Muziek binnen en buiten 0 Nederlandstalig 4 VÓLkoren Een weekend vol muziek: van Pink Floyd tot psalmen, uitgevoerd door een kleine tweehonderd koren, verspreid over zo'n dertig locaties in de binnenstad. Middelburg VÓLkoren is een grote proeverij. Taptoe Vlissingen verhuist naar Bellamypark Stef Bos zingt Het evenement maakt duizenden mensen gelukkig lezier in muziek maken en naar mu ziek luisteren is het credo van VÓLko ren. Een keur aan koren krijgt in de Middelburgse bin nenstad een podium. Deuren staan open en iedereen mag vrij in en uit lopen. Variatie is troef. De deelne mers komen niet alleen uit Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland, maar ook uit de andere provincies, België, Spanje en Duitsland. De deelnemende koren vertegenwoor digen een breed repertoire: van klassiek tot pop en liedjes uit de oude doos. Dat zingen vooral om plezier gaat, blijkt bij sommige ko ren ook uit de benaming: Zonder Noten, Tranentrekkers, Bittere Tra nen, Meidengroep Woest Genoe gen, What's in a note of kortweg Enjoy. We vroegen leden van vijf heel ver schillende koren wat zingen voor hen betekent en hoe ze aankijken tegen VÓLkoren. gezond en je wordt er vrolijk van. Als koor probeer je een boodschap over te brengen. Songteksten komen niet uit de lucht vallen, er zit een verhaal achter. Popwave heeft uitstraling en met een eigen begeleidingsband wordt het extra spannend. We zin gen graag meerstemmig de arrange menten van onze dirigent Rudy Pijfers. Ach, zingen is een universele taal, waarin noten en akkoorden sa menvloeien tot geweldige melo dieën. Ik verwacht dat VÓLkoren 2018 één groot feest wordt. We kij ken ernaar uit." maar we gaan ook niet op in de massa. Het repertoire is ook divers: van oude tot hedendaagse muziek. Als zanger vind je het contact met het publiek belangrijk. Het is heerlijk als je voelt dat dit lukt." Francis de Jonge (links op de foto) doet samen met pianiste Lenie Stokman (rechts) voor de eerste keer mee als duo Toen en nu. Ik houd van zin- 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Muziekshow „Wat is er nu mooier dan zingen, op treden en kunnen luisteren naar andere koren? Voor mij is zingen ontspanning, het is Bij hét zang evenement van het jaar willen wij als klassiek ka merkoor niet ontbreken. Voor ons een thuiswedstrijd. We doen al mee vanaf 2001 en het was elke keer een feest. Samen zingen ontspant en geeft energie. Dit festival hoort bij Middelburg en het is een podium om aandacht te vragen voor de veelkleurigheid van de vocale mu ziek. Ik koos voor een kamerkoor, omdat de eigen bijdrage aan het to taal ertoe doet. We zijn geen solisten, donderdag 31 mei 2018 Jeanette Vergouwen is er nou mooier 44 Moritz Benschop, coördinator VÓLkoren Frans van Langevelde van het Mid delburgs Kamerkoor: Francis de Jonge van duo Toen en nu uit Vlissingen: Vijf muziektips deze week: wie buiten wil genieten kan terecht bij de taptoe in Vlissingen en Ei- landelijke muziekdag in Zierik- zee. Wie liever binnen zit of staat, kan naar Stef Bos in Zierikzee, de Philharmonie Zuidnederland en The Sore Losers in Middel burg. De tribune voor de Taptoe van de Deltaband (foto) staat dit jaar op het Bellamypark in Vlis singen. Deltaband verhuist de muziekshow van het Stadhuis plein naar het park in hartje binnenstad om een betere ver binding te leggen met publiek en horeca. Voor een zitplaats op de tribune legt een bezoe ker zaterdag een tientje neer. De staanplaatsen rondom het showterrein zijn gratis - en vanaf de terrassen kun je ook luisteren. Maar bij taptoe gaat het om show. Die komt dit jaar van Amigo uit Leiden en het Kamper Trompetter Korps. Show- Marchingband Amigo was eerder te gast bij taptoe's in Belfast, Glasgow, Saint Quentin en de Nationale Mili taire Taptoe in Ahoy Rotter dam. Het Drum and Bugle Corps Juliana uit Middelburg en haar jeugdkorps Johan Friso, veelvoudig Nederlands en Europees jeugdkampioen, treden ook op. En de Neder landse kampioen, de Deltaband zelf. De korpsen trekken in op tocht naar de taptoe, van de Coosje Buskenstraat via Boule vard De Ruyter naar het Bella mypark. Zaterdag, 19.30 uur. Waarschijnlijk zal 'Papa' voor altijd het meest bekende nummer van Stef Bos blijven. Toch heeft hij daarnaast een enorm oeuvre opge bouwd in de afgelopen decennia. Een greep uit dit oeuvre zal dan ook zeker te horen zijn als Bos met zijn theatershow 'Kern' komt optreden in Zierikzee. Daar naast zingt hij nieuwe num mers, over zijn leven als vijfti ger. Morgen, Nieuwe Kerk Zierikzee, 20.15 uur. eiSEMKEat toss.? Elly van Lieshout van popkoor Pop wave uit Noordgouwe:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51