Roseanne van de buis na tweet EEN HEERLIJKE ÜEATERBELEVENIS' Annie M.G. Schmidt Exclusiefin het DeLaMar Theater in Amsterdam 21 Roseanne Barr maakte een toespe ling op Valerie Jarretts Afro-Ame- rikaanse achtergrond en haar reli gie, de islam (zie quote). ABC haalde de populaire sitcom Roseanne per direct van de buis. „Het spijt me voor het maken van een gedachteloze grap die niet overeenkomt alle mensen woorden hebben hon derden men sen hun baan Moslimbroe- verloren", al- p dus Barr, die ook vindt dat planet of the haar fans apes kregen een kind vj haar moeten hebben. —Tweet van Barr Van Barr is bekend dat ze een uitgesproken fan is van de Amerikaanse president Donald Trump. Daarmee is ze een uitzon dering in Hollywood. In de serie Roseanne wordt de fa milie Conner gevolgd, die kampt met alledaagse problemen als op groeiende tieners, geldproblemen en lastige schoonouders. Het pro gramma werd van 1988 tot 1997 ook in Nederland uitgezonden. In maart kwam ABC met een reboot waarin de hoofdrolspelers - onder wie John Goodman als Dan Con ner en Sara Gilbert als Darlene - twintig jaar ouder zijn. De filmset, met de oude bruine bank met ruit jesmotief, bleef gehandhaafd. van Witte. Zowel op werkgebied, als persoonlijk. „Het ziektebeeld van mijn karakter Oscar van Liesschoten was gekoppeld aan het ziektebeeld van Erik. We hadden ook hetzelfde postuur. We leken in dat opzicht op elkaar", vertelt Witte. „De ontmoe tingen die ik met hem heb gehad wa ren heel bijzonder en openhartig. Het heeft veel indruk op mij ge maakt." Fietsplaatje Het personage Oscar overleed in de serie zo'n twee maanden na Kamphorst. Met Esther, de vrouw van Erik, heeft hij altijd contact ge houden. „Esther heeft mij voor ver trek een fietsplaatje meegegeven", vertelt Witte vanaf de voet van de Mont Ventoux. „Het is hetzelfde bordje (inzetje, red.) dat Erik op zijn stuur had toen hij de Ventoux op fietste. Ik ga het plaatje voor haar en haar gezin opnieuw naar boven bren gen. Tot mijn grote blijdschap vond Esther dat we de rol van Oscar zeer geloofwaardig hebben neergezet. Een compliment, vooral ook naar de schrijvers van Dokter Deen. We heb ben geprobeerd de zorgvuldigheid rondom de ziekte zo goed mogelijk te betrachten. Op lastige momenten was er ook altijd iemand van Stich ting ALS op de set. We wilden koste wat kost voorkomen dat de ziekte te dramatisch, te overdreven of te mak kelijk in beeld werd gebracht." Als ambassadeur van Stichting ALS Nederland probeert Witte zich op al lerlei manieren in te zetten. Niet al leen voor de slachtoffers, maar ook voor de vrijwilligers die bij de stich ting betrokken zijn. „Toen ik via Dokter Deen in aanraking kwam met de stichting, was ik heel erg onder de indruk van alle vrijwilligers. Zij zor gen ervoor dat de patiënten en hun mantelzorgers enigszins worden bij gestaan. Natuurlijk gaat ook een deel van het opgehaalde geld naar onder zoek, maar de vrijwilligers, die zijn juist zo tastbaar. Ook daar wil ik me graag voor inzetten." Witte krijgt op de flanken van de Ventoux steun van onder meer Dofeter Deen-collega Lisa Smit (Wendy), die ook op de pedalen staat. De rest van de cast loopt naar de top. was Getekend, Het mooiste aanbod voor een avondje uit! donderdag 31 mei 2018 GRATIS RANG-UPGRADE* Ga naar pzc.nl/anniemg De Amerikaanse zender ABC is niet gevoelig voor de spijtbetui gingen van actrice Roseanne Barr (65), die dinsdag een om streden tweet de wereld in stuurde waarin ze de spot drijft met Valerie Jarrett, voormalig adviseur van de Amerikaanse ex-president Barack Obama. Suzanne Borgdorff De bejubelde en bekroonde musical Was Getekend, Annie M.G. Schmidt met Simone Kleinsma in de rol van haar leven is een briljant eerbetoon. Een feest der herkenning met scherpe humor en haar mooiste liedjes, zoals "Margootje", "Ik zou je het liefste in een doosje willen doen" en "Op een mooie Pinksterdag". Zing, lach en leef mee! Het team heeft inmiddels ruim 6.000 euro opgehaald, maar meer sponsors zijn nog altijd welkom. Doneren kan via tourduals.nl/team/dokter-deen. Leopold Witte in Frankrijk, waar hij vandaag de Mont Ventoux oprijdt. FOTO STICHTING ALS T De cast van Dokter Deen, met Witte in de rolstoel. FOTOOMROEPMAX Gebaseerd op het boek Anna van Annejet van der Zi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21