Verkeersoverlast door aanleg plek bouwketen Cappendijk Toyota 7 GROENPROJECT LIEVENSPOLDER EN TRINITEIT Ga er maar aan staan. Je hebt net een nieuw huis en dan moet je ook nog wat met je voor- en achtertuin. In de wijk Lievenspolder in Terneuzen helpen vrijwilligers een hand (je) mee. New Babyion 3 over zelf rijdend vervoer TOF is het project gedoopt. Vrijwilligers Adri Scheele en Henk Meertens leggen de betekenis uit. De T staat uiteraard voor tuin, 'je ruimte'. De O voor 'onderhouden, opschonen, opgeruimd'. En de F voor - het allerbelangrijkste - 'fijn, fantastisch en fleurig'. Adri en Henk zijn actiefin de werkgroep Groen voor de wijken Lievenspolder en Triniteit. Jaar lijks houdt de werkgroep in de buurten een voortuintjeskeuring. „Al zo'n twintig jaar", weet Henk, „en het is elk jaar een succes. Buurtbewoners steken elkaar aan. Op de prijsuitreiking in oktober komen altijd wel tachtig mensen af." Veranderingen In de wijk Lievenspolder veran dert veel. Oude huizen zijn ge sloopt in opdracht van woningcor poratie Clavis. Nieuwe, energie zuinige woningen zijn en worden er nog voor teruggebouwd. Ze zien er fris uit, maar het straatbeeld wordt zeker ook bepaald door hoe de tuinen eruit zien. In overleg met Clavis en de ge meente Terneuzen heeft de werk je hele tuin betegelen - of erger: kunstgras - is niet goed voor de afwatering groep Groen daarin een schone taak op zich genomen. „We bie den gratis onze hulp aan", vertelt Adri, „en dat werkt." Adri heeft zelf groene vingers, van huis uit, als boerenzoon. „Ik heb veel gewerkt op het land, bie ten uitdunnen, aardappelen rapen. En ik heb veel van mijn moeder geleerd. Ze had een prachtige bloementuin, haar lust en haar le ven." Collega-vrijwilliger Henk is ook al jaren tuinliefhebber. „Je tuin is toch je visitekaartje." Met al die kennis in huis weten de twee Groen-vrijwilligers wat een klus het is om een tuin van de grond af aan op te bouwen. „Men sen hebben ook al zoveel werk in huis, als ze verhuizen. De tuin is vaak de sluitpost." Duur hoeft een eenvoudige tuininrichting niet te zijn. Adri pakt een zakje Oostindische kers erbij. Prijs: twee euro. „Hiermee kun je al een behoorlijk stuk van je tuin opfleuren." Nieuwe wijken De twee mannen trekken de ver nieuwde wijk in. Niet iedereen blijkt iets te hebben met tuinen, maar de meesten wel. Henk: „Het gemakkelijkste lijkt je tuin hele maal te betegelen of - nog erger - om er kunstgras in te leggen, maar dat vraagt ook onderhoud. Boven dien, het is zeker niet goed voor de afwatering." Adri wijst een net ingerichte voortuin aan. Hij heeft er onder meer tomatenplanten in gezet, in direct overleg met de bewoonster. „Zij kan slecht uit de voeten. Nu heeft ze toch een mooie tuin. En daar doen we het voor." De aanleg brengt vandaag en mor gen in de ochtendspits verkeers overlast met zich mee. Niet min der dan zesduizend ton puin is nodig om wegen en parkeerplaat sen op het terrein te kunnen ma ken. Dat wordt in schepen aange voerd aan de Goessekade, direct ten zuiden van de Westsluis. Met vrachtwagens wordt het vervol gens naar de plaats van bestem ming gebracht, tussen vanoch tend 07.00 uur en morgenmiddag 16.00 uur. Verkeersregelaars lei den het verkeer in goede banen. Sassevaart, de aannemer van de Nieuwe Sluis, heeft voor het ter rein vlakbij de Westsluis gekozen als uitvalsbasis, zodat personeel straks te voet of op de fiets naar de bouwlocatie van de Nieuwe Sluis kan. Een grote bouwkeet, parkeer plaatsen voor medewerkers en een opslag van materialen komen er. Het ketenpark moet eind dit jaar klaar zijn. CADZAND Denktank New Ba byion 3 houdt vrijdag de tweede discussiebijeenkomst van dit seizoen. De groep denkt na over hoe de Zwinregio er over pak weg vijftig jaar uitziet. Thema is dit keer 'zelfrijdend vervoer'. Dat onderwerp is actueel, want het staat in de gemeente Sluis en de Vlaamse buurgemeenten ook op de politieke agenda. Er zijn lezingen van ondernemer Karlie van de Vijver en Ricardo Poppeliers van het Ecorys Insti tuut. iiüsmiiijii donderdag 31 mei 2018 TOF maakt Terneuzen groener Harmen van der Werf Terneuzen - Adri Scheele, vrijwilliger Tegenover het busstation van Terneuzen, bij de Westsluis, komt een park voor bouwketen van de aannemer van de Nieuwe Sluis. De voorberei dende werkzaamheden zijn sinds deze week in volle gang. Terneuzen Aanvang is om 19.30 uur in het Zwingebouw aan de Prinse straat in Cadzand. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751 www.toyota-terneuzen.nl A Henk Meertens (I) en Adri Scheele bij het jonge groen in de nieuwe wijken, fotoscamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47