Vrijwilligerswerk i:l« Heel Zoutelande mag gratis naar Concert at SEA Reimerswaal: Stuur foto's wateroverlast 2 WILLEM VAN DAM Column Of ik er iets voor voelde om chauffeur van een buurt bus te worden. Hoezo dat? Nou, een paar dagen geleden ontving ik een aardige e-mail van een mevrouw uit Heinkenszand. Ze had, meldde ze, mijn stukje van vorige week gelezen, waarin ik schreef dat ik behoefte had aan een verzetje en daarom overwoog om me aan te sluiten bij de vechters bazen van 5oPlus. zijn voor mij en mijn generatiege noten genoeg andere mogelijkhe den om de tijd op een aangename én zinvolle wijze door te brengen: vrijwilligerswerk bijvoorbeeld. Nu huldig ik nog altijd het standpunt dat zinvolle arbeid be taald dient te worden. Hoe vaak is mij de voorbije jaren niet gevraagd of ik een lollig artikeltje wilde schrijven voor buurt-/wijk-/club- bladen en vergelijkbare periodiek jes? Vaak. Maar elke keer als ik in formeerde naar de vergoeding die daar tegenover stond, kreeg ik stomverbaasde reacties: 'géén ver goeding natuurlijk, dat doe je toch voor je lol, je bent toch met pensi oen?' Alsof een fietsenmaker na zijn vijfenzestigste gratis en voor niks voor de hele straat banden gaat staan plakken; alsof de gepen sioneerde huisarts puur voor zijn genoegen de aambeien van het halve dorp zal inspecteren. de buurtbus, informeerde de me vrouw uit Heinkenszand. En of ik geen zin had om als vrijwilliger zo'n busje te gaan besturen. dat het mij, alleen al gelet op mijn rijstijl, niet gewenst leek om op haar suggestie in te gaan. Ze had daar, zo mailde ze mij terug, wel enig begrip voor. Maar of ik dan misschien wel zo goed zou willen zijn om in een van mijn stukjes te wijzen op de mogelijkheid om 'met de bus voor 65 euro per jaar (alleen voor 65-plussers) door heel Zeeland te reizen'. Vooruit, ik ben de lulligste niet. Bij dezen dus. Alsof de gepensioneerde huisarts voor zijn genoegen aambeien zal inspecteren DESTELLING Vandaag: Ik slaap altijd prima Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters POPULAIR BETAALSYSTEEM TIKKIE N06 NIET BIJ IEDEREEN BEKENb IK VROE0 OM EEN TIKKIE- Brillen weg na inbraak in winkel Saxofonist Jan Net overleden Zeeuwse Gronden naarYerseke Concert at SEA duurt dit jaar drie dagen. Op donderdag staan onder anderen Racoon, Jim van der Zee, Danny Vera en Blof zelf met het Zeeuws Orkest op het podium. De vrijdag en zaterdag zijn uitver kocht. Het liedje Zoutelande leverde Blof de grootste hit op van haar car rière. Het liedje stond tien weken op nummer r in de Nederlandse Top 40 en voerde ook zes weken de hitlijst aan in België, wat meteen de doorbraak van de band aldaar betekende. De band meldt in de brief, die deze week in samenwerking met de gemeente Veere in de bus valt bij de inwoners: 'Cameraploegen vanuit heel het land kwamen naar Zoutelande op zoek 'naar het gam mele strandhuis'. Fans boekten spontaan een weekend weg naar het dorp om kennis te maken met de sfeer. Het liedje was maanden lang niet van de radio te slaan, of stond op repeat in de lokale Zoute- landse horeca. Graag willen we dit succes met jou als inwoner vieren, of het enigszins met je goedmaken als je het liedje niet meer kan aan horen. We nodigen daarom het ge hele dorp Zoutelande uit om gratis naar Concert at SEA te komen, op donderdag 28 juni'. Volgens Blof-manager Lesley Grieten is de uitnodiging een be dankje voor wat het liedje 'onbe doeld heeft losgemaakt'. „We heb- Graag willen we dit succes