is volledig afgescheurd O O) CD O therm BUSSL' Achillespees Akindayini 12 ZE Beker lijkt uit zicht voor Dallinga.com Adelaar verlaat alweer Bruse Boys Wandelmarathon niet in 2019 en 2020 PROFCONTRACT JULIUS BLIEK In één jaar van de nacompetitie in de eerste klasse naar een profcontract bij Go Ahead Eagles. Julius Bliek (23) staat te trappelen om op 1 juli te beginnen. Na de eerste ronde van de nationale bekerfi nale voor driebandenteams is het perspectief op titelprolongatie voor Dallinga.com al voor een flink stuk vervlogen. De ploeg uit Sluiskil leed een 6-2-nederlaag tegen STZ Zundert. Steven van Acker, Berry Dallinga en Jean Paul de Bruijn verloren gisteren allen met 1-2. Vooral de nederlaag van de laatste was zuur: de Hulstenaar maakte meer caramboles en had een beter moyenne dan Peter Ceulemans en toch ging hij onderuit - zoiets kan in een set systeem. Hij noteerde 32 punten in 12 beurten, verdeeld over drie sets, waar Ceulemans 31 ca ramboles en 13 beurten had. De winst van Frédéric Caudron op Roland Forthomme was niet meer dan een kleine pleister op de wonde. Vandaag is W. v. d. San- den uit Hilvarenbeek de tegenstander. Het uit de eerste klasse gedegradeerde Bruse Boys raakt Dylan Adelaar kwijt. De buiten speler gaat in Schiedam bij Kethel Spaland spelen. Adelaar was - na een avontuur in de Verenigde Staten - nog maar net terug in het paarse shirt van Bruse Boys, maar heeft besloten opnieuw voor een nieuwe club te kiezen. De aanvaller gaat studeren in Rotterdam en gaat daar nu ook in de buurt voetballen. Kethel Spaland promoveerde afgelopen sei zoen als kampioen van de derde naar de tweede klasse. Adelaar wordt de tweede Zeeuw in de selectie van de Schiedammers. Ook centrale middenvelder Dimitri Hooft- man komt uit voor de Zuid-Hollandse club. De organisatie van de Marathon Zeeuws- Vlaanderen zal niet in 2019 weer een wandel marathon houden. Het bestuur heeft gezien dat het een te grote belasting is voor het vrij willigerskorps. In april 2018 was de eerste wandelmarathon op Zeeuws-Vlaams grondgebied. In navolging van de wandelmarathon die al een decennium aan de Kustmarathon verbonden is. De aanlei ding was het tienjarig bestaan van de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen. Aan de tocht van Terneuzen naar Hulst deden 2000 mensen mee. Het idee van de wandelmarathon is niet hele maal van tafel. Het bestuur wil het nu voorlo pig om de drie jaar doen. De tweede editie is in 2021. zv.. Van der Lijke AZ-Lokeren Oostkapelle Akindayini strompelde dinsdag na ruim een uur spelen van het veld. Na het laatste fluitsignaal moest de Engelse spits door fysiotherapeut Ruben Deij en reservedoelman Vin Vercouteren richting de kleedka mer worden geholpen, omdat hij niet meer op zijn linkerbeen kon steunen. Dat hij een zware achilles- peesblessure had opgelopen was toen al duidelijk, alleen was er nog de hoop dat de achillespees niet volledig zou zijn afgescheurd. Akindayini werd om 22.45 uur op de achterbank van de auto van Deij gezet, die met hem naar het zieken huis in Knokke reed. De fysiothera peut voelde eerder al dat er veel vocht rond de achillespees zat. Het linkerbeen van de spits werd in Knokke in het gips gezet, waarna hij zich gisterochtend om 08.30 uur moest melden bij een orthopeed. Daar kreeg hij uiteindelijk te horen dat de achillespees volledig was af gescheurd. Zijn ploeggenoten leefden dins dag al met hem mee. Ze vertelden hoe de aanvaller, die in januari naar Hoek kwam en in zijn eerste zes duels zeven keer scoorde, na zijn wissel in tranen op de bank zat. „Hij wilde belangrijk zijn voor ons in de nacompetitie, zoals