O O) CD O Tweede titel De Koeijer 10 ZE Harmes zesde in marathon Leiden Gouden proeven Thamar Zweistra Siebe Schets kiest voor FC Dordrecht Smaakmaker bij Tjoba neemt nu definitief afscheid. „Het is tijd voor andere leuke dingen." AFSCHEID DIRK-JAN WESTMAAS Erwin Harmes was aanvankelijk niet in de uitslagen van de marathon van Leiden terug te vinden. Maar hij liep 'm zaterdag wel dege lijk en finishte nog als zesde ook. Met zijn tijd van 2.41 uur was de Middelburger zelfs de eer ste Nederlander. Op het secretariaat was vooraf het startnum mer van Harmes niet te vinden geweest en dus kreeg hij een nieuw nummer dat niet doorgegeven was aan de uitslagenverwerking. Vandaar dat hij zijn eindtijd ook eerst niet zag op de resultatenlijst. Voor Harmes was het de derde marathon in drie maanden. Eerder liep hij ook al in Rotter dam en Zeeuws-Vlaanderen. Thamar Zweistra uit Sxchore heeft brons ge haald met het Nederlands dressuurteam in de FEI Nations Cup in het Deense Uggerhalne. Zweistra stuurde in het Scandinavische dres- suurgeweld haar hengst Hexagon's Doublé Dutch in de Grand Prix naar 68,283 procent. In de Grand Prix Special liet ze met de Johnson- zoon de teller oplopen tot 69,234 procent. De totaalscore van het Nederlandse team - be staande uit Emmelie Scholtens (Gorichem), Daniëlle Heijkoop (Rotterdam) en Thamar Zweistra - bedroeg 427,377 procent. Het goud ging naar Zweden (432,418). Siebe Schets voetbalt volgend seizoen bij FC Dordrecht. De aanvaller tekent bij de eerstedi- visionist een contract voor twee jaar met een optie voor een nog langer verblijf. Schets stond sinds 2013 onder contract bij FC Twente, maar BIJ de Enschede degradant werd zijn verbintenis niet verlengd. Sinds januari van dit jaar was hij door Twente verhuurd aan Go Ahead Eagles. Bij die club debuteerde hij in april tegen FC Eindhoven. Twee weken la ter scoorde hij tegen RKC Waalwijk. De in Vlissingen geboren Schets speelde in de jeugd bij onder meer JVOZ en Feyenoord, voordat hij bij FC Twente terecht kwam. Vorig seizoen speelde hij met Jong FC Twente in de tweede divisie. Taekwondo zv Bosberg Pollet Een paar tellen voordat Dirk-Jan Westmaas een publiekswissel werd gegund, kreeg de afscheidne mende korfballer van Tjoba een bal hard op zijn gezicht. Eenmaal aan de kant leek het even een emotio neel vaarwel, maar dat sprak hij la chend tegen. „Kijk maar, alleen mijn linkeroog traant, haha. Daar kreeg ik 'm vol op." Westmaas (30) is eigenlijk al een heel seizoen met dit ene moment bezig geweest. De Goesenaar wist medio 2017 dat hij nog één jaar bij de selectie wilde zitten van de eer steklasser uit 's-Heer Hendrikskin deren. Om zijn carrière echt goed af te ronden. En nu is hij er - op het uitduel met Futura na - ook wel klaar mee. „Ik was al eens eerder gestopt", vertelde hij zaterdag, nadat hij met Tjoba zijn laatste thuisduel had ge wonnen en door het eigen publiek was uitgezwaaid. „Dat was drie jaar geleden. Ik had toen net een huis gekocht en wilde de tijd ne men om die helemaal te verbou wen. Daar kon ik de zaterdagen goed voor gebruiken. Maar ik zag het toen niet als iets definitiefs, eerder als een sabbatical." Een jaar geleden sloot Westmaas weer aan bij de selectie van coach Tom Mertens. Enerzijds om de club in een moeilijke tijd te helpen, anderzijds om zijn korfbaltijd op een juiste manier af te sluiten. „Vo rige keer was het einde abrupt. Nu heb ik iedereen er lang op voor kunnen bereiden. Ik merk ook dat ik nu iets minder motivatie heb en dat de trainingen mij beginnen op