999?" 8 DRVKKERY 20 JAAR De Drvkkery heeft zich van boekwinkel ontwikkeld tot een Middelburgs instituut. Na twintig jaar blikken we terug en vooruit met de mannen van toen, die de 'leukste boekwinkel van Nederland' voor ogen hadden. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Zeeuwse leraren staken op 12 september re Voor het jubileum van boekhandel de Drvkkery willen ze best uitrukken: de vier oprichters van toen en de vormgever. Precies 20 jaar geleden, 28 mei 1998, hieven ze het glas bij de opening van wat ze als hun 'avontuur' beschouw den. Het uitgangspunt was: 'Als we iets doen, dan willen we ook de beste zijn'. Nu staan ze weer voor de karak teristieke glazen gevel op de Markt van Middelburg. De man die sinds driekwart jaar het vaandel hoog moet houden, schuift aan als nummer zes. We hebben dus: Frans van de Velde (65) en Koos Scherphuis (76), de uitgevers die na de verkoop van 'hun' PZC be sloten te investeren in de nieuwe boekwinkel. We hebben ook Lex de LoofF (70) en Dick Anbeek (68), de boekhandelaars die samen werkten 'op basis van een goed ge voel en hun blauwe ogen' en die op een dienstreis ter hoogte van Lewedorp tegen elkaar zeiden: „Zullen we de leukste boekhandel van Nederland gaan maken?" Kunstenaar Piet Dieleman (62) be dacht de glazen gevel. Jan de Vlie ger (56) tenslotte is sinds vorig jaar de nieuwe eigenaar. Waardeloos Dick Anbeek in Middelburg en Lex de Looff in Vlissingen werk ten in de jaren 80 en 90 al samen op het gebied van studieboeken en automatisering. Voor een nieuw, gezamenlijk winkelproject lieten ze hun oog vallen op de Segeers- straat in Middelburg, waar in 1997 Eten en drinken prominent en centraal-dat idee was nieuw nieuwbouw zou komen na de sloop van de kerk van de Gerefor meerde Gemeente. Het daarvoor ontworpen project vond geen ge nade in de ogen van Anne Douwe Knobbe, de adviseur die ze in de arm hadden genomen. Knobbe - hij noemde zichzelf'ideeënbera- ter' - vond de plannen voor de Se- geersstraat 'traditioneel, niet span nend, waardeloos'. Vervolgens dachten de boekhandelaars: toch maar eens gaan praten met Koos Scherphuis. Die leidde hen met een enthousiast rond in het oude PZC-pand aan de Markt. Ook Frans van de Velde kwam erbij. Hij was met Scherphuis blij dat ze als oud-krantenmannen wat konden betekenen in een sector die heel dicht tegen hun uitgeversvak aan zat. En zo is het gekomen. Het was nog de gulden-tijd: van die munt waren er bijna 10 miljoen nodig. Wat het concept van de winkel betreft, was het gebouw bepalend. Net zoals het toen moet zijn ge gaan duikelen de 'founding-fa- thers' ook nu over elkaar heen in enthousiasme. De oude boekhan del van Anbeek aan de Nieuwe Burg besloeg 220 vierkante meter. In de nieuwe winkel was 1600 vierkante meter voorhanden. Voor de wijze van invulling daarvan te kende architect Ernst van Rennes. Meteen bij de entree werden dienstverlenende activiteiten - waaronder de toeristische infor matie - gepositioneerd. Het mid dendeel bevatte een niet te missen brasserie. Achterin de winkel 're geerde' de verbeelding met boe ken, cd's, wenskaarten en kantoor artikelen. Zo is het nog altijd. Anbeek, De LoofF, Scherphuis en Van de Velde, met aanvulling van De Vlieger: „Het idee is dat je neemt je mee neemt je mee groepsreizen al vanaf VLISSINGEN Basisschoollera ren in Zeeland en Zuid-Holland leggen op woensdag 12 septem ber het werk neer. Zij nemen het stokje over van hun collega's in Gelderland en Overijssel. In die provincies voerden de leraren gisteren actie. De leraren strijden voor min der werkdruk en een hoger sala ris. Na de landelijke acties op 5 oktober en 12 december vorig jaar, is een zogeheten estafette staking opgezet: in alle provin cies gingen scholen de afgelopen maanden dicht. De staking in Zeeland en Zuid-Holland is de laatste in de rij. „Met de estafet testakingen hebben we het nieuwe kabinet de kans geboden om met oplossingen te komen", zegt Thijs Roovers, woordvoer der van de actiegroep PO in Ac tie. „We verwachten dat er op 18 september iets in de Miljoenen nota staat. Is dat niet het geval, dan zullen we de acties intensi veren." Hoeveel Zeeuwse basisscholen dichtgaan op 12 september is nog niet bekend. donderdag 31 mei 2018 Nog steeds een winkel om in te Jan van Damme Middelburg -Oprichters van De Drvkkery INFORMAT BOEKE KAS5 F Veel opstellingen in boekhandel De Drvkkery zijn rond, om bezoekers makkelijk van de ene naar de andere afdeling te laten dwalen. -OTOS RUBEN OREEL Onze 62 wereldwijde groepsreizen zijn populair. Boeiende reisroutes, inspirerende ontmoetingen, prima hotels, Nederlands sprekende reisleiding, gegarandeerd vertrek en altijd een scherpe prijs. Het Echte Bali Groepsreis 15 dagen, al vanaf Alles wat 'godeneiland' Bali zo bijzonder en geliefd maakt zit in deze reis Relaxt door Sri Lanka Groepsreis 21 dagen, al vanaf In een aangenaam tempo langs de mooiste plekken van wonderschoon Sri Lanka Divers Zuid-Afrika Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van Kruger tot Kaapstad, al het bijzondere van Zuid-Afrika zit in deze reis Hoogtepunten van Peru Groepsreis 18 dagen, al vanaf Koloniale steden, de majestueuze Andes, Titicaca en ultiem hoogtepunt Machu Picchu Japan Compleet Groepsreis 21 dagen, al vanaf Beleef in 3 weken (bijna) alles wat Japan zo intrigerend maakt Volop inspiratie en veel meer (groeps)reizen? Ga naar nrv.nl Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Boek vóór

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36