hij dat in veel competitieduels ook is geweest", zei aanvoerder Reguillo Vandepitte. „Voetbal is alles voor Daniël. Dit is echt heel triest." Akindayini zal dit seizoen dus niet meer in actie komen voor Hoek. Of hij volgend seizoen voor de hoofdklasser actief blijft, moet de komende tijd duidelijk worden. Julius Bliek kreeg dinsdag van de teammanager van Go Ahead Eagles een rondleiding door Deventer, een Ze houden hier van voetballers die de duels niet uit de weg gaan stad die de verdediger uit Burgh- Haamstede nog niet kende. „Overal zag je hoe deze club leeft", zei hij. „Bij heel veel huizen hing er iets van rood en geel. Hoe gaaf is het dan om hier straks te mogen spelen!" De Schouwse voetbal ler, die volgende week 24 wordt, tekende gistermid dag een tweejarig verbinte nis bij de eerstedivisionist. 's Ochtends had hij zijn medische keuring. Hij genoot van het mo ment. Zijn eerste contract! „Ik ben nu geen semi-prof meer, maar een echte prof. Ik heb zin om op 1 juli te beginnen. Ik ga dan ook in Deven ter wonen. Ik zal niet meer bij mijn vader in de zaak kunnen werken." Het ging de laatste twaalf maanden snel met Bliek. In het seizoen 2016-2017 voetbalde hij nog bij eersteklasser Kloetinge. „Precies een jaar geleden was ik daar ge woon aan de nacompetitie bezig.Daarna kreeg hij van trainer Gérard de Nooijer - natuurlijk ook een Zeeuw - de kans om zich bij FC Dordrecht te bewijzen. Bij die Jupiler League club maakte hij een sterke ontwik keling door. Hij debuteerde in sep tember in het betaalde voetbal en haalde aan het einde van het seizoen de tweede ronde van de play-offs. Bliek scoorde tot nu toe één keer. Dat was in novem ber, uitgerekend in de Adelaars horst tegen Go Ahead Eagles. „Bij die wed strijd ben ik opge vallen", weet Bliek. „Vandaag vertel den ze me dat ik hummel THERMEN bussloo donderdag 31 mei 2018 DRIEBANDEN VOETBAL De wandelaars op de Scheldeboulevard in april 2018. ATLETIEK Voor de vrije renners zijn er zaterdag twee wedstrijden. In Aardenburg is er startgelegen heid voor de TMZ-coureurs, op een parkoers van 5 kilometer. Om 17.00 uur rijden de 40+ en de S/P-klasse, twee uur later starten de ama teurs en D-categorie. In Westdorpe komen de coureurs van de Belgische Waod in actie. Vanaf 15.30 uur is er een open wedstrijd van 76 kilometer met start en finish in de Bern- hardstraat. De Middelburgse wielrenner Nick van der Lijke werd gister avond 68ste in de proloog van de Ronde van Luxemburg. Hij verloor 23 se conden in 2,3 ki lometer. Tijdens de zo merstop in het betaalde voetbal gaan twee prof clubs met elkaar de strijd aan in Goes. AZ Alk maar en Lokeren spelen zaterdag 14 juli een oefen duel op het veld van zondag hoofdklasser Goes. Het duel begint om 16.00 uur. S Voetbalvereni ging Oostka pelle verwel komt vijf nieuwe selectiespelers: Maarten Haze laar, Luuk van Wuijckhuijse (beiden JVOZ), Remco van Wel- sum (FC Dau- wendaele), Jens Kamphorst (Zeelandia Mid delburg) en Tom Meerman (Arne- muiden). Voor het eerst een Waar Daniël Akindayini dinsdag avond al voor vreesde, werd gis termiddag bewaarheid. De 22- jarige spits van Hoek blijkt in het nacompetitieduel van Hoek met Spijkenisse (1-0) zijn achilles pees volledig te hebben afge scheurd. Hij wordt vandaag ge opereerd en wacht daarna een lange revalidatie. Barry van der Hooft Hoek Jrw Daniël Akindayini in gelukki ger tijden, fotocamileschelstraete o. Roeland van Vliet Deventer - Julius Bliek ,ULl.lU l "O" Julius Bliek (rechts) wordt in Deventer gepresenteerd door technisch manager Paul Bosvelt. FOTO GO AHEAD EAGLES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40