OZCAN AKYOL Blok zoekt directe confrontatie met Rusland over MH17 STIP 10 JAAR 10 DAGEN LANG (mg\0/ Era) korting 962 I 088 - 70 70 6001 (Stip) s 6 t/m 1 juni (Y^T^nnroiië^iönbiedinqen en actuele prijzen snel naar onrë^bjjtg itojaar" Column In Parijs werd een heroïsche daad op film vastgelegd: de Malinese vluchteling Mamou- dou Gassama zag een kleuter op de vierde verdieping van een ap partement aan de balustrade van een balkon bungelen en klom katachtig het gebouw omhoog, zodat hij de kleine jongen kon be hoeden voor een tragisch einde. De beelden gingen de hele we reld over en bijna iedereen was ontroerd en prees de moedige in spanningen van de jongen die il legaal in Frankrijk verblijft. Daar bleef het niet bij. De Franse president Emmanuel Ma- cron nodigde de held uit voor een ontmoeting, gaf hem een onder scheiding, schonk hem ook nog eens de Franse nationaliteit en bovendien kreeg de jonge Mali- nees een baan bij de brandweer. Kortom: een modern sprookje. Maar in deze tijden van com plottheorieën, blinde esta- blishmenthaat en onderlinge on verdraagzaamheid, vaak gedreven door politieke tegenstellingen, moest er natuurlijk op sociale media openlijk worden getwijfeld aan dit hele verhaal. Door de ille gale Malinees op deze manier te belonen, zou er sprake zijn van een precedentwerking, wat in de praktijk inhoudt, als ik het goed heb begrepen, dat bezorgde bur gers nu vrezen dat iedere Mali nees die een jongetje van de dood redt heel eenvoudig aan de Franse nationaliteit kan komen. Want die kindjes hangen na tuurlijk bij bosjes aan balkons. op verschillende fora en facebookpagi- na's sugge reerden verbitterde mensen dat het hele ge beuren in scène was gezet, on der meer door overheden en an dere instanties, die hiermee de weg wilden plaveien voor een nieuwe stroom asielzoekers op ons continent. Wat moet iemand een triest le ven hebben als hij niet oprecht de moed van een andere burger, wat diens verblijfstatus ook is, kan be wonderen en aanmoedigen. Wie zo erg vergiftigd is door blinde haat, verdient het helemaal niet om serieus genomen te worden. Er is terecht veel aandacht voor de negatieve excessen en gevaren die een ongecontroleerde toe stroom van asielzoekers teweeg kan brengen. Maar het negatief politiseren van een heldendaad is ronduit sneu. Laat iedereen - oor spronkelijke bewoners van een land of nieuwkomers - een voor beeld nemen aan Mamoudou Gassama. Medemenselijkheid is geen voer voor debat. Het negatief politiseren van een heldendaad is ronduit sneu Blok zei dat vanmiddag na over leg met zijn Europese collega's in Brussel, van wie hij 'alle steun' heeft. De bijeenkomst van de VN Veiligheidsraad in New York is belangrijk omdat, in de woorden van Blok, daar met Rusland ook 'de hele wereld' aan tafel zit. Blok wil uiteenzetten over welk bewijsmateriaal Nederland in middels beschikt, waarom Aus tralië en Nederland Rusland aan sprakelijk stellen en waarom het goed zou zijn als Rusland nu zijn verantwoordelijkheid neemt en de nabestaanden genoegdoening biedt. „Mijn diepe hoop is dat Rusland doet wat het moet doen: betrokkenheid erkennen en voor genoegdoening zorgen. Maar ik vrees dat we realistisch moeten zijn en dit proces stap voor stap verder door moeten." En dat, al dus de bewindsman, kan nog ja ren duren. Blok zei eerder op de dag, bij aankomst in Brussel, dat Neder land er alles aan doet om de MH17 op de internationale politieke agenda te houden. Zijn optredens in Brussel en New York zijn in dat proces de eerste stappen. „Verre weg de meeste slachtoffers ko men uit Nederland. Het is onze taak de politieke aandacht voor deze kwestie levend te houden", i Nederland legt bewijzen voor aan VN Veiligheidsraad aldus Blok, die van EU-buiten- landchef Mogherini de gelegen heid kreeg om in de Raad al zijn collega's bij te praten. Mogherini zei in een korte ver klaring dat Nederland kan reke nen op blijvende 'steun en een heid' bij de andere 27. Volgens Blok is die unanieme steun, vrij dag al verwoord in verklaringen van Mogherini (namens alle lid staten) en Navo-topman Stolten- berg, belangrijk om maximale druk op Rusland te houden. 8 dagen All In. Middellandse Zee 10 dagen Noorse Steden Fjorden 80^ Per 4* MS Sovereign Per 4* Costa Mediterranea 11 dagen Amsterdam - Italië W/o' korting Per 4* Costa Pacifica V reizen «nl J dinsdag 29 mei 2018 GO @ÖzcanAkyol e dendaad Ik verzin dit niet: Buitenlandminister Stef Blok kijkt de Russische vertegen woordiger 'recht in de ogen' als hij hem vandaag vraagt de Russische betrokkenheid bij het neerschieten van de MH17 te erkennen. „Ben natuurlijk benieuwd naar zijn reactie." Frans Boogaard Brussel VAKANTIEGELDKORTING lO^ Al v.a. IÈW» korting I Naar o.a. Napels, Rome, Livorno I Monaco. Inclusief vliegreis Amsterdam - Barcelona v.v., 23 kg ruimbagage voor de H vliegreis cruise o.b.v. All Indusive, d.w.z. Pji alle maaltijden en drankjes inbegrepen! Vertrek van/naar Amsterdam. Naar o.a. Bergen, Geiranger, Stavanger Andals- nes. Inclusief cruise o.b.v. volpension fooien/hotelservicebijdrage t.w.v. €90 p.p. Gegarandeerd vertrek! Per Costa Cruises (o.b.v. volpension) of Pullmantur Cruises (o.b.v. All Indusive) naar o.a. Dubai, Oman Abu Dhabi. Inclusief vliegreis per Emirates Airbus A380, 30 kg ruimbagage fooien tot €84 euro p.p. Vertrek vanuit Amsterdam naar o.a. Lissa bon, Malaga Barcelona. Inclusief cruise o.b.v. volpension, fooien/hotelservicebij drage t.w.v. €120 p.p. retourvlucht Nice- Amsterdam. Beperkt plaats, VOL=VOL! stipreizen.n II Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Prijzen en kortingen II kunnen per dag variëren. De kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via w ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. f SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6