GeenStijl: Patricia Paay verdiende juist aan gelekte 'plasseksvideo' 4 ITALIË POLITIEKE CRISIS Ze hielden zich niet in, de advoca ten van GeenStijl en de onbekende twitteraar Eendevanger, die beiden dat beruchte fdmpje hadden ver spreid. Het was allemaal de schuld van Paay zelf, die appte werkelijk het ene na het andere seksfilmpje naar haar vrienden. Zeiden zij. Ze ker een BN'er van het kaliber Paay kon toch verwachten dat dat zou uitlekken. Vonden zij. Ze werd afgeschilderd als iemand die leeft van uitdagend gedrag. Die er een woest seksleven op nahield en dat in grote WhatsAppgroepen aan Jan en alleman liet weten. En iemand die bovendien zou verdie nen aan het uitlekken van de seks- video (februari 2017). Daarna zou ze immers vaker op tv zijn geweest dan daarvoor. „Neem dat pro gramma In Therapie, waarin ze ook vertelt over de seksfïlm", zei de ad vocaat van Eendevanger. „Daar krijgt ze gewoon voor betaald." Paay en haar advocaat Johan Lan- gelaar vielen zowat van hun stoel. „Wat een vuiligheid." Het bewuste plasseksfdmpje met haar ex was ja ren oud en niet meer dan een 'bad kamerexperiment' dat Paay alléén ooit aan haar ex had gestuurd. Maar GeenStijl sleepte zelfs haar financiële problemen erbij om Paay zwart te maken. Inclusief het feit dat ze haar huis moest verkopen. Alles, echt alles gooide vooral GeenStijl in de strijd om niet die 450.000 euro schade te moeten be talen die Paay wil hebben van de 'nodeloos kwetsende' shockweb site en/of Eendevanger. Paay wil dat geld voor alle psychische schade en ook voor alle tv-optredens die vanwege alle ellende niet konden doorgaan. Paay verklaarde dat 'het nooit meer goedkomt met haar'. Dat ze na het uitlekken van het filmpje echt dood wilde. Dat ze psychisch volledig in elkaar was ge stort „Excuus is niet genoeg, ze moeten worden gestraft." Beide partijen ruzieden wat af. Paay gaf GeenStijl en Eendevanger de schuld van haar verwoeste leven. De tegenpartij gaf Paay zelf de schuld en beschuldigde haar van het doen van valse aangifte: eerst was haar telefoon gehackt, toen weer niet, gisteren weer wel. Toch probeerde de rechter de partijen te laten schikken. Dat lukte gisteren niet, maar beide partijen gaan er tot 13 juni proberen uit te komen. Anders hakt de rechter zes weken later de knoop door. Andalusië en Gibraltar Toscane te kust en te keur Reiscode: evmd 02 Rome en de Golf van Napels Ierland in vogelvlucht 40 Shades of Green f€ 899 De schatten van Zuid-ltalië Hoogtepunten van Ierland f€ 939 www.dejongintra.nl/busreizen Een zakenkabinet moet Italië leiden tot er nieuwe verkiezingen komen. De leiders van de Vijsterrenbeweging en Lega zijn woedend op de president, die hun coalitie torpedeerde. Toen Rick van der Ploeg nog in Florence woonde, moest hij zijn huur in een papieren zakje overhan digen. „Via de bank? Dat werd niet op prijs gesteld. Als ik mijn scooter wilde verkopen, was dat onmo gelijk volgens de papierwinkel. Maar gaf je de man achter de toonbank 100 euro, dan kon het wel. En op universiteiten worden vriendjes benoemd, nooit de besten." Volgens de hoogleraar is Italië 'stil blijven staan sinds de jaren 50'. „Dat heeft zijn charme, maar wel inefficiënte charme. Hervormingen die wij al dertig jaar geleden hebben doorgevoerd, moeten ze nog aan beginnen. Het is nog steeds een land van bureaucratie, bedrijfsmonopolies en geen be lasting betalen." En nu ook een land in politieke crisis. Er leek een regering te komen van de Lega en Vijfsterrenbe- weging die meer geld wilde uitgeven, belastingen verlagen en die ook nog eens speculeerden op het verlaten van de EU. De financiële markten schoten in de stress en de president weigerde een euro sceptische minister van Financiën te benoemen, waardoor de komst van het kabinet de facto is geblokkeerd. „Lega en de Vijfsterrenbeweging staken een dikke middelvinger op naar Eu ropa. Die president deed niet meer dan zijn taak: waken voor de stabiliteit van het land." „Italië heeft al een