MIJN HOBBY 3 7 11 Bep Freyser (71) uit 's-Heer Arendskerke is gek op kralen. Ze maakt er onder meer kettingen, arm banden en boekenleggers van. Heel fraai zijn haar gebreide en gehaakte oud-Hollandse kralenbeursjes. „Toen ik nog een kind was. Mijn vader en moeder waren ook heel creatief. Het is me eigenlijk met de paplepel ingegoten. Ze noem den me toen ik klein was wel eens 'de kraai'. Ik was gek op alles wat glom en blonk." „Het lekker bezig zijn. Ik doe ook andere creatieve dingen, hoor, zoals schilderen. Ik moet er niet aan denken om achter de gera niums te zitten. „Dat verschilt per week, maar doorgaans maak ik elke dag wel iets." „Helemaal niet zoveel eigenlijk. 60 euro per maand misschien. Maar ik verkoop ook dingetjes. Dat geld gebruik ik om mijn voorraad weer aan te vullen. Ik verdien er niets mee, hoor." „Niet echt een club. Maar sinds zes jaar heb ik wel een ruimte in het Ambachts centrum in Goes. Ik zit hier samen met alle maal andere mensen die mooie dingen maken. Ik liep hier een keer met mijn dochter toen we zagen dat er een ruimte te huur stond. 'Is dat niks voor jou ma?', vroeg ze toen. Ik geef hier onder meer workshops aan kinderen. Dat vind ik zo leuk om te doen." „Ik kijk op internet wel eens filmpjes van Jill Wiseman, die bijzondere dingen maakt. En ik ben lid van 'Werken met kleine kraaltjes'. Mijn man vindt het geweldig." „Natuurlijk met de mensen in het Am bachtscentrum, maar ook met mijn kin deren en kleinkinderen. Mijn dochter is ook heel creatief en de kleinkinderen kunnen alle maal breien en haken. Dat is in deze tijd best bijzonder, toch?" Het allereerste tasje dat ik lang geleden maakte, een reticule. Daardoor kreeg ik de smaak te pakken. Maar ook een bruidstasje, waar wel 30.000 kraaltjes in zitten, vind ik heel mooi. En natuurlijk de Achterhoekse vrekken- kous, een mannenbeurs. Hoe dikker en dus voller die was, hoe gieriger of zuiniger de eige naar was." VJgek? Jawel, hoor. 'Waarom doe je dit nog op jouw leeftijd', vragen ze dan. „Zeker! Zo ben ik nu bezig aan een rouwtasje uit Spakenburg. Het ligt er al een jaar. Af en toe werk ik eraan. Ik ben altijd met meerdere dingen tegelijk bezig." donderdag 31 mei 2018 GO Een tasje met 30.000 kralen Rob Paardekam 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2Wat is er zo leuk aan uw hobby? Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor "1 "1 Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Bep Freyser met enkele van de door haar gemaakte kralenbeursjes. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39