkpop gestaan. In De Spot in Middel burg geeft de band een zogenaamde warm-up show, waar bij de nummers van het binnenkort uit te brengen album ge speeld worden. Zaterdag, 20.30 uur. Op het Havenplein in Zierikzee is za terdag een bonte stoet aan muzikan ten te vinden. Tij dens de Eilandelijke muziekdag spelen vrijwel alle harmo nieën, fanfares, drumbands, slag werkgroepen en ma jorettes van Schou- wen-Duiveland hun vrolijke noten. De dag wordt om 11.00 uur geopend door burgemeester Rabe- link, waarmee het startschot wordt ge geven voor zes uur aan optredens. Er is een ruim aanbod aan verschillende muziekstijlen. Zaterdag, 11.00 uur. Richard Eversdijk van religieus koor Nova Melodica uit Kapelle:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52