staatsschuld die meer als twee keer zo groot is als toe gestaan. Dat zou erger worden door het rijtje plannen dat ze aankondigden. Italië zit al in de gevarenzone en het heeft ook nog veel banken die fi nancieel niet gezond zijn." „Lega en de Vijfsterrenbewe ging zijn allebei tegen de EU. Maar als Italië uit de Unie treedt, zal dat veel grotere ge volgen hebben dan de brexit. De Engelsen stonden er altijd al met een been buiten en hebben de euro niet. Ita lië wel. Als dat land de euro afzweert, daalt de nieuwe Italiaanse munt giga in waarde. Dan heb je niet alleen financieel onverantwoord beleid, maar heeft Italië ook zijn monetaire anker weggegooid." „Er is het gevaar van een domino-effect. De EU staat al onder druk met Polen, Hongarije en Oos tenrijk die zich niet aan alle afspraken willen hou den. Je kunt je afvragen of Italië zo gek zal zijn de stap te wagen, maar het ziet er niet gezellig uit. Ik zou bijna begrijpen dat het Verenigd Koninkrijk eruit stapt! Eh, niet dat ik het daar mee eens ben." „Die snap ik zelfs heel goed. De EU zien ze als een project van rechts-liberalisme, waarbij veel ge wone mensen de dupe zijn van vrijhandel en de interne markt. Ook ik vind de Brusselse begro tingsregels erg ad hoe. Veel Italianen voelen zich door Europa in de steek gelaten nadat het land veel migranten te verwerken kreeg. Maar Italianen ge ven de schuld van hun problemen wel heel mak kelijk aan de EU. Ze denken dat het beter wordt als ze eruit stappen. Of dat ze met hun gedrag kunnen afdwingen dat Duitsland opdraait voor hun tekort. Dat gaan de Duitsers nooit doen. En als ze eruit stappen, zal de markt er zijn vieze werk doen." „Italianen voelen zich vaak geen Italiaan. Ze voelen zich lid van hun familie en hooguit inwoner van hun stad of provincie. Landelijke problemen moet een ander oplossen. Mensen sparen er veel meer dan in Nederland: voor hun kinderen la ter, want de overheid heeft het vaak niet goed geregeld. Het is een leuk land om op vakantie te gaan, maar niet om er te wonen. Geen wonder dat in zo'n klimaat migranten of de verre EU de schuld krijgen." „Hervormen, hervormen, hervor men. Maar dat is impopulair. Wie het doet, wordt bij de ver kiezingen afgestraft. Het land leeft op te grote voet. Tegelij kertijd leven Duitsland en Ne derland op te kleine voet. Wij sparen, sparen, sparen, ter wijl we de EU zouden moe ten helpen door geld uit te geven. Zo solidair zijn we niet. Zie daar: de disbalans van de EU." dinsdag 29 mei 2018 GO Een middagje moddergooien was het gisteren in de Amster damse rechtbank. Patricia Paay claimt 450.000 euro schade van GeenStijl vanwege een plas- seksfilmpje. De shockwebsite sloeg hard van zich af. Victor Schildkamp Amsterdam Patricia Paay komt aan bij de rechtbank, fotoanp gegarandeerd vertre Reiscode: eves407 8/15-daagse vlieg-busrondreis nu€ 50 korting p.p.! (19/6,3/7) 8/15-daagse vlieg-busreis nu€ 50 korting p.p.! (31/5,7/6,14/6) Reiscode: evit412 vanaf 679* vanaf 689* 8/12-daagse vlieg-busrondreis 9-daagse vlieg-busrondreis 9-daagse vlieg-busrondreis vanaf 699 Reiscode: evie411 Reiscode: evie408 8/15-daagse vlieg-busrondreis nu 50 korting p.p.! (30/6) 10-daagse vlieg-busrondreis Reiscode: evit416 vanaf 949 Reiscode: evie409 vanaf 999 Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur ^e'ssom exc'- 19,50 reserveringskosten, lHHl \s>{P eventuele vluchttoeslagen en €2,50 Calamiteitenfonds Italianen geven EU wel heel makkelijk de schuld' Econoom en oud-staatsecretaris Rick van der Ploeg (62) doceerde jarenlang aan de universi teit van Florence. Hij snapt de onvrede van de Italianen over de EU wel. „Italië is leuk om op vakantie te gaan, maar niet om er te wonen." Hans van Soest Rotterdam/Rome Vond u hun plannen zo vergaand? De partijen zeiden: we zijn niet uit op een breuk met de EU. En de gevaren voor ons? Snapt u de Italiaanse onvrede over de EU? Wat is er mis in Italië? Wat moet er gebeuren dan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4