Oestersteker piekt op wereldtoneel zoekt bezorgers! u 9 krantenbezorgen.nl PZC ONLINE een boek moet kunnen uitzoeken en er vervolgens op je gemak in kunt lezen. Als klant mocht en mag je niet het gevoel hebben dat er iemand staat te kijken of je iets gaat kopen. Verder wilden we geen koffiehoekje dat achterin de winkel was weggestopt. Integen deel: eten en drinken prominent en centraal - dat idee was nieuw. Als je voorbij de brasserie bent kom je in het wal halla, de boeken en de muziek, waar je minstens twee uur geboeid kunt rondhangen. We werkten met trefwoorden: ontmoeting, dwa len. Vandaar de vele ronde kas- topstellingen in de winkel. Let terlijk alles was te koop, van de boekenkast tot en met de lamp boven de tafel waaraan je zat. In feite is dat nu nog zo, alleen wordt er geen nadruk meer op ge legd, er hangen geen prijskaartjes aan. Hoekje, dat was ook zo'n woord. Door heel de winkel heb ben we hoekjes gecreëerd, waar je de tijd kunt nemen. Gemeente bestuurders werkten eerst niet mee. We voelden scepsis in de stad. Nu is de winkel een insti tuut, een ontmoetingsplaats die niemand meer wil missen." Piet Dieleman kwam met het idee om 'een glazen vel' voor de buitengevel te zetten: „Met de glaswand bleef de gevel onaange tast en zou die over vijftig jaar het enige intacte pand van architect Rothuizen aan de Markt sieren. Het glas zorgt ook voor dyna miek, de buitenwereld en de wol ken worden erin gereflecteerd." Nationaal en internationaal kreeg De Drvkkery veel waarde ring en prijzen, onder andere die van 'Beste boekwinkel van Ne derland en Vlaanderen'. En, hoe nu verder? Jan de Vlieger: „Het voelt alsof ik een parel van de stad heb over genomen. Dat is een hele verant woordelijkheid. Er is veel tekst nodig om de huidige wereld te begrijpen. Dat we met de winkel daarin voorzien, dat zou je een missie kunnen noemen." strijden oestersteken. Dat hij daar zo bedreven in is, komt mede door zijn werk bij De Oesterij in Yerseke. Er zijn dagen dat er wel een paar duizend oesters door zijn handen gaan. Oreel ging eerder al naar EK's, WK's en naar wereld bekerwedstrijden in Zweden en Denemarken. „Ik eindigde altijd zo'n beetje in de middenmoot", vertelt hij. „Maar in China ben ik doorgestoten richting de top. Ik ben boven de wereld- en Euro pese kampioenen geëindigd. Dat is niet verkeerd, toch?" In tegenstelling tot veel andere wedstrijden werden deze keer niet alleen platte oesters, maar ook creuses (Japanse oesters) geopend. Dat maakte het voor sommige deelnemers wat lastig. „Maar ik kan het allebei", zegt de 54- jarige Oreel. Wij zoeken bezorgers voor de bezorging van de ochtend kranten, waaronder PZC, de Volkskrant, AD en Trouw. 6 dagen per week verwachten abonnees hun krant voor 07.00 uur 's ochtends in de brievenbus (op zaterdag voor 08.00 uur). Je bezorgt gemiddeld 1 tot 1,5 uur per dag. De minimumleeftijd is 15 jaar (voor grotere wijken 18 jaar). Ben of ken jij iemand die op zoek is naar een goede bijverdienste? Meld je aan! donderdag 31 mei 2018 PC verdwalen HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smartphone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelijker, in stalleer dan de PZC-nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit mo ment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net binnen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op PZC.nl 1. Halve meter water in garage Kruiningen door noodweer 2. Dit is de hoogste strandtrap van Zeeland 3. Zo ziet de entree van Vlissin- gen eruit in 2020 4. Code oranje opgeheven 5. Forse straf dreigt voor klus- bende Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie f] facebook.com/depzc (s) @pzcredactie FACEBOOK Popgroep Blof maakte gisteren bekend dat alle inwoners van Zoutelande gratis naar Concert at SEA mogen, vanwege het succes van het gelijknamige liedje. Op de PZC-Facebookpa- gina wordt volop gereageerd op de geste. „En wat als je aan de Zeeuwse kust woont? Krijg ik dan ook een kaartje?", schrijft Dianne Fraanje, verwijzend naar dat gelijknamige nummer. Peter Oreel. foto MECHTELD JANSEN De mannen van De Drvkkery in Middelburg, vlnr: Frans van de Velde, Koos Scherphuis, Lex de Looff, Dick Anbeek, Jan de Vlie ger, Piet Dieleman. Oestersteker Peter Oreel uit Yerseke kruipt richting de wereldtop. De vijfvou dig Nederlands kampi oen behaalde afgelopen weekend in China de negende plaats tijdens de wereldbekerwed strijd. „Dit was mijn beste prestatie ooit", zegt hij. „De hele we reldtop was aanwezig." Rob Paardekam Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37