Politica besluit tot een nieuwe start: wolwinkel Knitwit 7 VLISSINGEN DE PIEK Aan de lange popgeschiedenis in Vlissingen is gisteravond een einde gekomen. Na de allerlaatste jamsessie in De Piek werd het kaarsje uitgeblazen, de stekker er uitgetrokken, het boek gesloten. Iedere laatste woensdag van de maand was het vaste prik in De Piek de jamsessie door jonge muzikanten. Een idee van bassist Virgil Piqué, gita rist Sander Bosselaar en drummer Jaimy Quite. Met het sluiten van het podium hebben de jonge mu zikanten ook geen plek meer om samen te spelen. Voor Gernardo Dorleijn (9, bijna 10) was deze eerste keer jammen hier meteen ook zijn laatste. Een man van weinig woorden. 'Leuk', vond hij het. 'Cool', na doorvra gen. Het Middelburgse gitaarta lentje zal verder moeten zoeken naar een podium. „Jammer", zegt hij kort. „Jammer, want het was echt heel leuk." „Ja, en hoe nu verder? Zet dat maar boven je artikel." Drijvende kracht Piqué weet het ook niet. „Ik heb nu voor mezelf een andere lo- Dit is een plek waar we herrie mochten maken catie gevonden om les te geven. Het is toch mijn broodwinning. Maar voor die jonge gasten... Ik weet het echt niet. Ik hoor wel over alternatieven, maar met een ruimte alleen ben je er echt niet. Kijk naar dit gebouw. Daar is zo veel in geïnvesteerd, geluid, licht, isolatie. Straks wordt de sleutel in geleverd en is dit allemaal weg. Eeuwig zonde. Dit is een plek waar we herrie mochten maken. Dat krijg je nooit meer terug. No way." De desinteresse voor het po dium ergert Piqué. „De SP komt nu wel kletsen, maar waar zijn jul- We hebben een initiatiefgroep De Piek Moet Blijven opgericht lie altijd geweest jongen? Ik zie die mensen echt helemaal nooit hier. De portefeuillehouder, wethouder Sem Stroosnijder - ik heb hem hier echt nul keer gezien en voor de Cultuurwerf hing De Piek er maar een beetje bij. Alles draaide om het festival." Hoop houden Hobbyisten-voorman Kevin van Gorkom ziet ondanks alles nog le ven in De Piek. Veel kan hij er niet over kwijt. „We hebben een initia tiefgroep De Piek Moet Blijven op gericht. Mensen met hart en ziel voor De Piek. We willen in ieder geval een poppodium voor Vlis singen behouden. Dat zal niet on der de Cultuurwerf zijn. Je hebt voor De Piek ook helemaal geen dure directeur of twee man voor communicatie nodig. De ge meente wil er eigenlijk mee door, dus ik blijf hoop houden." Ze is zeker niet de opvolgster van Gaby Gillissens wolwinkel Ajour, die vorig jaar sloot. Daar kwam Dina graag: „Maar ik wilde het an ders. Er is zoveel vernieuwing in de wolwereld." Bij KnitWit geen muurbedekkende schappen vol knotten, maar een selectie stren gen, haakgarens en Zeeuwse bor duurpatronen. Dina Verbrugge is kieskeurig. Het moet schoon gepro duceerd zijn, diervriendelijk en vooral mooi. Geen polyester voor Ik ontdekte hoe tactiel wol is. En hoe rustgevend breien kan zijn niks, maar Bluefaced Leicesterwol en merino, katoen, linnen en zijde uit vooral Zuid-Amerika - Dina groeide op in Curacao. Veelkleurige garens hebben haar voorkeur. Ze liet haar eigen garens verven, in tin ten van typisch Vlissingse sferen: de boulevards bij zonsopgang, en het 'blauwe uur' bij het invallen van de nacht, een veelkleurig vol Bad- strand en de blauwen, groenen en okers van zee en zand. Maar er lig gen ook strengen van Manos de Uruguay, een maatschappelijke on derneming voor vrouwen. De naam van de wolverfster staat op de eti ketten. Dina houdt workshops in moderne woltechnieken. „Ik was nooit zo'n fröbelaar. Maar zwanger van mijn eerste kind ontdekte ik hoe tactiel wol is en hoe rustgevend breien kan zijn. Het geeft je focus. Een half uurtje breien en ik kon als raadslid de begroting aan. Het heeft me echt door zware tijden heen ge holpen." donderdag 31 mei 2018 WA Muzikanten doen het licht uit Guido van der Heijden Vlissingen - Virgil Piqué, bassist - Kevin van Gorkom, voorman Van fractievoorzitter voor D66 naar ondernemer van een wol winkel. Vorig jaar verliet Dina Verbrugge de Vlissingse ge meentepolitiek na een postna tale depressie. Ze besloot tot een nieuwe start. Zaterdag opent ze 'Knitwit' in de Sint Ja- cobsstraat. Claudia Sondervan Vlissingen - Dina Verbrugge culture Het is gezellig meedeinen in De Piek. fotoslex de meester A Virgil, Sander en Jaimy (vlnr). A Dina Verbrugge: „Een half uurtje breien en ik kon als raadslid de begrotingen aan." foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35