Laatste kans op een oog-in-oog met de meester Hendrik Groen en Madonna 2 JOHN CLEESE Coachen 3.0 Vestrock Blaudzun kent de weg naar Hulst. Zaterdagavond staat hij voor de vierde keer op Vestrock. Met genoegen. „De backstage van het festival is een van de leukste van heel Nederland." Uitgelicht Humor, ik weet niet wat ik ervan moet denken. In het onderwijs kan je dagelijks getuige zijn van hoe vernietigend humor kan zijn. Maar voor mij persoonlijk kunnen grappen niet hard genoeg zijn. Noem het even tueel een guilty pleasure. Hard moet die humor zijn, maar wel graag heel droog. Dan kom je bijna vanzelf uit bij de Engelse humor. En daarmee onvermijdelijk bij John Cleese. Diens vader heette eerst nog 'Cheese', maar veranderde zijn naam omdat hij teveel gepest werd. Hij zal vergeten zijn om dat verhaal door te geven aan zijn zoon. Die zoon bleek een talent te hebben voor sati rische teksten, die hij voornamelijk schreef voor David Frost. Bij dat werk ontmoette hij zijn latere Monty Python-collega's. Dat waanzinnig absurdistische programma was vijfjaar op tv te zien (1969-1974) en probeerde alle regels van de Britse comedy te negeren. De lange benen van Cleese blijken plots een goudmijntje. Zijn 'Mi- nistry of Silly Walks' is nog altijd een verrukke lijke sketch. Fawlty Towers. Met Cleese als de klunge lige, driftige en 'foute' hoteleigenaar. Het zwakste materiaal blijkt gedateerd, maar de beste momenten (bijvoorbeeld uit de aflevering The Ger- manszijn nog altijd geniaal. En dat laatste geldt ook voor de Monty Pythonfilms. The Life ofBrian laat geen spaan heel van ons christelijk erfgoed. De beste momenten zijn nog altijd geniaal Nu is de 'kef hond' uitgeraasd. Maar hij wil graag nog wat nakwispelen. Zijn solopro gramma The Last Time To See Me Before I Die is een compilatie van hoogtepunten uit zijn car rière, met toelichting en anekdotes van de grote meester. Die is op jaren (bijna 79) maar kan nog heel scherp zijn. En geestig. Het uurtje Q_&A (vraag en antwoord) na de pauze is meer dan waarschijnlijk onze enige en laatste kans op een oog-in-oog. MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Boek Hij moet vaak aan Vestrock denken. „Ik heb ooit een wielershirt gekre gen van de organi satie waar heel groot het logo van het festival op staat", zegt fietsfanaat Johannes Sigmond (43), ofwel Blaud zun. „In de winter vind ik het te koud en te gevaarlijk om buiten te rijden. Dan zit ik binnen op zo'n Tacx-appa- raat en heb ik dat shirt regelmatig aan. Dat ziet helaas niemand." Zoals Anouk een abonnement op Pinkpop lijkt te hebben, zo is Sig mond kind aan huis bij Vestrock. In 2012 en 2014 stond hij als Blaudzun op het affiche en twee jaar geleden met Haty Haty, zijn danceproject met producer David Douglas. Hij herinnert zich vooral het optre den van 2014. „Het was het jaar dat mijn album Promises of no man's land uitkwam. We zaten redelijk laat in het schema en ik weet nog dat het publiek er heel erg voor ging. Het was een heel mooie vibe. Ik heb dan ook heel veel zin in zaterdag. Laten we er weer een mooi feest van maken." „De backstage van Vestrock is een PROGRAMMA van de leukste van heel Nederland", zegt Sigmond. „Er wordt goed voor je gezorgd en het is er gezellig. De keren dat we er speelden, bleven we ook langer hangen dan gebruikelijk. Het belangrijkste op een festival is uiter aard de show zelf, dat ene uur dat je speelt. Dat moet zo goed mogelijk zijn. Maar het op een na belangrijkste voor een artiest is toch: eten we goed en is de sfeer relaxt? Sommige festi vals slagen daar niet in en andere fes tivals - en daar is Vestrock een mooi voorbeeld van - slagen er heel erg in om het de artiest goed naar de zin te maken." Onlangs presenteerde hij een nieuw album: het energieke _UP_. Dat vormt samen met Jupiter - Part I (2016) en Jupiter Part II (2017) een tri logie. _UP_ is de afronding van het drieluik, maar ik beschouw het ook echt als een nieuw album, als een plaat op zichzelf. Het is in elk geval het belangrijkste deel van het drie luik. Als je het met een schilderij ver gelijkt, is dit het middenstuk en zijn de andere twee delen de zijpanelen. Dat is ook het visuele aspect van de titel, met die underscores: UP staat in het midden en daarvoor en daarna zit nog ook iets. Je kunt er ook J- voor en -iter achter zetten." donderdag 31 mei 2018 GO Willem Nijssen is theaterliefhebber. Hij schrijft over toneelvoorstellingen. Wat: John Cleese, The Last Time You See Me Before I Die Waar: CCXL Vlissingen Wanneer: Morgen, 19.30 uur Natuurlijk heb ik zijn grote doorbraak op nieuw bekeken: De keuze van onze redactie: Morcheeba - Blaze Away Laat de zomer maar komen met dit nieuwe album van het Britse Morcheeba. Frisse, relaxte triphop, geknipt voor de warme dagen van de zomer. Passenger - Runaway Beetje valsspe- len: het album komt pas uit op 31 augustus, maar vanaf nu verschijnt digitaal elke drie weken een nieuw num mer. Pete Philly - Dear (single) Zeven jaar buiten beeld door ziekte, maar ook internationaal wordt zijn terug keer in de hiphop gevierd. Getuige de eerste liedjes meer dan te recht. B John Cleese kijkt terug in The Last Time To See Me Before I Die. foto koen van weel Joeke Berg haalt de platenspeler van zol der voor de heruitgave van Madonna's groot ste hits. Ook kijkt ze uit naar het derde boek van Hendrik Groen. Sergio van der Pluijm leerde in zijn werk met ex-gedetineer- den de kneepjes van de motive rende gespreksvoering en die in zichten deelt hij nu in een boek. Coachen 3.0 is bedoeld voor ie dereen die vanuit een professio nele rol actief is als coach, in bij voorbeeld het onderwijs of de zorg, en biedt een toegankelijke introductie tot de methode motiverende gespreksvoering. Leer de juiste vragen stellen en je krijgt een heel ander gesprek. Verschijnt morgen bij Het Boekenschap. Verliefd op de van Vest rock Rolf Bosboom De negende editie van VESTROCK vindt plaats op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 juni op het eiland in de buitenvest van Hulst. Zondag is het Vestrock Junior. De voornaamste acts per dag: Vrijdag: Tom Odell, Rowwen Hèze, Johan, Dr Lektroluv, Paceshif- ters Zaterdag: Therapy?, My Baby, Blaudzun, Kraan tje Pappie, Millionaire, De Likt, Michelle Davd The Gospel Sessions, Memphis Maniacs Zondag: Lil' Kleine, Su- pergaande, Bizzey, Dja- mila, Stuk, Fource, Vin- chenzo Compleet programma op vestrock.nl. Er zijn nog kaarten voor het festival.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49