3 All Blacks Hendrik Groen 0 Lp Madonna heruitgegeven Fifty Shades, de trilogie lep Ondemand Boek Dvd Het driedelige werk ontstond doordat Sigmond, na de successen van de albums Heavy flowers (2012) enPromises of no man's land (2014), voor een andere aanpak koos. „Nor maal breng je een plaat uit en dan ga je daar twee jaar lang mee de boer op. Dat ritme wilde ik doorbreken. Ik wilde vooral in het nü zijn, het mo ment proberen te grijpen: schrijven, meteen opnemen en tegelijkertijd ook toeren, bijna in één adem. Ik had een enorme werklust. Er moest veel uit." „Die werkwijze is me goed beval len, want je krijgt een heel andere dynamiek. Maar bij laatste deel merkte ik dat ik deze liedjes iets meer tijd moest geven, dat ze meer moest rijpen." Mede om die reden is het geen Jupiter - Part III geworden. „Ik denk dat de eerste twee delen onbe doeld een soort studies zijn geweest voor _UP_. Als je die kent, dan voel je waar de nummers vandaan komen." De energievretende aanpak van het drieluik laat hij voorlopig varen. „De laatste twee jaar ben ik constant aan het werk geweest, ook in de kleedka mer en onderweg. Nu merk ik dat ik het ook heerlijk vind om me in de kleedkamer af en toe weer even te vervelen. Dat is ook heilzaam voor de creativiteit. Ik ga dus niet in dat ritme verder. Dat zou zonder bepaalde hulpmiddelen ook een lastig verhaal worden." Bij optredens klinkt Blaudzun Het op een na belangrijkste voor een artiest is toch: eten we goed en is de sfeer relaxt? doorgaans minstens zo goed als op de plaat. „Ik bereid optredens altijd goed voor en ik vind het zelf ook prettig dat als ik naar een band ga waarvan ik de plaat goed ken, dat het live over eind blijft. We werken er hard aan om dat voor elkaar te krijgen. Ik heb ook een heel talentvolle band om me heen. Tegelijkertijd geloof ik niet - en dat wil ik niet - dat we elke avond de plaat aan het reproduceren zijn. We proberen op basis daarvan elke keer opnieuw iets te creëren." „Ik geniet er erg van om live te spe len. Het voelt voor mij heel natuurlijk om te doen. Als ik daar eenmaal sta, gaat het bijna vanzelf. Maar ik leer nog steeds. En ik leg de lat altijd erg hoog. Het is niet: we stappen het po dium op en laten we het maar weer doen. Het moet echt de beste show zijn die we op dat moment in ons hebben." _UP_ verscheen precies tien jaar na zijn titelloze debuutalbum. Sigmond: „Ik heb daar niet zo bij stil willen staan. Dat voelt zo terugkijkerig, ter wijl ik voor mijn gevoel net ben be gonnen. Deze plaat zou je kunnen zien als de afsluiting van de eerste tien jaar. Op naar de volgende tien, want ik ben nog lang niet uitgezon gen. Er zijn nog zoveel soorten platen die ik wil maken. Ik heb nog veel te vertellen." donderdag 31 mei 2018 GO Voor het eerst laten de coach en de spelers van het legendarische Nieuw- Zeelandse rugbyteam All Blacks camera's toe in de kleedkamer, op het veld en in hun levens. De Amazon Prime serie All or Nothlng: New Zealand All Blacks volgt het team in aanloop naar de strijd om het kampioenschap. In zes afle veringen vechten de spelers om de trots van de natie in stand te houden. Vanaf morgen te zien op Amazon Prime. HENDRIK GW Leven en laten leven JSL Hendrik Groen heeft hor des fans aan zich weten te binden met zijn geheime dagboeken. Na het succes in 2014 van Groens Pogingen iets van het leven te maken, volgde twee jaar later Zolang er leven is. En nu is daar het derde boek onder pseudoniem Hendrik Groen, Leven en laten leven. Over het uitgebluste leven van de 50-jarige Arthur Ophof ditmaal. Verschijnt dinsdag bij Meulenhoff. Als je bijna 60 jaar bent en al meer dan de helft van je leven op het podium staat, wordt het tijd voor heruitga- ves. En zo brengt Ma donna haar eerste ver- zamelalbum opnieuw uit. The Immaculate Collection kwam in 1990 uit en bevat vijftien hits uit de peri ode 1983 tot 1990, van Like A Virgin tot Like A Prayer. Nu verschijnt de klassieker als dubbel-lp. Verschijnt morgen bij Rhino. J Madonna Samen met de release van de laatste titel in de reeks op dvd en blu-ray, verschijnt er ook een complete box met alle drie de Fifty Sbactes-films. Bekijk de slaapkameravon- turen van Anastasia Steele en Christian Grey nog een keer op je gemak allemaal achter elkaar. Fifty Shades Of Grey, Fifty Shades Darker en Fifty Shades Freed, ze zitten er allemaal in. Verschijnt 7 juni bij Universal Pictures. Blaudzun: „Nu merk ik dat ik het ook heerlijk vind om me in de kleedkamer af en toe weer even te vervelen." FOTO SVEN SIGNE DEN HARTOGH Blaudzun Blaudzun: zaterdag op mainstage Vestrock, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50