Türnsters VTV zorgen voor flinke 'thuisoogst' Van Dommelen tekent voor 0-1 r' 1 'dB 11 zv ®P 1CW>. Samen met zijn broer Niels, die eerder al definitief stopte, vormde hij lange tijd de ruggengraat van het eerste team. Beiden leidden een vak, min of meer als verleng stuk van de coach. Beiden maakten aan het einde van hun juniorentijd Ik ben me bewust van de rol die ik heb gespeeld voor Tjoba ook een uitstapje van een paar sei zoenen naar PKC, de topclub in Pa- pendrecht, om vervolgens nog ge slepener terug te keren naar 's- Heer Hendrikskinderen. Van de broers Westmaas is Dirk- Jan het meest allround. Hij speelt zich moeiteloos vrij en kan uit alle hoeken van het veld raakschieten. Het ziet er bij de sportleraar ook al lemaal zo makkelijk uit; zijn bewe gingen zijn tot in de puntjes ver zorgd en voor de liefhebber is het een lust om naar zijn aanvalsspel te kijken. Daarnaast is hij lang en sterk, want hem ook nog eens een goede rebounder maakt. Zie maar eens een duel onder de korf van hem te winnen. „Ik ben me heel bewust van de rol die ik gespeeld heb voor Tjoba", stelde hij. „Je moet ook spelers als mij erbij hebben om op niveau te kunnen korfballen. Ik weet dat ik de meeste wedstrijden er wel aar dig wat in schoot. Daardoor stond ik in de schijnwerpers. Maar - en dat heb ik net in mijn afscheids woord aan de selectie ook gezegd - korfbal is écht een teamsport. Ie dereen heeft zijn of haar bijdrage. Ik ben blij dat er anderen zijn die zich in een wedstrijd helemaal willen wegcijferen voor een ander. Ik zou dat niet kunnen. Er zijn er die heel veel werk voor mij verzet ten en dan mag ik het afmaken." Wat Westmaas ook lang heeft gekenmerkt, is dat hij altijd in het veld in is voor een lolletje. Hij speelt fel en maakt soms oorlog, maar blijft fair richting zijn tegen stander en grapt vaak met de arbi ter. „Ik heb dat wel moeten leren, hoor", bekende hij. „In mijn eerste vijf seizoenen bij Tjoba gaf ik alles voor het korfbal en deed ik ook al les om te winnen. Nu kan ik meer relativeren, ben ik gematigder. Ik ben van mening dat je het op een veld met z'n achttienen moet doen: met de twee teams van acht en de twee scheidsrechters moet je er een leuke wedstrijd van ma ken." Bij de instappers won Jimena Blommaert goud op brug. Eén divi sie hoger was er goud voor Myrthe Jellema op brug. Bij de pupillen t veroverde Danice Hendrikse een gouden medaille op de evenwichts- balk, net als Lynde Hoogwerf op brug. Junior Danique Minnaard mocht op de bovenste trede van het podium plaatsnemen op balk. Ver rassend was de tweede plaats van Tessa Geldof op brug bij de pupillen 2, zij mocht ook nog zilver in ont vangst nemen op balk en goud op vloer. Senior Monique van Belzen werd eerste op vloer. Ook EMM Terneuzen deelde in de medailleregen met acht medailles, waarvan drie keer goud voor Fay Hemelaar (vloer), Mayke de Vos (sprong) en en Helen de Bruijne (vloer). Olympia Kapelle ging met goud naar huis dankzij Yinthe Neels op vloer en sprong. Tess Koo- men won de gouden medaille op balk, terwijl Fabiënne Schrier (Se nior E) eerste werd op balk. Emma Minnes (jeugd H) van MTV Middelburg won goud op alle vier de toestellen. Hetzelfde presteerde Jenna le Roy bij de senioren G. Voorwaarts Axel haalde in het ni veau jeugd H met Nova Steijaert goud op balk en vloer. Meer dan driehonderd turnsters kwamen uit Zeeland en West-Bra bant naar de Baskensburghal in Vlissingen om te strijden om de po diumplaatsen. Een deel van de me dailles werd uitgereikt door burge meester Bas van den Tillaar van Vlissingen. De 34-jarige spits is aan zijn laat ste weken bij Spijkenisse