te breken. Ik weet dat het tijd is voor andere leuke dingen." Westmaas verheugt zich op het vaderschap - in augustus verwacht hij zijn eerste kind - en wil op de spaarzame vrije momenten naar het water kunnen. Kitesurfen is zijn andere grote passie. Daarnaast is zijn huis nog steeds niet af. „Het is een oneindig project", zei hij. „Dat geeft niet, ik heb er geen stress van." Tjoba zal hem node gaan missen. VLISSINGEN Arjen de Koeijer krijgt op woensdag 20 juni tijdens de uitreiking van de Voetbal Awards voor de tweede keer de prijs die hoort bij de Zeeuwse top- scorerstitel. De aanvaller van Yerseke krikte zijn totaal zaterdag in het kampioens duel van zijn club met VCK op naar 48 goals. Dave den Boef (Tholense Boys) en Jean-Paul Harthoorn zijn tweede en derde geworden. Valentijn van Keulen (Kloetinge) werd dit slotweekeinde gekozen tot Speler van de Week. Rogier Veen- stra en zijn ploeg Goes werden Trainer en Club van de Week, ter wijl Kylie van de Velde (IJzendijke) Speelsters van de Week werd. Het Doelpunt van de Week was de fraaie volley van Yerseke-aanvaller Guus de Leeuw tegen VCK. Topscorer dinsdag 29 mei 2018 ATLETIEK PAARDENSPORT Siebe Schets, foto pro shots VOETBAL Jesper de Vlieger speelt komend seizoen voor het naar de eerste klasse gepromoveerde De Meeuwen. Eerder was al bekend geworden dat Yannick van de Woestijne (Goes) en Stijn Luteijn (Zeelandia Middelburg) komen. Het Zeeuws kampioenschap pool 9-ball is voor de derde keer gewonnen door Johan van Beek uit Middelburg. In een spannende finale bleef hij plaatsgenoot Martien Neumann net voor. Hij mag de wisseltrofee nu houden. Je roen Damman en Chris van Renswoude strandden in de halve finale. Zijspanracer Wout Vermeule uit Heinkens- zand en zijn Haarlemse bakkenist Hans de Vries zijn derde geworden bij een wedstrijd meetellend voor het Belgisch kampioenschap. Taekwondoka Merel de Rijke uit Arnemuiden heeft een knappe over winning behaald in de Holland Cup 2018. De 14-jarige won bij dit interna tionale toernooi in Pijnacker meteen bij haar eerste op treden in de junio renklasse. Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen heeft zich staande ge houden tussen de profs in Gooik-Ge- aardsbergen- Gooik. Als eerste jaars eliterenster reed ze knap me op de Bosberg en Congoberg. Ze fi nishte na 138 kilo meter in het grote peloton, ver ach ter de Nieuw-Zee- landse winnares Sarah Roy. i Bij wedstrijden voor ID-renners in Nieuwkuik is Wal- ter Pollet op de derde plaats ge ëindigd. De cou reur uit Hulst reed lange tijd mee in de kopgroep van drie, maar uitein delijk moest hij zijn opponenten toch laten gaan. Dirk-Jan Westmaas was belangrijk voor Tjoba als schutter - ooit schoot hij er in één duel veertien in - Nu is het wél klaar Roeland van Vliet 's-Heer Hendrikskinderen o. Jens Pyfferoen Arjen de Koeijer Yerseke 3Azat 48 1,5 72 Dave den Boef Tholense Boys 3Bzat 32 1,5 48 Apollo'69 4Bzat 47 1 47 Jean-Paul Harthoorn Martijn Simonse lx - -p Marlo Janisse BflHnHMmnt v NiekLuime Luctor Heinkenszand 4Azat 46 1 1 I 46 p».v>.»ï mnw-t'jw.sw» 1» nnrHMmi RCS 3A zat 28 1,5 i 42 - .anHniMMnMHUinnHHH Zaamslag 3Azat 27 1,5 40,5 Robin Provoost ZSC'62 3Bzat 25 1,5 37,5 Dennis de Nooijer Apollo'69 4Bzat 33 1 ;3 33 Tom Blomaard Luctor Heinkenszand 4Azat 31 1 31 Yordi Nijland RCS 3A zat 20 1,5 30 Ronaldo Meijer Arnemuiden 2Ezat 19 1,5 28,5 Guus de Leeuw Yerseke 3Azat 19 '1 1,5 28,5 Patrick Joossens MZVC 4Azat 28 1 28 Lorenzo de Groot Veere 4A zat ^T28 I 1 li 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42