PVV wil dat mariniers in Doorn blijven 5 MASTERCLASS PAUL RUVEN De bekende regisseur, producent en scenarioschrijver Paul Ruven geeft morgen een masterclass in Vlissingen. Een unieke kans voor iedereen met een veelbelovend filmidee. ZBP2018 22 bekeuringen bij verkeerscontroles Inschrijven voor de Zeeuwse Boekenprijs Twee gewonden bij ernstig ongeval De mariniers moeten gewoon in Doorn blijven. Dat vindt de PW in de Tweede Kamer. De partij heeft een motie ingediend om ervoor te zorgen dat de verhuizing naar Vlis singen niet doorgaat. De PW zegt dat heel veel mariniers het korps verlaten en dat is slecht voor de in zet van het korps. De Kamer sprak deze week over de defensienota. Volgens het PW- kamerlid Emiel van Dijk is de situ atie - zes jaar na het besluit over de verhuizing naar Vlissingen - com pleet veranderd. „De marinierska zerne in Doorn moet openblijven, want als we dat niet doen, dan heb ben we straks geen Korps Mariniers meer. Ieder mens met gezond ver stand ziet dat die verhuizing een slecht plan was en met de dag een slechter plan wordt", zei hij eerder deze week bij de behandeling van de Defensienota. Staatssecretaris Barbara de Visser erkent dat de uitstroom groot is. Het ministerie doet onderzoek naar het vertrek van mariniers. Zodra daarover duidelijkheid is, wil ze met de Tweede Kamer praten over de verhuizing. Wanneer de PW-motie in stem ming komt, is nog niet bekend. Paul Ruven komt naar Vlissingen op uitnodi ging van Filmalot, voorheen Cavak gehe ten. De stichting helpt talentvolle filmmakers op weg. „Ik vind dat een fantastisch initiatief', zegt hij. „Zoiets zouden ze in veel meer provincies moeten doen." Hij zal tips geven en vertellen over zijn eigen ervaringen. Er is veel om uit te putten, want Ruven (59) heeft talloze films, documen taires, tv-series, videoclips en re clames op zijn naam staan. Een van zijn bekendste producties is 'Filmpje' (1995), met Paul de Leeuw. „Ik kom nog steeds men sen tegen die daar hele stukken uit kunnen citeren." Hij won in totaal drie Gouden Kalveren, maar maakte ook deba cles mee. „Filmen is vallen en op staan", zegt Ruven. „Ik probeer nooit de veiligste weg te nemen, maar altijd iets te riskeren. Zo wil ik mezelf blijven uitdagen. Nieuwe dingen ontstaan alleen doordat iemand durft. Ik ga niet Je kunt zomaar onder de douche een geweldig idee hebben voor de middelmaat, maar voor heel goed. Je loopt het risico dat het mislukt, maar van elk experi ment leer je weer." Momenteel legt hij de laatste hand aan 'Me too,fuck you - it's time for action'. „Die gaat over enkele vrouwen die hun recht proberen te halen tegenover hun seksuele 'predators'. Het is toeval dat de film samenkwam met de #metoo- beweging. We waren al aan het draaien voordat die ontstond." Opnieuw zoekt Ruven het expe riment. „De film is op een heel an dere manier gemonteerd, namelijk zoals je op je telefoon swipet. De beelden gaan van links naar rechts. Soms volg je het hoofdverhaal en soms schuifje een paar beelden op en zie je iets anders. Dat past in de beeldcultuur van nu." „Het filmlandschap verandert heel snel", zegt Ruven. „We heb ben online, Netflix. Vloggers vor men een soort new wave onder de filmers. Dat zijn de helden van nu. Als je talent hebt, kun je dat zelf doen vanuit je slaapkamer." Een stevig budget is niet meer noodza kelijk om met film te beginnen. „Er is dus ook geen excuus om wat te proberen." Hij hoopt vooral dat zich mor- Ikga niet voor de middelmaat, maar voor heel goed genmiddag mensen met een veel belovend idee melden. „Dan kan ik zeggen hoe je dat verder kunt ontwikkelen en hoe het misschien zelfs naar Amerika kan. Het leuke van film is toch de droom. Natuur lijk is het maar een kleine kans, maar je kunt zomaar onder de douche een geweldig idee hebben. Dat is precies waar iedereen naar op zoek is. En waarom zouden die ideeën niet in Zeeland zijn? Talent is niet geografisch gebonden." KRUININGEN Vrachtwagen belandt in sloot donderdag 31 mei 2018 OOSTBURG De politie heeft gistermid dag 22 bekeuringen uitge deeld bij vier verschillende verkeerscontroles in Zeeuws-Vlaanderen. Agenten controleerden in Oostburg (Philipsweg), Schoondijke (Willemsweg), Biervliet (Middenweg) en Eede (Rijksweg). In totaal zijn 16 boetes uitgedeeld voor te hard rijden, vijf voor niet-handsfree rijden en één bekeuring voor rijden zon der gordel. MIDDELBURG Schrijvers en uitgevers kun nen hun boeken binnenkort aanmelden voor de Zeeuwse Boekenprijs 2018 (ZBP). Vanaf vrijdag 15 juni wordt de inschrijving een maand lang opengesteld. Het gaat om boeken die ver schenen zijn tussen 15 juli 2017 en 15 juli 2018. Voorwaarde voor deelname is dat óf de auteur óf de in houd Zeeuws is, of allebei. Aanmelden kan via de web site van ZB|Bibliotheek van Zeeland: www.dezb.nl/ zeeuwseboekenprijs. KOUDEKERKE Op de Rondweg Koude- kerke (N288) tussen Koude- kerke en Vlissingen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twee personen ernstig gewond geraakt. Een bestelbusje was kort voor 01.00 uur van de weg geraakt en in de sloot langs de weg beland. De gewon den zijn met spoed per am bulance afgevoerd. De weg was tot even na 02.00 uur volledig afgesloten. Over de oorzaak van het ongeval is niets bekend. Ab van der Sluis Vlissingen Vernieuwing in film lukt alleen maar als je durft Rolf Bosboom Vlissingen Masterclass Paul Ruven, morgen om 14.00 uur bij Filmalot, Edison- weg 41b, Vlissingen. Aanmelden: stichtingfilmalot@gmail.com. Paul Ruven: „Ik probeer nooit de veiligste weg te nemen, maar altijd iets te riskeren." fotoanp Een vrachtwagen is gister middag op de Zandweg in Kruiningen in de sloot ge reden. De oorzaak is nog niet bekend. Vermoedelijk heeft de chauffeur de bocht te kort genomen. Hij raakte bij het ongeval niet gewond. Een hijskraan heeft de vrachtwagen later in de middag rechtgezet en geborgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33