Tf Team Kuipers op weg naar 22 Bondscoach gaat elftal voor de komende tijd Net als in het toernooiloze 2016 is Oranje het eigen land 'ontvlucht' voor een paar oefen interlands. Wie dat nog boeit, zo'n duel ais vanavond in Slowakije? In elk geval de spelers die zich in de kijker willen spelen bij Ronald Koeman. Kort Salah Poldervaart trainer Excelsior Excelsior heeft Adrie Poldervaart (foto) aan gesteld als hoofdtrainer voor het nieuwe sei zoen. Poldervaart is de opvolger van Mit- chell van der Gaag. De 47-jarige Poldervaart werkte al bij Excelsior als fysiotherapeut. „Dit is voor mij een kans uit duizenden", al dus Poldervaart. Hij trainde tot nu toe Ba- rendrecht in de tweede divisie. Daikin sponsor KNSB Schaatsbond KNSB heeft naast hoofdspon sor KPN een tweede grote geldschieter ge vonden. Het gaat om Daikin, dat een samen werking aangaat tot en met de Winterspe len van 2022. Daikin is een Japanse fabrikant van warmtepompen en klimaatsystemen. WK 2020 op losse schroeven De komst van de WK wielrennen in 2020 naar Noord-Nederland lijkt ver weg. Provin ciale Staten van Groningen willen geen mil joenen euro's uittrekken voor het evene ment. Een stemming over de financierings plannen pakte negatief uit. WK-organisator Eric Kersten sprak van een 'heel zwarte dag'. Hassan niet bij FBK Games Sifan Hassan (foto) heeft zich afgemeld voor de FBK Games, op 3 juni in Hengelo. De langeafstandsloopster heeft te veel last van een knie. Het was de bedoeling dat Hassan bij het evenement haar nationale record op de Engelse mijl zou aanvallen. Flitsen Quote van de dag 'Ik zit straks met het zweet in mijn handen, want als ik iets zeg, moet het wel kloppen' |U Messi Terry li Twee jaar terug voelde je de opwin ding in de straten van Dublin, Gdansk en Wenen. Oranje reisde toen eind mei door drie landen die hossend en feestend op weg waren naar het EK. In Polen was spits Ro- bert Lewandowski de spil in kolos sale billboardreclames. In Ierland werden herinneringen aan het vro lijke EK van t988 afgestoft. En het oude Prater Stadion van Wenen, dat had wel twee keer uitverkocht kunnen zijn toen Oranje daar in de 'uitzwaaiwedstrijd' van het Oos tenrijkse nationale team figureerde. In Slowakije nu niks van dat alles. Net als Oranje is dat land er niet bij tijdens het komende WK in Rus land. Om toch nog wat publiek te AGENDA ORANJE trekken, is het oefenduel van van avond met Oranje verplaatst van Bratislava naar Trnava. Deze pro vinciestad van 60.000 inwoners heeft een aardige Nederlandse link. Ajax bereikte hier in 1969 als eerste Nederlandse club de finale van de Europa Cup 1. Het ging ten koste van Spartak Trnava. Belangen Toch treedt Oranje bijna 50 jaar la ter niet in vakantiestemming aan tegen de Slowaken. Daar laat Ro nald Koeman geen misverstand over bestaan. Nog twee oefenduels (Slowakije en komende maandag Italië, red.) hebben spelers de tijd om zich in de basis van deze bonds coach te spelen. Zeg maar het elftal waarmee Koeman in september wil starten in de Nations League. „We hebben goed kunnen trai nen de afgelopen dagen", aldus Koeman. „En we hebben ook vaak getraind, twee keer per dag. Dat zal voor sommige spelers wennen zijn geweest, want dat kenden ze niet aan het einde van een lang seizoen. En tegen Slowakije oefenen vind ik prima. Zij zaten in de kwalificatie voor het WK in de poule met Enge land, dus ik heb ze als manager van Everton lange tijd goed kunnen volgen." Het ligt voor de hand dat van avond spelers als Ruud Vormer, El- jero Elia, Terence Kongolo en Daryl Janmaat een kans krijgen. Dan