bezig. Volgend seizoen draagt hij het shirt van Brielle, waar hij wordt herenigd met zijn jongere broer Alex. Voor het zover is, wil Van Dommelen zich eerst handhaven met Spijkenisse. Ten koste van Hoek, een club waartegen hij al vaak speelde én scoorde. „Toen ik zag dat we tegen Hoek moesten dacht ik: daar gaan we weer! Het is altijd een redelijke reis en ik vind het iedere keer weer een lastige ploeg om tegen te spelen, zeker in Hoek." Waardoor komt dat dan? Michael van Dommelen: „Hoek had altijd een redelijk fysieke ploeg, die ook moeilijk te bespelen was. Je kunt ook niet te aanvallend tegen ze spelen, want voorin heb ben ze vaak goede, snelle spelers lopen. Ik heb natuurlijk veel tegen Giovanni Siereveld gespeeld. Hij zal vanavond wel komen kijken. Ik weet dat jongens als Lionel Fitsch en Kyle Doesburg ook weer terug gaan naar Hoek. Met die gasten heb ik af en toe contact, dat is wel leuk. In 2015 heb ik met ASWH ook de bekerwedstrijd in Groede gespeeld. Denk je dat er mensen van die club komen kijken? Dat zou ik wel mooi vinden." „Ja. Maar dat is een seizoen eigenlijk altijd als je onderin meedraait. Als je om het kampioenschap speelt gaat het allemaal wat makkelij ker." „Van die twaalf hadden we er mi nimaal zes moeten winnen. Dan sta je dus in de middenmoot. Ge durende het seizoen hebben we teveel punten weggegeven, vaak door simpele fouten. Als collectief hebben we het niet goed gedaan. We hebben echt een goede ploeg, met veel kwaliteit en ervaring. We kunnen aanvallend voetballen maar als het moet ook voor een verdedigende tactiek kiezen. We hadden een goede middenmoter in de derde divisie kunnen zijn." „Nee, eigenlijk niet want ik maak ieder seizoen wel een hoop goals. Alleen wist ik dit seizoen niet wat ik moest verwachten in de derde divisie. Eigenlijk hadden het er nu minimaal twintig moeten zijn. Er zaten wel wat kansen bij waarvan ik later dacht: die hadden erin ge- Vorig jaar wonnen we in Hoek met 0-1. Dat was echt zwaar, zwaar onterecht moeten." „In Hoek wonnen we met o-i. Dat was echt zwaar, zwaar onver diend. Hoek speelde toen echt heel goed. Wij hadden één snelle uitbraak en scoorden. Verder heb ben we alleen maar op onze eigen helft gestaan. Maar o-i is wel een resultaat waar ik nu weer voor zou tekenen." <5 Êb dinsdag 29 mei 2018 en als rebounder. foto's johan van der heijden voor Westmaas - Dirk-Jan Westmaas Het organiserende VTV draaide een sterke regiofinale toestel- turnen voor meisje en dames in de vierde, vijfde en zesde divisie en D-niveaus. Een deel van de A- en de B-selectie turnde zeven keer goud, vijf keer zilver en één keer brons bij elkaar. Janny Vermeule Vlissingen Hoek trapt vanavond om 20.00 uur af in de nacompetitie. De inzet? Een toegangsbewijs voor de derde divisie. Tegen stander is Spijkenisse, dat in die derde divisie op de zes tiende plaats eindigde. „We hebben de ploeg om een goede middenmoter in de derde divisie te zijn", zegt Mi- chael van Dommelen. „Alleen hebben we het als collectief dit seizoen niet altijd goed ge daan." Barry van der Hooft Vlissingen Is het een zwaar seizoen ge weest tot nu toe? Waar hebben jullie het laten liggen? j Spijkenisse heeft bij- voorbeeld twaalf keer4" gelijkgespeeld. A Michael van Dommelen, dit seizoen in de derde divisie goed voor 17 goals, staat van avond met Spijkenisse tegenover Hoek. FOTO ALBERT VAN DER PLOEG/ORANGE PICTURES Op je 34ste heb je in 34 wed strijden 17 goals gemaakt. Heb je jezelf verrast? -Michael van Dommelen En nu dus in de eerste ronde tegen Hoek. Vorig jaar wonnen jullie twee keer. Kte -V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43