0 Tiels bedrijf krijgt Wmo-vervoer Nieuwe clip Bustaf lax: Oma in een hummer 7 THEE CLAUDINE SCHELLEMAN-DE WINTER VERKOOPT EIGEN THEE In een tijd dat alles zo gehaast gaat, wilde Claudine Schelleman-de Winter uit Zuiddorpe voor iedereen een rustmomentje creëren; met thee. Onder de naam Bloomz brengt ze unieke theesmaken op de markt. „Thee is méér dan water met een zakje er in." zv Claudine (33) had vroeger een baantje in de horeca en zag geregeld verte genwoordigers de zaak binnenstappen en hun producten promoten. „Dat fascineerde mij toen al, hoe die mensen hun pro duct in de markt zetten. Daarom ben ik ook de studie commerciële economie gaan doen." Ze deed haar afstudeerstage bij Heineken (maar lust zelf geen bier), werd vertegenwoordiger bij een mine raalwaterbedrijf en later bij een koffie- en theebedrijf. Tot het mo ment kwam dat Claudine besefte dat ze wel toe was aan een rust- momentje én dat het toch steeds meer begon te kriebelen om zelf iets in de markt te zetten en haar eigen product te promoten. Theefreak Het werd thee. Claudine: „Ik ben 'ML ledereen rent en vliegt maar tegenwoordig zelf een theefreak, er zit boven dien een heel verhaal achter het product en ik wilde thee terug brengen naar wat het is: het ritueel van het zetten en daarna echt ge nieten, een moment voor jezelf of met elkaar. Iedereen rent en vliegt maar tegenwoordig, ik wil ieder een een relaxmoment schenken." In september vorig jaar startte Claudine Bloomz; een nieuw theeconcept met de hibiscus- bloem als beeldmerk, waarmee ze de markt verovert. De gearomati seerde theeën zijn inmiddels al in heel wat (horeca)zaken in en ook buiten Zeeland te proeven en te kopen voor thuis. Bloomz is gestart met twaalf hippe losse theesoorten. De theeën smaken niet alleen heer lijk, de losse theesoorten zien er door de gedroogde vruchten en bloemblaadjes prachtig uit en ze ruiken bijkans naar parfum. Ze hebben namen als 'Red Xplo- sion'(met rode hibiscus en vlier bes), 'Dushi Kadushi'(met cactus vijg en mangosteenstukjes), 'Dazzling Mojito'(met citroengras en munt), 'Safari Sunset'(met ba- nanachips, ananas, mango en ko renbloem) en 'Bush Adventure' (rooibos met sinaasappel en ka neel). „Nederland houdt van smaakjesthee." Blikken De losse thee komt in grote en kleine blikken en grote en kleine kartonverpakkingen. Op elke ver pakking staat vermeld hoe de thee gezet dient te worden. Claudine: „Watertemperatuur is erg belang rijk, en ook hoe lang de thee moet trekken. Dat heeft allemaal in vloed op de smaak." Claudine Mannen zeggen dat ze alleen thee drinken als ze ziek zijn raadt aan mineraalwater te gebrui ken. De collectie is uitgebreid met verpakte thee (theezakjes) en ice tea in (een aantal van) de smaken van de losse thee. Ook zijn te koop: mokken, strakke theezeefjes van rvs, zandlopertjes die aangeven hoe lang de thee moet trekken en houten eenpersoons dienblaadjes en houten displaysets voor het stijlvol opbergen van de blikken. „Die houten dienbladen en kastjes maakt mijn vader, mijn schoon moeder helpt met inpakken. De hele familie helpt mee."Claudine wil iedereen aan de thee krijgen, en dat lukt al aardig, hoewel het nog steeds grotendeels 'een mei- den- of vrouwending' is. „Mannen zeggen dat ze alleen thee drinken als ze ziek zijn. Dan doen ze zich zelf toch echt tekort, hoor!" Of Citax daadwerkelijk in Zeeuws- Vlaanderen gaat rijden, is nog niet zeker. De huidige vervoerders, Taxi Grenszicht uit Clinge en Taxi Se- gers uit Philippine, hebben een kort geding aangespannen dat 8 juni dient bij de rechtbank. Twee keer eerder mislukte een aanbesteding. Citax is vrij groot in het Wmo- vervoer. „Wij doen dit werk al van Oost-Gelderland tot voorbij Gorin- chem en van Den Bosch tot Utrecht", vertelt Bernd Verbeek van Citax. Wmo-vervoer moet Eu ropees worden aanbesteed. Ver beek: „Wij hebben in Zeeuws- Vlaanderen ingeschreven, omdat wij daar een meerwaarde in zien De huidige vervoerders hebben een kort geding aangespannen voor ons bedrijf." Als Citax het werk definitief wordt gegund, moet het bedrijf minimaal 75 procent van de taxichauffeurs die Wmo-ver voer rijden, van Grenszicht en Se- gers overnemen. Het contract moet 1 oktober ingaan en heeft een loop tijd van vijfjaar. De manier waarop het Wmo- vervoer wordt aanbesteed, ligt lan delijk onder vuur. Gemeenten pro beren het onderste uit de kan te ha len, luidt de kritiek. Tv-programma Radar besteedde daar onlangs uit gebreid aandacht aan. FNV-vakbondsbestuurster Minke Jansma noemde Terneuzen als positieve uitzondering, door bij de aanbesteding eisen te stellen aan het aantal chauffeurs in vaste dienst en door vooraf een prijs vast te stel len. Het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaan deren van Terneuzen, Hulst en Sluis is verantwoordelijk voor het Zeeuws-Vlaams Wmo-vervoer. Het nummer staat op zijn onlangs uitgebrachte debuutalbum Rap- tijd. Van dit album zijn al een paar nummers als videoclip uitge bracht, de clip bij de track Ik zou niet weten wie je bent, is erg goed ontvangen. „Bij de afronding van het album zag ik een omaatje voorbijrijden in een scootmobiel", zegt Buysrogge. „En dat inspi reerde me tot het schrijven van het ludieke nummer. Met een aanstekelijke beat eronder is het een heel leuke track geworden die op het laatst nog een plekje op het album kreeg." Buysrogge wilde er graag een clip bij opnemen, maar dan moest er wel een oma zijn en een Hum mer. Buurvrouw Ria Verdurmen wilde wel het omaatje spelen en Marcel Vermeulen van Rijschool Graauw stelde zijn bijzondere les auto, een Hummer, beschikbaar. De clip is opgenomen door een professionele cameraman en be gin mei was de draaidag. De clip is nu klaar en is gepresenteerd op You Tube. dinsdag 29 mei 2018 Echt een momentje voor jezelf Sheila van Doorsselaer Zuiddorpe Claudine Schelleman-de Win ter. FOTO'S CAMILESCHELSTRAETE -Claudine Schelleman-de Winter k. Er is van alles te koop bij Claudine Bloomz: passende theeblikken, zandlopers voor de timing en allerlei smaken thee. - Claudine Schelleman-de Winter Het taxivervoer in het kader van de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo), waarvan veel ouderen en gehandicapten ge bruik maken, is in Zeeuws- Vlaanderen voorlopig gegund aan taxibedrijf Citax uit Tiel. Harmen van der Werf Terneuzen Rapper Tim Buysrogge, ofte wel Bustaflax, uit Klooster- zande heeft een nieuwe video clip gepresenteerd bij het num mer Oma in een Hummer. Sheila van Doorsselaer Kloosterzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51