met jou als inwoner vieren of het enigszins met je goedmaken ben ons niet laten tegenhouden door praktische bezwaren", re ageert hij op de vraag hoe wordt omgegaan met inwoners die mis schien al een kaartje voor de don derdag hadden gekocht. „Dat is dan zo en dat zullen we dan wel ho ren." Zoals elk jaar lanceert Blof ook een eigen bier op festival Concert at SEA. Dit jaar is dat het frisse bier 'Zoutelande Blond'. Blof. FOTO RUBEN OREEL Inwoners van Kruiningen en Hans- weert die dinsdagavond hun straat in een riviertje zagen veranderen, kunnen foto's daarvan opsturen naar de gemeente Reimerswaal. De gemeente kan zich aan de hand daarvan een beter beeld van de overlastlocaties vormen. De gemeente deed de oproep een dag nadat verschillende straten in Kruiningen, Hansweert en Schore blank kwamen te staan na hevige regenval. In hetzelfde bericht liet de gemeente weten dat het riool stelsel in de dorpen in orde is. De afgelopen jaren trof de ge meente maatregelen om water overlast te beperken. Op verschil lende plekken zijn groenstroken aangelegd die water afvoeren naar de sloot, en voetpaden zodat het water beter wegstroomt. De getroffen straten zijn gisteren door de gemeente geveegd, ook werden alle goten gecontroleerd. Reimerswaal adviseert mensen waarbij het riool in huis omhoog kwam, zelf maatregelen te treffen. Dat kan bijvoorbeeld door een ont- lastputje aan de regenpijp te mon teren. donderdag 31 mei 2018 Niet doen, luidde haar advies, er Of ik wel eens gehoord had van Ik heb haar inmiddels laten weten Reageer op pzc.nl Gisteren: Pas als je geslaagd bent, kan je echt feestvieren 393 stemmen n MIDDELBURG Bij een inbraak in een brillenwinkel aan de Korte Delft in Middelburg zijn in de nacht van dins dag op woensdag tiental len brillen weggenomen. Inbrekers gooiden de voordeur met een grote kei aan diggelen om bin nen te komen. Ze namen brillen mee van onder meer de merken Cartier en Jimmy Choo. Hoeveel er precies gestolen zijn, kon de eigenaar gisteren niet zeggen. De inbraak was rond kwart voor vier. VLISSINGEN De Zeeuwse saxofonist Jan Net (foto) is gisteren overleden in verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen Hij was 83 jaar. De in Middel burg geboren Jan Net speelde vanaf zijn tiende saxofoon. Hij trad op met artiesten als Jan Cordu- wener en Cor Steijn. In Zeeland maakte hij naam in dansorkest The Moonli- ners en het gezelschap van pianist Baby den Toonder. Hij was ook vele jaren een vaste waarde op jazzsessies in The Flying Dutchman in Vlissingen en Desafinado in Middelburg. YERSEKE Zeeuwse Gronden neemt in september een nieuwe woonlocatie in Yerseke in gebruik. Aan de Burge meester Sinkelaan verrij zen momenteel vijftien stu dio's en een gezamenlijke ruimte voor cliënten van Zeeuwse Gronden. De or ganisatie voor geestelijke gezondheidszorg biedt op diverse plaatsen in Zee land kleinschalige, zelf standige woonvormen en dagbesteding aan mensen met een psychiatrische ziekte. Een nieuw plafond in één dag! geers PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Blof nodigt het gehele dorp Zou telande uit voor Concert at SEA. De 1631 inwoners ontvangen deze week een brief waarmee ze een gratis kaart voor donder dag 28 juni kunnen verzilveren. De spontane actie is bedoeld om het succes van de nummer 1- hit 'Zoutelande' met de inwoners van het dorp te vieren. Luc Oggel Vlissingen - Blof in brief aan Zoutelanders Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2