Bij hongerig Goes moet ook tegen Silvolde alles kloppen Geef Lesley Kerkhove Wimbledon maar 13 Wolff houdt het per direct voor gezien bij hoofdklasser Dinsdag bekeek Veenstra alle sa menvattingen van de duels die Sil volde dit seizoen speelde. De nummer drie van de hoofdklasse A heeft een fysiek sterke ploeg, met een aantal goede spelers. „Ik heb veel positieve verhalen over Silvolde gehoord, onder meer van trainers daar uit de buurt", zegt Veenstra. „Tijdens het bekijken van de beelden is een aantal zaken me wel opgevallen. Ze spelen heel opportunistisch, met een grote spits, een type Wout Weghorst. Ik SELECTIE ga mijn spelers niet volstoppen met informatie over de tegenstan der, maar bepaalde zaken ga ik ze natuurlijk wel meegeven." Als Veenstra naar zijn eigen ploeg kijkt, ziet hij het als een groot voordeel dat Goes al ge ruime tijd in dezelfde formatie ac teert. De basiself kan iedereen in middels wel uittekenen en als er een speler wegvalt, staat een gre tige vervanger klaar. „Het is een hecht team, dat een mooie ont- lk ga mijn spelers niet volstoppen met informatie over de tegenstander wikkeling heeft meegemaakt. Ik vind wel dat we in de laatste wed strijden tegen BVC'12 en Nuenen niet echt zijn uitgedaagd. Dat zal tegen Silvolde heel anders zijn. Al les moet kloppen, zoals dat dit sei zoen in de wedstrijden tegen Vlis- singen, OSS'20 en Gemert het ge val was." Hij heeft genoten, want Goes speelde bij vlagen geweldig voet bal, vindt Veenstra. „Iedereen komt de afspraken na. Van de laat ste twintig goals die we hebben gemaakt, kwamen er vijftien voort uit de afspraken die we heb ben gemaakt. Dat vind ik mooi. Dat kan ook een wapen zijn in de wedstrijd tegen Silvolde. De jon gens hebben er heel veel zin in en het vertrouwen is groot. Zijn spelers heeft hij gevraagd om in deze weken te leven als een topsporter. „Op tijd naar bed, goed eten, voldoende drinken, jezelf dus goed verzorgen", legt Veen stra uit. „Want - op Hoek in de topklasse na - heeft nog nooit een Zeeuwse club op het niveau van de derde divisie gespeeld. Dat wil len we heel graag bereiken, we zijn vier wedstrijden verwijderd van promotie. Iedereen kan van alles vinden van de club Goes, maar nu het goed gaat merk je dat steeds meer mensen harder gaan lopen. Dat we vandaag voor de wedstrijd een tussenstop kunnen maken om in een restaurant te eten, vind ik mooi. Iedereen bij Goes heeft hetzelfde doel." Het duel met Silvolde begint vanavond niet om 19.45 uur maar om 19.30 uur en is te volgen via het Twitter-account @PZCSport. De return is zondag in Goes. De win naar speelt in de finale tegen Ge mert of Be Quick. Kerkhove probeert zich op het park van Roland Garros een weg door de menigte te banen. Mensen lopen er voor je voeten, tikken je per abuis aan en kijken op je pas om erachter te komen welke speelster je precies bent. „Het is hier zo druk", zucht ze. Nee, doe Kerkhove maar Wim bledon, waar het minder hectisch is en de mensen wat meer timide zijn. En, niet onbelangrijk, waar er op gras wordt gespeeld. De favo riete ondergrond van Kerkhove, die het liefst op snelle banen speelt. Te gen Sam Stosur, voormalig finalist in het enkelspel op Roland Garros, en haar partner Anastasia Pavlyu- chenkova, kwam Kerkhove giste ren op gravel nog tekort: 3-6 4-6. „We hadden heel weinig kans, vooral in hun servicegames", be kende Kerkhove, die als team een cheque van 11.000 euro ontving. „We hadden wat meer risico moe ten nemen en wat agressiever moe ten spelen om wat gevaarlijker te worden." Dat was ook precies de conclusie van Fed Cup-captain Paul Haar huis, die op de kleine, gereno veerde baan 9 aandachtig toeschou wer was. „Ik mis dat je net iets ex tra's probeert te doen. Nu speel je je spel, maar die tegenstanders spelen dat spelletje beter. En dan doe je leuk mee, maar uiteindelijk is het gewoon 6-3 6-4", aldus Haarhuis, zelf jarenlang een van de beste dubbelspelers ter wereld. „Ik miste af en toe de intercepties aan het net, want van achteruit was de partner van Lesley niet de beste van de vier." Kerkhove en Marozava voelen zich meer thuis op snelle onder- gronden, waar de rally's wat korter zijn. „Onze sterkte is ons agressieve baselinespel. We moeten meer va riatie gaan krijgen aan het net", zei de 25-jarige Wit-Russin, die Kerk hove prijst om haar rust. „Ze is mentaal erg sterk: ik ben soms heel emotioneel en zij houdt mij rustig en stabiel." En dus zit het tweede Grand Slam-toernooi van de twee er al na één partij op. Kerkhove mocht in Parijs niet in het enkelspel (kwalifi caties) in actie komen, omdat