Buurten 7 De Meelstraat in Zierikzee trekt met zijn monumentale rijkdom massa's toeristen. De bewoners begrijpen dat en vinden het ook best leuk. A Tempeliershuis, Stadhuis museum, gerenoveerde meelpakhuizen, voorma lige synagoge en natuur lijk de Nieuwe Kerk met het plein waar het vaak goed toeven is. Dat zijn belangrijke highlights. Maar ook de met kleurrijke bloemen ge vulde oude fiets voor de gevel van Meelstraat 54 krijgt veel bekijks. En soms turen passanten daar ook ongegeneerd naar binnen naar de katers Broer en Co, soezend in de grote krabpaal vlak achter de ven sterbank. Piet Kleemans (61) en Marijke Vael (70), beiden voorma lig regioverslaggevers, kunnen er om grinniken. Zij wonen hier al sinds 1990 met veel plezier. „Er moest best veel aan gebeuren, maar dit huis gaf ook zoveel fijne verrassingen prijs", zegt Marijke en ze somt op: „De grote tuin, de extra ruime garage en de achter uitgang via de Lombardstraat." Piet is vooral ook vol lof over de locatie. „We hebben alles dichtbij met filmtheater fiZi, de optredens in de Nieuwe Kerk, de Driehoek en de festivals van Centree op het Kerkplein." Burendag Die mooie tuin van Piet en Ma rijke biedt de perfecte plek voor de Burendag, die zij sinds 2008 elk jaar op Hemelvaartdag houden voor een deel van de bewoners. „Wij zorgen voor een basis voor raadje aan koffie, thee, frisdrank, bier en wijn en verder brengt ie dereen iets mee om te eten", zegt Piet. De rijk gevulde werkbank in de garage bewijst dat dit leidt tot een waar buffet. Die Burendag blijkt meer dan een gezellig sa menzijn. Hier ontmoeten ver schillende generaties elkaar. Rinus van den Houten (76) is geboren op Meelstraat 50, nu woont de 12-ja- rige tweeling Britt en Tessa Rog geband daar met hun ouders Pa- trick (45) en Annette Roggeband- Kooman (38). Rinus is nooit meer weggegaan uit de Meelstraat. In 1966 trouwde hij met Corrie Flikweert, en sinds dien woont het echtpaar in het dubbele pand Meelstraat 56/58. Sommige gasten zeggen hier de sfeer van hun opa en oma te proeven. Dat beschouw ik dan maar als een compliment Natuurlijk zijn er verschillen tus sen de generaties, maar evenals Rinus van den Houten in zijn jeugd, genoten kort geleden ook de zusjes Britt en Tessa nog van het glijden over de rand langs de trappen van de Nieuwe Kerk. Nu ze al twaalf zijn, doen ze dat na tuurlijk niet meer, maar de evene menten op het kerkplein maken het wonen in de Meelstraat wel extra leuk. „En dat ijssalon Capri dicht bij is ook", laat Britt weten. Terwijl het carillon van het Stadhuis sfeervolle klanken over de tuin vol buurtgenoten strooit, vertelt Corrie van den Houten (79) over de Bed Breakfast die zij al ruim veertig jaar verzorgt. „Dat is ooit bij toeval begonnen toen mijn zus op Noordwelle een extra plekje zocht voor haar gasten en ik daar maar even voor moest zorgen. Daar voelde ik eigenlijk niks voor, maar het bleek zo leuk. Nu doe ik het dus nog steeds. Mensen ko men graag. Sommigen zeggen hier de sfeer van hun opa en oma te proeven. Dat beschouw ik dan maar als een compliment. Wij zijn niet zo van het vernieuwenV'Zij heeft haar B&B-gasten desge wenst heel wat over de Meelstraat en Zierikzee te vertellen, en de be zoekers horen dat ook graag. Die ervaring heeft Marijke Vael ook: „Bezoekers die hier voorbij komen, hebben allerlei vragen. Soms zijn we net een VW-kan- toor." dinsdag 29 mei 2018 SD Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: DE MEEL- STRAAT IN ZIERIKZEE Generaties ontmoeten elkaar in de Meelstraat Ali Pankow - Corrie van den Houten- Flikweert De Meelstraat heeft een grote monumentale rijkdom. A Piet Kleemans en Marijke Vael trekken met de 'fietsen-bloemen- bak' voor de gevel van hun huis vaak veel bekijks van passanten. A Burendag met (vlnr) buurtgenote Brigitte Helsloot, Annette Rog- geband-Kooman en haar tweelingdochters Tessa en Britt. A De Meelstraat is rijk aan monumentale gebouwen, foto-s marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62