wel vanuit de basis, dan wel via een in- Het is een vraag die niet zou mis staan in een voetbalquiz voor ge vorderden: wie de laatste Nederlan der was vóór Kuipers die een wed strijd op een WK voetbal floot? Liefst zestien jaar geleden was het Jan Wegereef die op het eveneens Oranje-loze WK in 2002 een aan stelling kreeg. Daarna was het het trio rond Kui pers - met vaste assistenten Sander van Roekei en Erwin Zeinstra - dat in 2014 in Brazilië aanwezig was. Vanaf 14 juni begint Team Kuipers aan het tweede WK, met een hoop vlieguren meer dan vier jaar gele den. „Toen waren we nog wat oner varen op eindtoernooien. We we ten nu wel wat er speelt en hoe het gaat, wat we kunnen verwachten", vertelt Kuipers aan de vooravond van zijn vertrek naar Rusland. Zonder Oranje liggen er kansen voor Kuipers en co om zelf door te stomen naar de eindfase van het toernooi. „Zoals we ook in 2016 een ideaal EK zonder Oranje hadden, bedoel je?", reageert Kuipers scherp, wijzend op het feit dat hij en zijn assistenten toen al na drie wedstrijden naar huis gingen. Bij de wedstrijd tussen Kroatië en Spanje (2-1) liet hij toen een ge miste strafschop van Sergio Ramos niet overnemen, hoewel doelman Danijel Subasic te ver voor zijn lijn stond. Om maar aan te geven: ook zonder Oranje zal hij moeten pie ken om de eindfase te halen. „Dat hebben we toen niet goed gedaan. Tot die tijd leidden we de wedstrij den prima, maar je weet na die strafschop zelf dat het niet goed is. Dat hoeven ze mij niet te vertellen, we zijn geen kleine kinderen." Finale En dus wordt het WK ook een beetje een revanche. Met als ul tieme doel om op 15 juli in het Luzhniki Stadium met de wed strijdbal het veld op te lopen voor de finale. Om het zo ver te schop pen, zal hij opvallend goed moeten fluiten. En dat terwijl er nu voor het eerst op het hoogste podium ook donderdag 31 mei 2018 GO VOETBAL SCHAATSEN WIELRENNEN ATLETIEK International Kika van Es (26) verhuist bin nen de eredivisie van de vrouwenploeg van FC Twente naar Ajax. Jong Oranje heeft de oefentrip naar Zuid- Amerika afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen Jong Paraguay. Guus Til (AZ) maakte de Nederlandse treffer. FC Groningen heeft Deyovaisio Zeefuik definitief overgenomen van Ajax. De verdedi ger werd al gehuurd. Danny Makkelie is videoref bij het WK 3 De Egyptische voetbalbond heeft laten weten dat het herstel van de schouderbles sure van Mo Salah drie weken gaat duren. De spits gaat daarom zeker mee naar het WK. Hij zou dan alleen het eerste groeps- duel missen. 3 Met een hat trick van Lionel Messi heeft Argentinië het uitzwaaiduel voor het WK tegen Haïti met 4-0 gewonnen. Naast de drie goals van Messi was er een treffer van Sergio Agüero. John Terry heeft Aston Villa verlaten. De club miste onlangs pro motie naar de Premier League. Het is onbekend of de 37-jarige Terry nog door wil voetballen. REFEREE O Q. <0 Knokken voor Maarten Wijffels Trnava Vandaag 20.45 uur Slowakije - Nederland in Trnava Morgen 18.00 uur Training op complex Torino (besloten) Zaterdag 11.30 uur Training (besloten) 17.00 uur Training (besloten) Zondag 18.00 uur Training in Stadion Juventus (besloten) Maandag 4 juni 20.45 uur Italië - Nederland in Turijn M Koeman in een onderonsje met Virgil van Dijk, die vanavond vermoedelijk rust krijgt, fotosanp De grootste ster uit ons land op het WK heet niet Arjen Robben of Robin van Persie. Nee, scheidsrechter Björn Kuipers (45) moet de vaderlandse eer verdedigen in Rusland. Tim Reedijk Zeist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22