ze net een paar plekken te laag stond. Recent koos ze ervoor naar Austra lië af te reizen voor de Fed Cup en in die periode had ze plaatsing kunnen afdwingen. „Het spelen van de Fed Cup was een mooie kans, dat wilde ik niet overslaan. Daarin speelde ook een stukje landsbelang mee. Grand Slams kan ik nog jaren spelen, maar misschien word ik niet meer voor de Fed Cup gevraagd", aldus Kerk hove, de nummer 63 in het dubbel spel en de mondiale nummer 199 in het enkelspel. „Of mijn prioriteit langzaam verschuift naar het dub belspel? Nee, absoluut niet. Het en kelspel blijft het belangrijkst." Nieuwe coach Gisteravond stapte Kerkhove nog met haar nieuwe coach Selma An- drade („Ik was toe aan een nieuwe impuls") in de auto richting Neder land. Komend weekeinde staat in het teken van competitieverplich tingen in Nederland (TV Zand- voort) en Duitsland en dan gaat de focus op het grasseizoen. Waar sommige spelers hun neus ophalen voor de grastoernooien, begint het bij Kerkhove al iets te kriebelen. „Op gras voel ik me heel prettig", aldus Kerkhove, die voor het eerst weer in actie komt in Ros malen. in de zeven of acht wedstrijden daarna nogmaals bekeken ben, voordat ze contact opnamen met mijn zaakwaarnemer. Toen is het balletje gaan rollen en ben ik in ge sprek gegaan met technisch mana ger Paul Bosvelt. Er schijnt ook wel belangstelling geweest te zijn van andere clubs, maar dat is nooit zo concreet geworden als bij Go Ahead. Ik ben ook heel blij dat dit gelukt is." 100 procent Hij vindt het echt een club die bij hem past. Bliek: „Het is een echte volksclub, met een stadion midden in een woonwijk. En ze houden hier van voetballers die de duels niet uit de weg gaan en die altijd 100 procent geven. Dat is precies hoe mijn spel is." Voetballend hoopt de verdediger nog verder te groeien in Overijs sel. Hij vertrouwt erop dat nieuwe staf- John Stege- man wordt de nieuwe trainer- hem naar een hoger niveau tilt. „Ik heb echt nog veel te le ren." En hij ver wacht dat Go Ahead Eagles, dat on langs vier plekken onder FC Dordrecht als zeventiende ein digde, een mooi seizoen kan gaan draaien. „Vanaf 1 juli wil ik laten zien dat ik wat kan toevoe gen", zei de nieuweling werklustig. „Bij elke nieuwe club moet je je van zelfsprekend bewijzen. Ik ben me ervan bewust dat ik keihard zal moeten knokken om in het team te komen." donderdag 31 mei 2018 echte prof De selectie van Goes stapt van middag om 14.00 uur de bus in voor de eerste nacompetitie- wedstrijd tegen Silvolde. In Ze venaar wordt aan het eind van de middag een tussenstop ge maakt om te eten. Voor Rogier Veenstra is het een redelijk be kende omgeving. „Ik ben gebo ren in het ziekenhuis van Zeve naar", vertelt de trainer van Goes. „Tot mijn achtste heb ik in Duiven, bij Arnhem, ge woond. Mijn vader vertelde me dat ik als klein ventje eens tegen Silvolde heb gespeeld. Ik ben denk ik de enige bij Goes, haha!" Barry van der Hooft Goes -Rogier Veenstra, trainer Goes Raymond Wolff maakt geen deel meer uit van de selectie van Goes. De middenvelder, die na dit seizoen overstapt naar VC Vlissingen, kwam zondag niet opdagen voor het uitduel met BVC'12. „Hij had niets laten horen", zegt Rogier Veenstra. „Op mijn verzoek maakt hij nu geen deel meer uit van de selec tie." Dat vindt de trainer wel heel jammer. „Want ik heb Raymond nog altijd hoog zitten. Hij is een speler die met één steekpass een wedstrijd open kan breken. Alleen deed ik de laatste tijd steeds minder een beroep op hem. De jongens die op de bank zitten moeten en willen ook vol gas blijven geven. Raymond kon dat niet meer opbrengen." De 31-jarige Wolff moest het dit seizoen vooral met invalbeurten doen. In de bekerduels kwam hij wel steeds in actie. Zo maakte hij in het uitduel met Heerjans- dam de winnende treffer. „Maar in de finale tegen Uno Animo kreeg ik vijf minuten", aldus Wolff. „Daar sprak weinig res pect uit. Nu zou ik nog maximaal vier wedstrijden mee moeten, om misschien vijf minuten te voetballen. Daar ga ik mijn kin deren op zondag niet voor weg brengen. Ik kon me niet echt meer motiveren. Dan kun je beter stoppen." Roland Garros 2018 is voor Les ley Kerkhove beperkt gebleven tot één partij. Na een paar weken thuis, in verband met de eredivisie en het toernooi van Rosmalen, komt het volgende hoogtepunt eraan voor de Zie- rikzeese en haar Wit-Russische partner Lidziya Marozava: het Grand Slam-toernooi dat hun beter ligt, Wimbledon. Tim Colijn Parijs Lesley Kerkhove met Lidzija Marozava. foto tim colijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41