II II Zorgen in raad om school in Kloetinge Evenement op 'nieuwe' Vlasmarkt 7 TOERISME UNIEKE ACCOMMODATIES Stichting Landschapspark Borsele en de gemeente Borsele willen meer BOB's (Bijzondere Overnachtings plaatsen Borsele). Een meet match in Versvliet moet daar een beetje vaart in brengen. Slapen in een Borselse boomgaard, overnach ten op een plek waar je het getij van de Wes- terschelde mee kan maken of lekker tukken met uit zicht op de Zwaakse Weel. Alle maal voorbeelden van wat een BOB is of kan zijn. En wat denk je? In Borsele is er nog ruimte genoeg voor dit soort unieke accommoda ties. „Daarom hebben we deze meet match georganiseerd", aldus Sandra Dekker. De toeristisch functionaris van de gemeente Borsele legt uit waarom Versvliet in 's-Heer Abts kerke deze maandagavond in het teken staat van de BOB. „We we ten dat er ideeën leven bij mensen om leuke, unieke accommodaties te realiseren. En we weten ook dat er partijen zijn die wel grond be schikbaar zouden willen stellen voor zoiets. Daarom brengen wij deze twee partijen graag bij elkaar. Om zo de ontwikkeling van de Er zit ook een architect aan tafel die direct wat kan schetsen BOB's te stimuleren." Voor de avond in Versvliet heb ben zich op voorhand al zo'n veer tig belangstellenden aangemeld. „Er zijn vanavond mensen aanwe zig die op hun camping of op hun agrarische onderneming een paar vierkante meter beschikbaar heb ben voor een BOB. En er zijn ook partijen die interesse hebben om een dergelijke accommodatie te realiseren in een bestaand ge bouw." De meet match begint met een informatief gedeelte. Dekker: „Zodat men weet wat we onder een BOB verstaan, welke doel groep we voor ogen hebben en wat de regels er voor zijn. Daarnaast delen twee mensen die al met een BOB bezig zijn hun ervaringen." Na het informatieve deel splitst de groep zich in tweeën. „In de ene groep proberen we echt de twee partijen bij elkaar te brengen. Daar zit ook een architect bij aan tafel die direct wat kan schetsen. In de andere groep zitten wat be leidsmakers. Daar worden ervarin gen uit het verleden uitgewisseld en wordt gekeken hoe we eventu ele hobbels kunnen gladstrijken." Dekker hoopt dat in Versvliet de Aantallen zijn niet zo relevant, als er maar groei is. Dan willen anderen zoiets ook kiem wordt gelegd voor een paar nieuwe BOB's. „Aantallen zijn niet zo relevant, als er maar groei is. We willen echt die unieke bele ving creëren. Als we er maar één of twee bij krijgen die echt die unieke beleving gaan creëren, dan zet dat anderen ook weer aan het denken om zoiets te beginnen." Toekomst Of dat gaat lukken zal de toekomst uitwijzen. „Het is voor ons de eer ste keer dat we een dergelijke bij eenkomst organiseren. Maar ge zien de belangstelling zien wij wel mogelijkheden om er een stevige boost aan te geven." De fracties van D66 en PvdA in Goes vragen het college om op heldering over de vertraging die is opgetreden bij de komst van een nieuwe onderwijsvoorziening aan de Zomerweg in Kloetinge. Ze reageren op het recente be richt in de PZC over het feit dat nog altijd onduidelijk is wanneer de bouw van het pand voor de Kloetingseschool en Kinderop vang Kibeo begint. Een woord voerster van de gemeente liet we ten dat nog altijd wordt nagedacht over de inrichting. Ooit was het de bedoeling het gebouw in augustus 2018 in gebruik te nemen. D66 en PvdA willen onder meer weten of het klopt dat nog altijd geen sloopvergunning is verleend voor het gebouw dat nu nog op de beoogde locatie staat. Ook vinden ze dat de gemeente omwonenden moet informeren over de stand van zaken. Een woordvoerster van de gemeente liet daarover aan deze krant weten dat dit op het moment niet gebeurt, omdat er geen nieuws te melden valt. De twee partijen vragen verder of het budget dat is uitgetrokken voor de nieuwbouw (1,5 miljoen euro) nog voldoende is. Die dag vindt op het plein een out- door-pubquiz plaats. Ook is er live muziek en wordt er gebarbecued. Dit alles wordt georganiseerd door happerij tapperij Samen en Bras serie d'Anvers. Dat laatste restau rant zit weliswaar niet pal aan de Vlasmarkt. „Maar ze horen wel bij ons hoekje", legt Remko Langen- donk van Samen uit. Hij en zijn col lega-Vlasmarkt-ondernemers Mare de Regt (edelsmid) en Jacolien de Keijzer (Taart en Tafel) lieten eerder We kunnen ook een keer spontaan een zanger met gitaar laten opteden al weten graag leuke dingen te wil len organiseren op het plein. Tot enige tijd geleden was dat vooral een plek waar mensen snel door heen fietsen of wandelden. Het hoeven volgens Langendonk niet altijd grote, geplande evene menten te zijn. „Het kan ook dat we een keer spontaan een zanger met gitaar laten optreden." De Vlasmarkt is de afgelopen tijd verfraaid met onder meer bloem bakken. Taart en Tafel en Samen hebben er terrassen neergezet. Aanvankelijk wilde de gemeente speeltoestellen plaatsen op het plein tussen de Grote Markt en de Beestenmarkt, maar op verzoek van ondernemers en omwonenden is dat niet gebeurd. De Vlasmarkt moet nu de sfeer van een Frans pleintje ademen. Wie nog wil meedoen aan de pubquiz moet snel zijn. De meeste kaarten zijn inmiddels verkocht. Aanmelden teams (maximaal vijf personen): reserveren@samen- goes.nl. Publiek is welkom. dinsdag 29 mei 2018 Bijzonder overnachten in Borsele Willem Adriaansens 's-Heer Abtskerke Camping de Zwaakse Weel. Echtpaar Kessel voor hun BOB, een lodge. Echtpaar Dorland is op visite, fotomechteld jansen - Sandra Dekker - Sandra Dekker Rob Paardekam Kloetinge Nu de Vlasmarkt in Goes een fraaie nieuwe inrichting heeft gekregen, is het aan de (ho- reca)ondernemers aan het plein om voor wat reuring te zorgen. Een evenement op zondag 10 juni is daar de aftrap voor. Rob Paardekam Goes - Remko Langendonk, Samen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65